Příspěvky uživatele - 73.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Usychající brambory - počasí, 30.6.2015
Jihovýchodní část Vysočiny kde mám zahradu je letošní úhrn srážek 133 mm z toho v červnu 20 mm a pořád fouká vítr.Takové sucho co mám 15 let svoji zahradu v červnu nepamatuju.Do brambor jsem už dvakrát navalil do brázd vodu.Pod ovocné stromy a keře... celý příspěvek >
Uvadají nové letorosty, 12.5.2015
Předpokládejme, že se nejedná o spálu růžovitých (vodnatost letorostu, kapičky slizu).V tom případě by se mohlo jednat o bodrušku hrušňovou.Pod hákovitě zahnutým letorostem který později zasychá by jste měl najít na tetorostu vpichy. Do... celý příspěvek >
Jabloň Topaz umřela?, 7.5.2015
O zkušenostech s Topazem jsem napsal už dost.Stejný průběh jak u paní Markéty.Při likvidaci stromku loni na podzim jsem si všiml v průřezu silnějších větví nezdravě hnědé středy (1/3 průřezu).Zkuste paní nějakou kosterní větev odřezávat.Pokud budou... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.4.2015
No právě, ošetřuji preventivně dle doporučeného postupu.Je to pro normální průběh infekce, jakási prevence k oslabení napadení.Pokud se zadaří, je to pro mě odměna, taková třešnička na dortu.Mám názor, pokud budou vytvořeny podmínky pro silný výskyt... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 26.3.2015
Co si přeje velkovýroba je přece fuk.Pro malopěstitele jedna z nejchutnějších pozdních odrůd s výbornou skladovatelností.To je bez debat.Plodnost je nižší i když jak kdy.Zahradkáři si jej přece nebudou pěstovat na kšeft.Smutná slupka je zástupný... celý příspěvek >
Výběr postřikovače stromků, 20.3.2015
Zdravím ovocnáři.Mám naléhavý dotaz.Můj memránový postřikovač Solo 425 po 14 letech dosloužil (nebaví mě mít pořád mokrou prdel).Chci zainvestovat a pořídit si akumulátorový Solo 416.Má někdo zkušenosti s tímto postřikovačem?Zejména mě zajímá výdrž... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 20.3.2015
Citace s výborné publikaceÚčinná ochrana zahradních plodin (Josef Horák, Jaroslav Rod) - Syllit se nesmí aplikovat společně ve směsi s měďnatými a sirnatými fungicidy, dále s Karathanem New, s s olejovými přípravky a silně alkalickými jíchami (např.s... celý příspěvek >
Jurrský ovopark, 22.1.2015
Pane Vysloužile a plodí tedy na jakém dřevě.Krátkém, středním nebo dlouhém?Něco jsem četl ale nikde jsem tyto informace nedostal.Děkuji - Mičurin II (470 m).
Hrušeň - stará odrůda, 30.12.2014
Dobrý den paní Blanko.Takovou hrušeň jsme měli kdysi doma.Maminka z nich v létě vařila výborné šišky.Balily se celé, jen se vytrhla stopka.Říkali jsme ji Piksálka.Zadal jsem tento výraz do vyhledavače a ejhle.Na stránkách (stareodrudy.org) je... celý příspěvek >
Pink Lady, 3.11.2014
Máte pravdu pane Wimpi na Wikipedii je uveden roční průměr 9,3*C.Potom tedy nevím proč pan Paľo svou lokalitu takto charakterizoval.U mě je to kolem 8*C.Bude to fuška ale poloskleníček něco přidá a agrotechnika správně uplatňovaná s vhodnou... celý příspěvek >
Melrose, 29.10.2014
Dotaz z 28.10.Jablíčka jsou to pěkné ale troufám si říct.Melrose to není.Mám dva stromky, každý z jiných zdrojů a plody jsou tvarově velice vyrovnané.Kališní jamka je hlubší a vždy výrazně žebernatá.Zdraví - Mičurin II
Orion, 17.10.2014
Pěkné ráno pane Vinšálku Proti hořké pihovatosti jsem provedl vhledem k počasí 4 ošetření vápníkem.Na žádných plodech jsem toto poškození nezaznamenal, včetně Bohemky.Příčinu strupovitosti vidím v bůjném růstu odrůdy.Po průběžném letním řezu... celý příspěvek >
Špatný rok pro Topaz, 16.10.2014
Naprostá absence soudnosti (k jablkům) a slušnosti (k lidem). - Mičurin II (470 m)
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 10.10.2014
Díky pane Mittwoch, tak tyto rozbory jsem tu už několikrát četl.Několikrát na p. Kaněru a jiné.Často to vedlo k odstoupení těchto lidí z této diskuze.A byly to opravdu dobří ovocnáři. Oblíbený scénář: Vypíchnutí jedné myšlenky nebo slovíčka z... celý příspěvek >
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 9.10.2014
To se stává,lidé si někdy nerozumí.Odvádění pozornosti od primárního problému a tou je agresivní prolomení rezistence jádrovin, který by nás měl znepokojovat křížením vinné révy není na pořadu dne. Ale stejně by mě zajímalo, jak se ten gen Vf... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika