Strupovitost 2010



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
2.6.2010 20:05

Ano, k tomu se připojuji, ale např. o Rubinole jsem zde už psal. Takže uvidíme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 2.6.2010 20:05

Ano, k tomu se připojuji, ale např. o Rubinole jsem zde už psal. Takže uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 2.6.2010 20:31

Dobrý den.Můj dotaz zní-je strupovitost jabloňí zapříčiněno stejnou houbou jako strupovitost hrušňÍ?Kdyby byla, stačil by jeden prostředek proti strupovitosti.Nikdy jsem se nedočetl na jednom přípravku, že by fungoval na to i na to.Proti strupovitosti hrušňÍ funguje asi jenom postřik na list močovinou na podzim, před opadem listů.To není z mé zkušenosti, to jsem se dočetl, a ještě jsem to nedělal.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.6 (?), 2.6.2010 21:02

Prrávě jsem se vrátil ze zahrady a pole, kde mám asi 5 cm vystouplou spodní vodu.Jsem jenom asi 500m od řeky Moravy, která má hladinu nad terénem a tím se zvyšuje hladina spodní vody a vzhledem k současným srážkám už půda vodu nebere. Proto si myslím stejně jako pánové Vinšálek a Vysloužil, že současný stav počasí prověří rezistentní odrůdy jabloní.V současné době mám přes 30 rezistentních odrůd a strupovitost se na nich dosud neobjevila.Ani v roce 2008,kdy byl silný tlak strupovitosti, pouze na Lotosu a Rubinole se projevilo v malé míře padlí.Pokud se týká postřiku močovinou na podzim, tak jsem to asi dva roky aplikoval s celkem dobrým výsledkem, v posledních letech listí sbírám vysavačem a kompostuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 3.6.2010 15:42
Goldeny mám napadeny strupovitostí od samého počátku i přes již provedené tři postřiky. Na snímcích to není moc vidět ale listy mají hnědošedé fleky, na plodech zatím nepozoruji (nebo nevím). K rozvoji nemoci patrně přispívá i hodně silný růst a husté olistění, 5cm pod povrchem spodní voda a samozřejmě srážky. Teď už chvilku do dalšího postřiku počkám, snad se konečně vyčasí. Mám vloni nově nasazený Topaz a tam listy vypadají zdravě. Padlí se objevilo hned na počátku rašení (Idared i Golden del.) ale na něj asi postřiky zabraly.
Golden Del.
Golden Del.
Golden - detail listů
Golden - detail listů
Bez názvu
Bez názvu
Granny Smith - vyrašil ale dále jakoby zastavil růst (druhý stromek roste pěkně). Dá se mu nějak pomoci? Oba byly vysazeny vloni na podzim.
Granny Smith - vyrašil ale dále jakoby zastavil růst (druhý stromek roste pěkně). Dá se mu nějak pomoci? Oba byly vysazeny vloni na podzim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 191.35 (?), 2.6.2010 21:11

Našel jsem na internetu: Jsou to houby Strupatka jabloňová a Strupatka hrušňová. Ochraba proti nim je stejná, přípravky jsou z větší části totožné. Některé jsou povoleny jen do jabloní /Discus, Zato.../, třeba z důvodu toxicity pro hrušeň, nebo nebyly ani testovány pro použití u hrušně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 191.35 (?), 4.6.2010 22:54

Tak jsem dnes stříkal proti strupovitosti a padlí Baycorem a proti mšicím Reldanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 0.83 (?), 5.6.2010 0:36

My na to jdeme zítra, pouze Reldan nebude, ale Calypso. Baycor se asi letos "nezastaví"-slabě jsou chycené Glostry, Ontário má listy zcela "pihovaté", takže to, co jsme nestříkali v první fázi spolu s Goldenem a Idaredy, musíme nyní. A přidám velikou pnoucí růži, už je na ní černá skvrnitost. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.117 (?), 5.6.2010 10:40

Stříkala jsem dnes úplně stejnou kombinací. A vzala jsem to i s růžemi a rybízem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.6.2010 0:32
Strupovitost se projevila nejvíce na Golden Del., dále na Idaredech a i na Granny Smith. Bohemia, Melrose a Goldstar vypadají odolnější, Topaz je na tom nejlíp. Stromky stály s přestávkami skoro dva měsíce ve vodě.
Golden Del. v nejvyšším patře
Golden Del. v nejvyšším patře
... a tady jsou nižší patra
... a tady jsou nižší patra
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 30.6.2010 7:20

Je to zajímavé, ale můj Golden přestál ty květnové deště bez úhony. nejcitlivější odrůdou letos na mé zahradě je Šampion, stojící asi 3 m vedle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika