Je to puchrovitost?



Petr Zehnálek - (35) - 59.254 (?)
7.6.2016 12:39

Je to puchrovitost. Letošek je pro ní zřejmě abnormálně příznivý. V jiných letech bývá napadených plodů jen pár, letos často až 90%. Hlavně švestka domácí trpí, ale viděl jsem ji hodně i na myrobalánech. Postřik se provádí před začátkem rašení podobně jako u kadeřavosti broskvoní (jde o stejný rod houby, která chorobu způsobuje). 

PZ

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Iroot - (46) - 10.84 (?), 7.6.2016 12:32, zobrazeno: 6215x

Mám několik starších švestek a na 3 se mi objevila nemoc ve velkém rozsahu. Domnívám se že se jedná o puchrovitost. Můžete to někdo potvrdit? Přikládám foto. Proti puchrovitosti jsem v době dokvétání stříkal jíchou složenou z CHAMPIONU a CALYPSO (to proti pilatce). Co s tím? Vykopat a spálit nebo příští rok jiný postřik?




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr Zehnálek - (35) - 59.254 (?), 7.6.2016 12:39

Je to puchrovitost. Letošek je pro ní zřejmě abnormálně příznivý. V jiných letech bývá napadených plodů jen pár, letos často až 90%. Hlavně švestka domácí trpí, ale viděl jsem ji hodně i na myrobalánech. Postřik se provádí před začátkem rašení podobně jako u kadeřavosti broskvoní (jde o stejný rod houby, která chorobu způsobuje). 

PZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.6.2016 13:19

Puchrocvitost to je, již v pokročilém stadiu. Vykopávat by bylo škoda. Je možné, že příští rok se choroba vůbec nemusí objevit, a to i bez postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.253 (?), 7.6.2016 13:54

Jen pro zajímavost - letos se v Nízkém Jeseníku vyskytuje puchrovitost i na střemše hroznovité (Prunus padus).enlightened Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr Zehnálek - (35) - 11.147 (?), 11.6.2016 13:40

Na střemše to bude spíš Taphrina padi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Iroot - (46) - 10.84 (?), 7.6.2016 14:39

Děkuji všem za příspěvky a odpovědi. Příští rok nebudu riskovat a v začátkem března nebo v polovině zkusím stříknout Kuprikolem a po odkvětu DITHANE. Je něco účinnějšího? Inu holt letos budu bez slivovice, meruňky mi pomrzly, tak snad bude alespoň ALTHANOVice nebo jak to nazvat. Pokud mi to nezlikviduje monilióza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.11 (?), 13.6.2016 0:55

V žádném případě nevykopávat. Je to houba Tafrinia deformans /tatáž způsobuje kadeř. broskvoní/. Postřik zabírá jen preventivní - cca před rašením, později-domnívám se-je postřik zbytečný.Letos abnormální výskyt, který nikdy nepamatuji. (že by mírná zima?)Mám zkušenost, že výskyt dost kolísá, příští rok nemusí škodit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.106 (?), 13.6.2016 10:57

Taky se mi letos objevila puchrovitost a to jsem si myslela, že choroby už mám zvládnuté a stříkám proti všemu. O tomhle jsem ale nevěděla, má ji bohužel i naše Althanova, nejen Tophit. Postižené plody jsem obrala, snad tam něco zůstane.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Stachys - (22) - 56.166 (?), 10.5.2018 10:21

Tešila som sa, že tento rok budú slivky. U nás to nie je každoročná samozrejmosť. Začali však rásť prirýchlo a už sa začínajú aj deformovať. TJ hlásim silné napadnutie TAPHRINA Pruni. Neviem si to vysvetliť, pretože nebolo až tak daždivo, dokonca nebol ani veľmi silny tlak monilie, kt sa premnožuje za približne rovnakých podmienok. Je to fakt. btw slivky proti hub. ochoreniam nestriekam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika