Příspěvky uživatele - 82.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Strupovitost 2010, 31.5.2010
Odrůdy citlivé na strupovitost je nutné letos ošetřovat fungicidem prakticky každý týden, alespoň u nás, ve vých. Čechách. Na druhou stranu si nedovedu představit dávat na podzim do sklepa zimní odrůdy se strupovitostí, jak by asi vypadaly na jaře.... celý příspěvek >
Opadávání listů broskvoní, 27.5.2010
Také bych se přikláněl k dírkovitosti, na třešních už je. Postří kat ihned nějakým triazolovým přípravkem (Horizon, Talent, Score, Domark atd.), nebo kontaktním (Baycor, Delan,...), nejlépe pak kombinací obou a za 10 až 14 dní zopakovat.
Postřik na mšice, 27.5.2010
Na mšice, které už vytvořily kolonie, nefunguje na 1OO% v podstatě nic. A výluh z tabáku také ne. Poměrně spolehlivý je Pirimor, ale jen na ty mšice, které jsou na rostlině v okamžiku aplikace. Těm, co se tam dostanou další den už moc... celý příspěvek >
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 26.5.2010
Úplný souhlas.
Strupovitost a padlí, kdy a čím, 26.5.2010
Strupovitost se u meruněk rozšiřuje čím dál více. Obrázky jsou názorné..Naštěstí, nebo bohužel nežiji v meruňkové oblasti. A tak mi meruňka alespoň dost pomrzla. U toho Goldena se obávám, že to strupovitost je. Na Idaretu se docela slušně vyřádila... celý příspěvek >
Feromonový lapák na obaleče jablečného, 23.5.2010
Jsem od Dvora Králové, a tak budu sledovat vaše zjištění. Vegetace u nás je zpožděna od HK tak 3-5 dní. To jsou moje zkušenosti z polní výroby za několik desetiletí. S nálety škůdců to bývá zhruba podobné. Mám svoji léty vyzkoušenou strategii proti... celý příspěvek >
Postřik proti pilatce, 21.5.2010
zahubí např. i mšice schované ve stočeném listě. Ona ta systémovost zase není tak všemocná. Tím, jak se učinná látka rozvádí v pletivech listu, tak se zároveň naředˇuje. Pokud byl zasažen jen spodek listu Calypsem, těžko zahubí všechny mšice v... celý příspěvek >
Uschlé listy na Meruňce, 20.5.2010
O moniliovém úžehu zde bylo již dost napsáno. Jeho příčinou je houba, která infikuje strom v době květu. Přes blizny. Přesné příčiny mrtvice snad ještě nejsou zcela známy. Ale obecně platí, že to je reakce stromu na nějaké, pro něho nepříznivé... celý příspěvek >
Postřik proti pilatce, 20.5.2010
Uvnitř plodu larvu pilatky nezničíte. Ale většina těch larev po vyžrání jádra plůdku přelézá do dalších plůdků (jedna larva takto napadá tři až čtyři plůdky). To trvá asi 3 týdny. Je-li v té době strom ošetřen insekticidem, larvy při stěhování z... celý příspěvek >
Puchýřky a skvrnky na listech, 17.5.2010
Připojuji se k paní Lídě, že jde o vlnovníka. Ten letos řádí. Především na víně a hrušních. Dnes se dotazovala jedna paní, co má dělat s loni sázenou lípou a přinesla ukázat listy. Byli tam roztoči. Pomůže postřik některým z akaricidů Omite, Sanmite,... celý příspěvek >
Nejsladší třešeň, 17.5.2010
Pokud je spodní voda v hloubce 6m, třešni by se mělo dařit. Místo. kde ji chcete vysadit nesmí být však v dolíku, kam by se stahovala povrchová voda. Nejlepším stanovištěm pro třešeň je vyvýšené místo nebo svah. Nejsladší třešeň neznám. Ale všechny... celý příspěvek >
Puchýřky a skvrnky na listech, 16.5.2010
Decis proti vlnovníkovi nepomůže.  V prodeji je malospotřebitelské balení, které distributor nazval Svilustop. Obsahuje jak přípravek Omite, při jehož aplikaci existuje teplotní omezení, tak přípravek Nissuron, jehož použití je flexibilnější.... celý příspěvek >
Strupovitost a padlí, kdy a čím, 15.5.2010
Mirkovi. Obecně se mají střídat fungicidní přípravky s různým mechanizmem účinku. Triazolové přípravky působí jako inhibitor biosyntézy ergosterolu hub, jiný způsob účinku mají strobirulinové přípravky (Diskus, Zato, Tercel) a jinak účinkují... celý příspěvek >
Jak to u Vás vypadá s nakvétáním slivoní - švestek, pološvestek?, 14.5.2010
U té Najbolje by to zítra proti pilatce mělo jít. V dalších nejbližších dnech není podle prognozy šance (královéhradecký kraj). Já bych chtěl zítra ošetřit některé, už téměř odkvetlé,jabloně.
Poupata květů na roubech, 14.5.2010
Pane Vysloužil, díky. Dám na Vás. O něčem takovém jsem skutečně dosud neslyšel. A jen tak mimochodem, letos jsem měl z ujmutí roubů strach, téměř všechna očka byla trochu napučená a nejvíce pak zmiňované Andego. A ikdyž ujmutí všech roubů zatím... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika