Příspěvky uživatele - 73.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 9.10.2014
Pane Brede, Mičurin mě říkají pouze kamarádi, to jen abyste měl klid v duši. Šlechtěním (křížením) odrůd by výsledný produkt měl vlastnosti dané přírodou a vlastnostmi křížených odrůd.Gen floribonda byl dodán do tohoto šlechtění člověkem zvenčí,... celý příspěvek >
Stará červená letní jabloň, 25.3.2013
Pane Petře není co dodat.Kvalita daleko zastiňuje nedostatky.Přesto se zastavím u strašáku necností: 1 - Plody jsou nádherné a velké - pokud mají péči včetně probírky 2 - Otlaky - ostříhané nechty a šetrná sklizeň (nejsou to brambory) je po... celý příspěvek >
Náhrada za Oleokol, 22.3.2013
Pane rosti-slavik taky koukám jako blázen.Na stránkách Biocontu jsem nějaký měsíc nebyl.Májí úplně nové stránky a výběr je velmi slabý.Řekl bych, že jsou stránky ve výstavbě.Na původním byl široký výběr produktů včetně Madexu 5 ml a 100 ml.Zkuste... celý příspěvek >
Náhrada za Oleokol, 22.3.2013
Děkuji panu Vinšálkovi a Bajasovi za vysvětlení problému.Jestli jsem se z toho vymotal, mělo by znít složení TM směsi Reldanu takto: Na 10 l vody 15 ml Reldanu 40 EC + 85 ml Ekolu     Na 10 l vody 28 ml Reldanu 22 EC + 85... celý příspěvek >
Náhrada za Oleokol, 21.3.2013
Jarní postřik proti přezimujícím škůdcům je jedním z páteřních postřiků.Mnohokrát jsem četl o vyřešení 80% problémů se škůdci.Zbývá potom v podstatě obaleč a dle potřeby mšice.Pilatky řeším lepovými deskami.Postřik je významný při likvidaci mer,... celý příspěvek >
Doporučíte chemický postřik?, 23.1.2013
Tak abych to rozvedl.Koupil jsem pět let neudržovanou zahradu.Prostě děs.Celou jsem ji krompáčem překopal a vyplel.Některé stromy jsem odstranil hned.Ostatní až začala plodit nová výsadba.Zůstal jediný původní strom (Gloster),výborně plodí a nebyl... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 9.1.2013
Přesně jste to vystihl pane Wimpi.Všem doporučuji prolistovat 6÷7 ročníků nejmenovaného časopisu pro zahrádkáře nazpět o odrůdách jabloní.Nové a moderní odrůdy jsou super (zvláště do vašich středních poloh) a ty starší a zahraniční vždy prezentovány... celý příspěvek >
Choroba plodů odrůdy Jonathan, 20.11.2012
Domnívám se, že se jedná o kombinaci jonathánové skvrnitosti a sklovitosti dužniny možná i s přídavkem křenčení.Mívají dosti podobné poškození.Tento problé jsem kdysi řešil.První dvě sklizně vypadaly stejně.Zřejmě nepoměr velikosti prudce rostoucí... celý příspěvek >
Určení druhů, 25.9.2012
Je to slušný oříšek.Zkusím to zleva doprava. 1 - ŠAMPION  - typický tvar a barva olistění. 2 - BOHEMIA - snad, škoda není vidět stopka - sklizeň kolem 20.září 3 - SPENCER - typické vejčité plody, mate mě vybarvení ale mají ještě čas... celý příspěvek >
Vyměnit tyto jabloně?, 5.9.2012
Pane Michale, dovolím si zdělit svůj názor na Váš problém.Jabloň Merkur-rozhodně odstranit.Foto není zcela ostré ale mám dojem, že mísa kolem stromku je vyplněna mulčovací kůrou.Domnívám se, že jste chtěl vysazené stromečky ochránit před holomrazy a... celý příspěvek >
Řez jabloní, 20.8.2012
Pane Honzo, letní řez se provádí velmi šetrně.Jedná se pouze o průklest a odstranění zahušťujících a kolmo rostoucích letorostů..Je skoro jedno v jakém období červenec - srpen řez provedete.Podle potřeby a momentálních přírustků.Letní řez je pouze... celý příspěvek >
Správna prebierka plodov, 31.5.2012
Probírku provádím pravidelně.Začínám, když je patrné, které plůdky jsou již nejlépe vyvinuté.Většinou již koncem května ostříháváním plůdků.Stopky nechávám (tak jak to doporučuje literatůra).Stopky jsou zelené a odlomením dochází k poranění... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 22.5.2012
Dobrý den pane Peter, je to padlí jabloňové po slovensky tuším múčnatka.Pokud je to pouze na pár letorostech okamžitě ručně odstranit a dále sledovat, většinou to stačí i bez postřiku. - Mičurin II
Bilance 18.5 - mráz, 21.5.2012
Páteční ráno bylo pro většinu Třebíčska naprostá pohroma.Sousedi na zahradě uváděli mínus 3÷4 *C, někde i více.Loňský lehký mrazík z 5.května způsobil jen lehkou rzivost hrušně.Letos je to katastrofa.Často se tu dohadujeme o způsobu obdělávání půdy... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 25.4.2012
Dobré ráno, pane Martine, dívám se na snímky a vychází mi jediná věc.Došlo k dvojímu roubování to je zjevné.Poškozená část je vlastně podnož.Podnož z kořenovou částí, na ní naroubována vložka k omezení růstu(podnožová) a až na ni je naroubována... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika