Invaze mšic



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
12.6.2010 22:33

Jestli si to dobře pamatuji, tak účinnou látkou ve spreji Fast je deltametrin, což je účinná latka např. v Decisu. Patří tedy do skupiny syntetických pyretroidů. A už jsem také upozorňoval, že takovéto přípravky do ovocné zahrady nepatří, protože ničí také celou řadu predátorů nejrůznějších škůdců. J Myslím, že slunéčka hubí také.

Vzhledem k tomu, jak vysoké teploty panovaly v těchto dnech, přičemž pyretroidy při teplotách nad 25 °C mají téměř nulovou účinnost, asi jste ta slunéčka nezahubila a mšice jsou také vysmáté.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 155.12 (?), 12.6.2010 6:08
Oba obrázky jsou larvy slunéčka, a to šedobílé jsou patrně mšice. Snad je ten postřik na tolik "inteligentní" že zničí jen mšice. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 12.6.2010 7:01
Je to až nezkutečné co ty malé bestie dokážou. Před týdnem jsem odstříhal konce větviček broskvoně (kmen natřen lepem a tudíž překážka) protože se dotýkaly ostružiny, po které mravenci přelézali na strom. Dnes jsem objevil JEDEN JEDINNÝ LIST který se dotýkal ostružiny a ty mrchy už toho využily!
Tady je máte v akci.
Tady je máte v akci.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 176.248 (?), 12.6.2010 9:21

taková pracovitost si zaslouží odměnu, obětujte jim nějaký stromek 

kluci čiperní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 12.6.2010 22:33

Jestli si to dobře pamatuji, tak účinnou látkou ve spreji Fast je deltametrin, což je účinná latka např. v Decisu. Patří tedy do skupiny syntetických pyretroidů. A už jsem také upozorňoval, že takovéto přípravky do ovocné zahrady nepatří, protože ničí také celou řadu predátorů nejrůznějších škůdců. J Myslím, že slunéčka hubí také.

Vzhledem k tomu, jak vysoké teploty panovaly v těchto dnech, přičemž pyretroidy při teplotách nad 25 °C mají téměř nulovou účinnost, asi jste ta slunéčka nezahubila a mšice jsou také vysmáté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.2 (?), 13.6.2010 7:25

U nás je toho roku lienok málo a vošiek veľa. Naviac ich tie mravce strážia. Aké prípravky - s užším spektrom, alebo šetrnejšie k včelám a predátorom doporučujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.93 (?), 13.6.2010 7:36
máte pravdu, larvy slunéčka zmizeli taky. Ale já jsem zatím zahradník amatér, ještě před dvěma lety jsem bydlela v paneláku, takže zatím se zahradou "zápasím" jak umím, Fast jsem kupovala proti mšicím na jasmínu. Takže se chci zeptat, co byste doporučil za prostředek proti mšicím, aby to zahubilo jen ty mšice. A další dotaz: když jsem Fastem postříkala ryngli, na které jsou už malé plůdky, budou se pak dát jíst? A nemůže se stát něco kočkám, které se projdou po trávě pod rynglí (protož část Fastu určitě klesla i na trávu) a pak si budou lízat packy a čistit kožíšek?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 147.108 (?), 13.6.2010 8:35

Ad 1: projděte si fórum, hledejte mšice.

Ad 2: "po oučinku zlá rada", říkávala moje babička. Pro první přiblížení si prostudujte na přípravku termín "ochranná lhůta" (OL).  Příště, než začnete pobíhat z postřikovačem po zahradě si rozmyslete, co děáte.

AD 3: Zakažte kočkám po dobu zmíněné ochranné lhůty si lízat packy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.204 (?), 13.6.2010 10:12

doplnění bodů 2+3: jsou i přípravky s nulovou OL, u nich si mohou kočky lízat co chtějí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 191.35 (?), 13.6.2010 13:29

Tolerantní k ostatním živočichům je Pirimor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 13.6.2010 20:32

Pokud se kočky projdou po trávě na níž dopadl postřik Fast a olíznou si tlapky, nic se jim nestane. Ryngle po aplikaci budete moci také konzumovat, ale až po uplynutí ochranné lhůty (zkratka OL). Z hlavy to nevím, ale bude to nejméně 14 dní. Vždy je rozhodující údaj na etiketě přípravku nebo příbalového letáku.

Protože píšete, že jste začátečník, pro příště vám doporučuji na mšice Mospilan nebo zde zmiňovaný Pirimor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika