Příspěvky uživatele - 82.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Invaze mšic, 13.6.2010
Pokud se kočky projdou po trávě na níž dopadl postřik Fast a olíznou si tlapky, nic se jim nestane. Ryngle po aplikaci budete moci také konzumovat, ale až po uplynutí ochranné lhůty (zkratka OL). Z hlavy to nevím, ale bude to nejméně 14 dní. Vždy je... celý příspěvek >
Invaze mšic, 12.6.2010
Jestli si to dobře pamatuji, tak účinnou látkou ve spreji Fast je deltametrin, což je účinná latka např. v Decisu. Patří tedy do skupiny syntetických pyretroidů. A už jsem také upozorňoval, že takovéto přípravky do ovocné zahrady nepatří, protože... celý příspěvek >
Krupobití, 12.6.2010
Něco podobného jsme tu měli předloni. Moje zahrada zasažena nebyla.. Ale v sousední vsi to odnesli všichni. Ovocné stromky bych doporučil ošetřit listovým hnojivem+fungicidem. Na tu regeneraci bych z listových hnojiv doporučil především Altron Silver... celý příspěvek >
Invaze mšic, 11.6.2010
Zajímavé obrázky. Larvami slunéček jsem se nikdy nezabýval. Stačilo mi vidět jen dospělce.
Feromonový lapák na obaleče jablečného, 10.6.2010
No tak vidím, že jsem to se zahájením insekticidní clony proti obalečům ani moc nepřehnal. Včera jsem aplikoval Reldan + ovilarvicid Steward. Za 1o dní plánuji larvicid Integro. Vím, že někteří velkopěstitelé začnou s aplikací isekticidů na konci... celý příspěvek >
Jaká je to choroba?, 9.6.2010
No Baycor má sice vedlejší účinnost na strupovitost, ale v tomto případě bych raději volil nějaký azol. Např. Talent, Topaz, nebo kdo má možnost Domark, Score a pod. Problém padlí je letos zejména u odrůd rezistentních na strupovitost, kde se... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 9.6.2010
Radu pana Vítka jsem si přečetl až nyní večer. Ale odpoledne jsem jablůňku prohlížel, sliz jsem neobjevil, ale nejméně 2 větve v hoření partii vřetene jsou málo olistěné a viditelně zakrňují. I tak jsem se tedy rozhodl, že je zítra odstraním. Ale... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 8.6.2010
Myslím, že zaměňovat moniliový úžeh peckovin a spálu u jádrovin opravdu nelze. Já jsem měl letos 3 zvadlé větévky na 10 letém vřetenu Rubinoly, ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost, přičítal jsem to spíše ¨ne zrovna nejlepší kondici stromku v... celý příspěvek >
Listy hrušně, 7.6.2010
Protože nás opanovaly vysoké teploty, doporučoval bych na roztoče použít spíšeCascade, nebo Sanmite. Bohužel se, ale neprodávají v malospotřebitelském balení.
Postřik švestek, 2.6.2010
Ano, olej, ale ne v koncentraci jako např. v Oleoekolu. Reldan proto, že má velmi dobré fumigační vlastnosti a účinkuje jako dýchací jed. V kombinaci s olejem škůdce udusí. Mospilan je sice systémový, ale to u puklic příliš nepomůže, účinkuje jako... celý příspěvek >
Strupovitost 2010, 2.6.2010
Ano, k tomu se připojuji, ale např. o Rubinole jsem zde už psal. Takže uvidíme.
Postřik švestek, 1.6.2010
Puklice je škůdce dost obtížně hubitelný. Já bych preferoval použít organofosfát (např.Reldan) a přidat olej Ekol, MEŘO a pod.
Strupovitost 2010, 1.6.2010
Do konce prázdnin stříkat nemusíte. obvykle stačí do začátku června, letos spíše do 2. dekády června. Cílem je zabránění primární infekci houbou (napadení listů), odtud už je jenom krůček k sekundárnímu napadení plodů.  Já počítám, že poslední... celý příspěvek >
Baycor 25 WP, 31.5.2010
Pokud je Baycor aplikován na suchý list, potom by případný déšť za tři hodiny už jeho účinnost nesnížil. Účinná látka už je vstřebána v pletivu listu a navíc Baycor i když je to kontaktní fungicid, má i výrazný translaminární účinek (chrání částečně... celý příspěvek >
Nemocná jabloň, 31.5.2010
Jak už tady, myslím, někdo napsal, tak ještě pilatky, obaleči, zobonosky, kroupy, případně zloději.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika