Krupobití



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
12.6.2010 22:15

Něco podobného jsme tu měli předloni. Moje zahrada zasažena nebyla.. Ale v sousední vsi to odnesli všichni. Ovocné stromky bych doporučil ošetřit listovým hnojivem+fungicidem. Na tu regeneraci bych z listových hnojiv doporučil především Altron Silver nebo Hycol Z, případně čistý Lignohumát v TM s nějakým kontaktním fungicidem.

Pokud jsou stébla pšenice pouze polehlá, může ještě vymetat a kvést. Pokud jsou opravdu zlámaná, je to špatné. I když by vymetala, bude klas pluchatý,

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 46.80 (?), 11.6.2010 23:22, zobrazeno: 5669x

Tak pánové, já mám pro letošek sklizeno. Zítra pošlu nějaké fotky té zbědy. Stromy jsou jak kdyby je ožraly housenky tzv. na skelet.

V úterí večer se nám přes obec přehnala prudká bouře s poměrně silným krupobitím. Kroupy velké kolem 1 cm. Ovšem hustě. Tak, že ještě druhý den v sedes hodin dopoledne byly závěje bílé zledovatělé hmoty. Okapy nestíhaly brát, takže měly ráno ledové špunty. Ze stromů to nejvíce právě odnesly jabloně a z drobného jahody. Takže letos s vámi nebudu moci diskutovat ohledně chuti a vzhledu slíbených rezistentů. Počítám, že zbytek poraněných plodů, které se na větvích udržely, napadne monilie a pod. Mladé stromky mají poraněou kůru. Kosatce, některé nové se ani nedovím jakou mají barvu, místo květů tam trčí holé stonky. Pšenice je před metáním zalámaná - snad ty klasy ještěvylezou.  Hosty? Z překrásných listů padrť.  Přeji všem ať se něco podobného nestane a ať sklidí co nejhezčí plody.

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 12.6.2010 22:15

Něco podobného jsme tu měli předloni. Moje zahrada zasažena nebyla.. Ale v sousední vsi to odnesli všichni. Ovocné stromky bych doporučil ošetřit listovým hnojivem+fungicidem. Na tu regeneraci bych z listových hnojiv doporučil především Altron Silver nebo Hycol Z, případně čistý Lignohumát v TM s nějakým kontaktním fungicidem.

Pokud jsou stébla pšenice pouze polehlá, může ještě vymetat a kvést. Pokud jsou opravdu zlámaná, je to špatné. I když by vymetala, bude klas pluchatý,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 26.7.2011 16:12

Stále častěji se objevují příspěvky o zničení úrody krupobitím.Touto myšlenkou jsem se zabýval již delší dobu.Ale co použít ! Až jednou jsem viděl zateplování panelových domů a zaujali mě ochranné sítě na lešeních.Při bližším ohledání mě přesvědčily o využitelnosti pro ochranu stromů. (pevné , lehké , síťování husté , přesto vzdušné a světelně propustné ).Uzrál plán pro použití a 2/3 výsadby jsem před 4.roky zabezpečil tímto způsobem - viz foto.Jsou vhodné pro řady štíhlých vřeten s vysokou oporou.Na zimu lze demontovat.Většinou jsou v pohotovostní poloze.Sítě spouštím pouze při výstražných a nebezpečných jevech dle předpovědi počasí. Poté opět vykasám. Má někdo podobné inspirace, zveřejněte je,myslím ,že některé čtenáře této diskuze mohou oslovit. Není pro ovocnáře nic horšího,když jeho celoroční práce a péče přijde za 2.minuty vniveč. - Mičurin II

krupobití
krupobití





krupobití
krupobití



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika