Příspěvky uživatele - 59.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zakoupené hrušky, 19.11.2012
Nelze dělat závěry z první úrody, ale krom krásných velkých šťavnatých plodů nevidím u Moravy žádné další přednosti. Aroma mi opravdu scházelo a rozhodně jsem ji nepodtrh. Jana mě nepřesvědčila ani minulý týden. Extrémně šťavnatá, aromatická, ale... celý příspěvek >
Angold, 15.11.2012
Letos jsem měl to štěstí ochutnat první plody a není to žádná sláva, ale ani propadák. Souhlasím s Dr. Vysloužilem. Nepřekonatelný se myslím Angold stane ve své odolnosti vůči chladu a mrazu, zejména pro okrajové oblasti. A buďme v těchto místech... celý příspěvek >
Mechelenská, 7.11.2012
Dobrý den. Zajímavé úvahy o českém jazyce. Ale obecně mi více trhají uši nežli Dark Rubín slovní spojení "nechá se udělat" či "pěstovat koně/králíky" apod. Osobně Dark Rubín nemám, ale na jaro si jej chci sehnat, vím kdo ho mám. Ozvěte se pane... celý příspěvek >
Fantastická Konference, 1.11.2012
´Avranšská´ je pro mě letos největším překvapením-špičková chuť, líbivý vzhled. Určitě si ji seženu. Také ´Thirriotova´ mě dostala - krásný tvar plodů, akorát do ruky, hladké, bez strupovitosti, šťavnaté, sladké, současně příjemně natrpklé aroma... celý příspěvek >
Zakoupené hrušky, 25.10.2012 Obsahuje fotku
Jana. Mittwoch
Zakoupené hrušky, 25.10.2012 Obsahuje fotku
Bohemica. Mittwoch
Zakoupené hrušky, 25.10.2012 Obsahuje fotku
Ahoj Petře a ostatní. Přihodím foto z konce srpna, snad se dobereš odrůdového složení Tvých zakoupených plodů. Stromky mám ze Střílek na MA. Letos první úroda, velice slušná na 2.sezonu od výsadby. A to jsem redukoval, vč. redukce od obalečů. Zatím... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2011, 24.11.2011
Poloha 550m.n.m. mírný S svah, větrná poloha otevřená k Pradědu. Podnože myrob. Čač. lepotica: Plodnost výtečná, projevy Šarky poslední roky na listech, chuť "rynglovitá", mě neurazí, stejně jako do buchet či na zavařování. Bez postřiku... celý příspěvek >
Ktory orech vybrat, 2.11.2011
Doporučil bych ´Mars´, jelikož není ve Vašem výběru, volil bych ´Lake´ - je doporučován do horších poloh, což 400m. už klidně může být. Vlastní zkušnost nemám, jen slyším ze všech stran chválu na Mars. Mittwoch
Dotaz na "oranžové potomky" Mr. Coxe, 1.11.2011
Když už jste to zde nakousl, chtěl bych poprosit znalejší kolegy o osvětlení terminologie. Coxova reneta = Cox's Orange Pippin? Kidd's Orange Red je až potomek coxovky, jo? Která je "lepší" - Kidd nebo Coxovka? Ad Váš dotaz - Alkmene jsme... celý příspěvek >
Odrůda Rubinette, 25.10.2011
Nevím, jak je to s náchylností ke strupovitosti, ale o víkendu jsem se dozvěděl a následně při degustaci i přesvědčil, že v chuti daleko předčí jednoho z jejich rodičů - Coxovku... Mittwoch
Mac Intosh a Lobo, 17.10.2011
Vážení diskutující, která z odrůd vycházející z McIntoshe, resp. Spartana, odolnější strupovitosti, se Vám jeví jako nejlepší? Myšleno poměr chuť, plodnost, odolnost proti houbovým chorobám. Hledám totiž náhradu za Spartana, který je u nás kvalitní... celý příspěvek >
Kdy zasadit velkopavlovickou merunku?, 13.10.2011
Není mi známo, že by měla odrůda vliv na výsadbu - hlavně druh ovocného stromku. Obecně se doporučuje meruňky a broskvoně sázet najaře - na podzim už neudělají kořínky a hůře snášejí podzimní výsadbu. Já osobně si myslím, že záleží na podnoži. Co se... celý příspěvek >
Ake odrody do nadmorskej vysky 630 m?, 11.10.2011
Myslíte-li odrůdy jabloní - z novějších: Rozela, Selena, Angold, Aneta, Rosana klidně i něco z "Rubínů" (Rubín/Bohemie/Gold Bohemie/Top Bohemie/Dark Rubín). Mittwoch
Postřik, 31.5.2011
Existuje mnoho insekticidů účinných na mšice, Pirimor je jeden z nich. Ale co se týče kvality příspěvku výše, doufám, že ho psal cizinec žijící v Čechách krátce (dle jména si ne), anebo začínající, opravdu mladý (-náct) ovocnář, protož úroveň je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika