Příspěvky uživatele - 82.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poupata květů na roubech, 14.5.2010
Nedávno jsem přerouboval 3 vřetena jabloní. Mimo jiné asi 10 letou Rajku novou odrůdou Andego. Použil jsem 4 rouby se třemi pupeny. Všechny rouby se ujaly a vyrašily na nich všechny pupeny. Na třech roubech z nejvyšších pupenů se však vytvořila... celý příspěvek >
Vadnutí broskvoně, 13.5.2010
Moniliový úžeh. Přečtěte si vlákna o této chorobě v sekci meruňky nebo třešně a višně.
Postřik proti pilatce, 13.5.2010
Pilatka švestková a žlutá má už vajíčka nakladená. Použitím insekticidu v současné době m o ž n á stihnete nějakou housenku zlikvidovat, než se zavrtá do plodu.
Tank mix: Baycor, Calypso, Omite, 13.5.2010
Nevím, co použítím takového tank mixu sledujete. Podle mne to je zbytečné. U hrušně lze ještě v této době použít Baycor proti rzi, u jabloní proti strupovitosti. Nevím, proč s ním stříkat švestky. Na použití proti dírkovitosti u třešní je ještě brzy... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 12.5.2010
Z jakého zdroje jste zjistil nákazu plodů rzí? Jak jsem již uvedl, většina listů na stromě byla velice silně napadena a podobné útvary byly i na plodech. Plodů nebylo mnoho a skvrny byly podobné těm na listech, bylo to někdy koncem srpna.  Proto... celý příspěvek >
Letošní problém s kvetením, 12.5.2010
Třěšně bych přihnojil fosforem. Není mi jasné, jaký to má splnit účel, případně jakým by to mělo být hnojivem.
Letošní problémy s kvetením, 12.5.2010
Stříkat jabloně v době květu proti květopasu je naprosto zbytečné, protože škody způsobuje právě ta jeho larva. Samička květopase klade vajíčko do zelených poupat, ošetřovat je třeba přibližně v této době.  Podobně zbytečné a neúčinné je... celý příspěvek >
Letošní problém s kvetením, 11.5.2010
Podobně. Viz vlákno v jabloních. Padlím to rozhodně u mne není,
Letošní problémy s kvetením, 11.5.2010
Podobné problémy jako popisuje paní Dita mám i já. O broskvoních a meruňce ani nemluvě. I když i unás podvakráte poklesly v zimě noční teploty pod -2O°C, myslím si, že na vině jsou pozdní jarní mrazíky někdy před 2 nebo 3 týdny, kdy po 4 dny... celý příspěvek >
Červené tečky nebo skvrnky na listech, 6.5.2010
Tipuji to na toho vlnovníka. Případná rez by se měla projevit později. Při použití akaricidu Omite pozor na teplotu, pokud nedosahuje alespoň 17°, má nižší účinnost, pokud je vyšší než 23°, pálí. Výhodnější je Sanmite, ale není v... celý příspěvek >
Postřik proti pilatce, 6.5.2010
Já jsem stříkal Herman, Altanovu a Valjevku v pondělí, dnes jsem chtěl Stanley a Tophit, ale bohužel počasí nepřeje. Asi 33O m.
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 6.5.2010
Po odkvětu už žádný fungicid nepomůže a Dithane už vůbec ne.
Spálila jsem stromek cereritem?, 6.5.2010
Tím cereritem jste určitě stromky nespálila. Nejspíše to skutečně bude moniliový úžeh, tedy napadení plísnív době květu.
Hnojení broskvoní, 4.5.2010
Jako jeden z mnoha příkladů matení zákazníků pří nákupu malospořebiteských balení nejrůznějších hnojiv je uvedení na trh Cereritu hobby. Dolomitický vápenec bych k broskvoni přidal jen za předpokladu, že půda má mírně kyselou či neutrální reakci.... celý příspěvek >
Jalovec a hrušeň, 4.5.2010
Vždy být vidět nemusí.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika