Meruňky Pincot a Kioto



host - 59.254 (?)
25.7.2013 10:11

Sezona je sice celá posunutá, ale nechce se mi věřit, že by Kioto zrálo o 3 týdny dříve než Pinkcot!? Neprohodil jste náhodou obě odrůdy? Či školkař...

Zdraví Mittwoch

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 206.57 (?), 25.7.2013 8:48

Mám je v Třebíči obě. Loni mi zmrzly po odokvětu komplet, myslel jsem, že odejdou a loni..No Kioto ve roce měla 5 kg, plodů větších než mám nyní broskev a Pincot je osypaná a ještě jsou na stromě meruňky, je tak o 3 týdny proti Kiotu zpožděná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.7.2013 9:02

Mírně opožděné ve zrání mám meruňky i broskve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 25.7.2013 10:11

Sezona je sice celá posunutá, ale nechce se mi věřit, že by Kioto zrálo o 3 týdny dříve než Pinkcot!? Neprohodil jste náhodou obě odrůdy? Či školkař...

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 83.152 (?), 16.5.2012 12:14

Můj tříletý Pinkcot moc květů letos neměl. Z toho mála mu jich mrazy ještě velkou spoustu ustřelily. V míse okolo kmenu leželo na zemi úplně celých kvítků hodně. Plod nebude letos ani jeden. Nenašla jsem. Později, když se oteplilo, Pinkcot měl svěšené lístky. Velmi jsem se polekala a začala zkoumat. Mohly za to mšice. Hlavně konce výhonů byly mšicemi úplně obaleny. Mravenci pochodovali nahoru dolů nejen po kmínku, ale i po kolíku. Běžela jsem pro dvě mucholapky. Jednu jsem omotala v dolní části velmi pevně okolo kmínku a další částí téže mucholapky rovněž natěsno okolo kolíku a ze zbytku mucholapky jsem udělala uzel tak, aby nedotýkal nikde ničeho. Totéž jsem udělala s druhou mucholapkou v horní části kmínku. V jemných rukavicích jsem přistoupila k mechanickému ničení mšic. Trvalo mi to snad dvě hodiny, no po třech dnech svěšení listů ustoupilo, mravenci i mšice jsou pryč. Stromek teď zkoumám každý den, našla jsem ale už dvě housenky a na několika listech shluky vajíček, které jsem rovněž mechanicky zničila. Co dodat? Chudák Pinkcot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.38 (?), 16.5.2012 14:19

Niekde som čítal, že na marhule vošky moc neidú...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 2.7.2012 8:13

Zajímalo by mne jak je na tom letos odrůda Kioto. Jestli bude nějaká úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 11.223 (?), 2.7.2012 8:20

Možno sa nám ozve p.Libor z Bratislavy. Mne sa jeho vrúbeľ Kioto naštepený na semenáčik Leskory opäť neujal. Z množstva odrôd sa mi v tomto roku ujal jediný vrúbeľ- Radka. S vrúbľovaním marhúľ sa mi holt nedarí.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 2.7.2012 9:19

Letošní rok byl divnej.Jedno v loni vysazený Kioto mi zmrzlo druhé zřejmě namrzlo. Dlouho to vypadalo že taky odejde, až nedávno se stromek probral, ale nevím jestli bude za něco stát.Proto jsem zvědav jak se Kiotu daří jinde, a jestli ho mám zase skusit znovu.Mám ještě Pincot ten roste dobře, ale ten jsem sázel na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.15 (?), 2.7.2012 11:15

Takže první plod Pinkcotu na 2-letém stromku bude během pár dnů zralý. Já jej bohužel neochutnám, neb nebudu na zahradě.sad Velikost odhadem průměr 5 cm (větší), celooranžový s tmavým líček na slunečné straně. V pátek ještě nijak nevoněl, barevně krásný, ale tvrdý. Poloha: 330 m.n.m pomezí Hané a Nízkého Jeseníku, suchý svah. Mrazík lehčí byl, ale nikoliv tak intenzivní jako 18.5. v celé ČR. Až ho koštne děda, podám hlášení.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 2.7.2012 11:36

Alespoň fotečka by nebyla?  To víte u nás možná budou brambory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika