Baycor 25 WP



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
31.5.2010 21:59

Pokud je Baycor aplikován na suchý list, potom by případný déšť za tři hodiny už jeho účinnost nesnížil. Účinná látka už je vstřebána v pletivu listu a navíc Baycor i když je to kontaktní fungicid, má i výrazný translaminární účinek (chrání částečně i druhou, nezasaženouz stranu listu). Bohužel při letošním počasí je možnost šíření chorob výrazně delší, a tak jedno ošetření nebude stačit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 118.24 (?), 31.5.2010 6:49, zobrazeno: 44162x

Dobrý den,

jak dlouhý odstup mezi postříkem a dešťovými srážkami musí být při aplikaci Baycoru? V letošním roce docela podstatné info, které však výrobce nepovažuje za důležité a v příbalovém letáků (narozdíl od výrobců jiné agrochemie) neuvádí. Příští týden to budou 3 týdny od odkvetení třešní, takže musím pro molinióze...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 31.5.2010 15:04

Nevím, jak konkrétně Baycor, ale postřiky obecně účinkují převážně v roztocích, tedy po dobu, než zaschnou. Další den, třeba když přijde rosa, se může zaschlý roztok opět zvlhčit, ale tento účinek je již menší. Pokud postřik na listech zaschne dřív, než přijde déšť, obvykle se považuje jeho efekt za dostatečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.50 (?), 31.5.2010 18:57

připojuji se k diskusi, protože jsem dnes zjistil, že i já mám díky mokrému průběhu května problém s moliniozou. Napadá mě čistě logicky, že by nemělo pršet, dokud postřik nezaschne, nevstřebá se do listů. Nebo se mýlím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.50 (?), 31.5.2010 19:01

snad nezůstává ne povrchu, ale prostupuje listem dovnitř. Ted jsem koukal na manuál Baycoru a řek bych, že je zralý na přepsání. Píší první postři po 3 - 4 týdnech, moje třešeň odkvetla sotva před 2 týdny a už má první příznaky. Jestli bude takových květnů více v řadě, obávám se, že to znamená konec třešní (aspoň u mě). A nebo nezbyde nic jiného, než začít poprvé stříkat už do květu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 31.5.2010 21:59

Pokud je Baycor aplikován na suchý list, potom by případný déšť za tři hodiny už jeho účinnost nesnížil. Účinná látka už je vstřebána v pletivu listu a navíc Baycor i když je to kontaktní fungicid, má i výrazný translaminární účinek (chrání částečně i druhou, nezasaženouz stranu listu). Bohužel při letošním počasí je možnost šíření chorob výrazně delší, a tak jedno ošetření nebude stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.24 (?), 1.6.2010 6:38

no to rozhodně ne, plně souhlasím s názorem xx.xx.77.50, že návod u Baycoru by bylo dobré přizpůsobit novým podobám květnů a začít postřikovat již v době květu poprvé. Velkým problémem je počasí, kdy prší několikrát denně, těžko se hledá počasí bez deště na postřik. Mám mj. cca 7 let starou višeň, nezbyde nic jiného než ji přikrýt folii (tenká malířská), abych mohl začít stříkat co nejdříve. Obávám se, že mi měsíc, než se udělá lépe při tomto průběhu počasí, již nevydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
svarcova - (28) - 32.68 (?), 14.6.2010 18:50

Nevíte prosím jestli je problém použít Baycor na okurky proti plísni? Děkuji Švarcová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.12 (?), 14.6.2010 18:59

Okurky nejsou uvedeny. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 14.6.2010 22:36

Asi by nějaký účinek měl. Ale raději to nezkoušejte, už kvůli ochranné lhůtě. A je to také zbytečné, když na plíseň okurkovou existuje celá řada dostupných a ověřených fungicidů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 15.6.2010 7:51

Baycor je systémový fungicid, stejně jako další sloučeniny odvozené od triazolu. Pokud se vstřebává pletivy do hloubky, nemůže být kontaktním fungicidem - ty jsou (víceméně)  nerozpustné a dřepí na povrchu, dokud se nesmyjí (vím, že tuto zvláštní definici lze nalézt na Agromanuálu - připomíná mi to pohádku o Chytré horákyni...).

Díky rozvádění látky pletivy po rostlině mají systémové fungicidy delší ochranné lhůty nežli kontaktní. Aby si Baycor, ale i další triazoly uchovaly svoji účinnost, je nutné je prostřídat (za praktické považuji po vypotřebování balení ), takže já letos používám Clarinet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika