Příspěvky uživatele - 59.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Je to puchrovitost?, 7.6.2016
Je to puchrovitost. Letošek je pro ní zřejmě abnormálně příznivý. V jiných letech bývá napadených plodů jen pár, letos často až 90%. Hlavně švestka domácí trpí, ale viděl jsem ji hodně i na myrobalánech. Postřik se provádí před začátkem rašení... celý příspěvek >
Neurčené odrůdy, 7.6.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, hrabal jsem se ve starých fotkách a našel ještě dvoje jablka s otazníkem. Kdyby měl někdo náhodou nějaký tip. 1) Velká jablka s výraznými žebry. Chuť příjemně sladkokyselá. Dužnina poměrně tuhá, ale už poněkud moučnatá. Velmi... celý příspěvek >
Žluté jablko, 19.4.2016
Myslím, že nová odrůda s úplně stejnou chutí není. Ovšem existuje řada novějších žlutoplodých odrůd, které mají chuť trochu podobnou, ale většinou ještě lepší. Převážně jde o odrůdy s prolomenou rezistencí, ale pořád jsou odolnější než Golden. Orion,... celý příspěvek >
Jaká je to odrůda jabloně?, 10.4.2015
Mohl by to být Jonathan dle mého laického pohledu..
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 5.11.2013
Dobrý den, mohu se zeptat na to Buštěhradské? Právě jsem totiž ve starší zprávě Průhonické zahrady našel položku s tímto označením. Dnes ji tam už nemají, ale zajimala by mě, také kvůli tátovi, který je zanícený sadař a z Buštěhradu pochází.
Dicolor, 12.9.2013
Už roky očkuju tak, že očko převážu celé pevně roubovací páskou (T i Forkert). Je to rychlejší a nepropustnější pro vodu. Při delším ponechání pásky (5 a více týdnů) a sílení podnože, dochází k deformaci pupene, zejména u odstálých pupenů některých... celý příspěvek >
Slivoň neznámá?, 20.8.2013
A chuť a charakter dužniny nám radši nepopíšeš! Abychom ten "stara nemecka sásrak" náhodou nechtěli!
Topfive, 14.8.2013
V oficiálním dokumentu z Geisenheimu stojí toto: Topfive: Cacaks Beste x Bühler-Weisenheim, 1986 Trochu mě zaráží ten rok vyšlechtění - jedna z nejstarších v porovnání s ostatními "Topy". Člechtění je běh na dlouhou trať, ale zajímavé je,... celý příspěvek >
Nektarinka, 12.8.2013
Ale stříká, Petře. Jen je zbytečné se hádat - jak píšeš Ty i pan Paľo každý máme jiné podmínky. Každý má navíc svou pravdu. Nevím, jak u Tebe, ale mé loňské strupaté Redhavenky měly dost nahořklou chuť slupky. Čili jsem to letos řešil včas jedním... celý příspěvek >
Příliš dlouhé přírůstky roubů, 9.8.2013
Tendenci k vylomení roubů jsem zaznamenal spíše u peckovin. Předejít vylomení určitě můžete vyvázáním výhonu ke kůlu, odstraněním původní roubovací pásky a "přemotáním" srůstu páskou novou (hlídat zaškrcení). Ale i podle požadovaného budoucího tvaru... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 6.8.2013
Mám letos 20 krásně vybarvených plodů odrůdy ´Hana´. Loni jsem byl v době zrání mimo ČR, předloni první plod podtrhl, tak snad se letos dočkám. Pane Vysloužile, máte-li toliko odrůd, mohl byste je, prosím, subjektivně srovnat? Zajímala by mě... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 25.7.2013
Sezona je sice celá posunutá, ale nechce se mi věřit, že by Kioto zrálo o 3 týdny dříve než Pinkcot!? Neprohodil jste náhodou obě odrůdy? Či školkař... Zdraví Mittwoch
Rezistentní višně v České republice, 24.7.2013 Obsahuje fotku
Mně se nejlépe souhrnem vlastností jeví 4 odrůdy: Jade, Rubellit jako univerzální (konzum, zpracování), Fanal, Morellenfeuer na zpracování. Zdraví Mittwoch
Rezistentní višně v České republice, 24.7.2013 Obsahuje fotku
Vypátráno! Cituji z odborného tisku Zahradnictví číslo 3 ročník 11: V pokusné výsadbě založené na podzim 2006 ve VŠÚO Holovousy, s. r. o., bylo sledováno celkem 16 odrůd višní českého a zahraničního původu. U odrůd byl hodnocen vstup do... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 22.7.2013
Já sklízel první "větší" úrodičku na mladém Pinkcotu (80 plodů) 19.7.13. Barva nádherná - výrazně líčko, plody vyrovnané velikosti, asi vlivem sucha "jen" v průměru 55g. Krásně kulovité, středně šťavnaté, Vkp to nebyla, ale chuť příjemná (jakoby... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika