Příspěvky uživatele - 175.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Růže z jericha, 1.3.2009 Obsahuje fotku
Já myslím, že máte pravdu v obou případech. Já jsem slyšela označení Růže z Jericha pro obě rostliny. Tu, co se rozvíjí ve vodě (porůznu ji nabízejí zásilkové obchody), dá se koupit v Česku. Ta druhá mi roste na zahradě, sice nevoní, ale celé léto má... celý příspěvek >
Ozdobný keř, 1.3.2009 Obsahuje fotku
Omlouvám se, jestli vám je dotaz příliš naivní, ale mohl by mi někdo napsat, jak se správně jmenuje tento keřík? Je to polehavý trnitý keřík, na jaře má krásné červenooranžové kvítky a na podzim má malá žlutá "jablíčka". Děkuji.
Co s kaprem?, 22.12.2008 Obsahuje fotku
Chtěla bych říci dvě věci, které o kaprech vím. Nikdy je nepouštějte do vody. Ryby se nedovedou aklimatizovat, v sádkách od podzimu se moc nenajedli a v tom rybníku nebo řece bídně zajdou. Jestli ho nejíte, nekupujte ho. A další věc je odšupinování.... celý příspěvek >
Neznámá pokojovka, 17.12.2008
Všem děkuji za názory a rady. Tu druhou kytičku jsem také měla, ale bohužel, zůstala na mém bývalém pracovišti. Snad se o ni dobře starají. Já bych ji neměla kam dát. Když říkáte, že se používá proti molům, můžu ji nějak usušit a dát v plátěném... celý příspěvek >
Neznámá pokojovka, 16.12.2008
Zlatíčka, ta kytka voní hrozně moc. Tím myslím jako že třeba, když ji jdu zalévat a pohnu záclonou, už voní. Je to taková vůně jako silice, svěží, není nepříjemná, ale moc intenzivní. A stačí říkat Olina, bez té paní. Dík.
Neznámá pokojovka, 16.12.2008 Obsahuje fotku
Teď zase prosím já o radu. Dostala jsem pokojovou rostlinku, která při sebemenší manipulaci intenzivně voní nějakou silicí (jako eukalyptus? nevím, ale intenzivně). Velmi dobře zakořeňuje pomocí vrcholových řízků, ponořených do vody. Je celá... celý příspěvek >
co je to za květinu?, 14.12.2008 Obsahuje fotku
Voskovek je tedy asi opravdu spousta, ale tohle mi jako voskovka - tedy ta klasická - nepřipadá. Moje voskovka vypadá takhle. A skutečně nemá ty úponky. A ještě mi přijde, že stonky jsou u voskovky více jakoby dřevnaté.
Co to je?, 29.11.2008 Obsahuje fotku
Mám ji také. Byla původně u dcery, ta ji pěstovala se svými kaktusy, to znamená spartánsky. A ona chřadla. Tak jsem si ji vzala k sobě a zalívám a hnojím jako jiné květiny a ejhle rozkvetla - asi tak po osmi letech. Má dvě růžice a o další se zatím... celý příspěvek >
Neznama rostlina, 16.11.2008 Obsahuje fotku
Třeba je to s "křížkem po funuse", ale takhle vypadají zmiňované rostliny. Durman má květy různých barev a většinou visí dolů jako veliké zvony. Skočec má malé květy, nevýrazné ve srovnání s velikostí rostliny.
Dušičkové věnce, 3.11.2008
Tak to čtu a je mi trochu smutno. Já patřím k těm, kteří si ozdobu na hrob dělají sami. Nedělám věnec, ale plochou kytici z chvojí a různých suchých květin a plodů. Aby mi to nebral vítr, přidělávám to k náhrobku zeleným vázacím drátkem, který skryji... celý příspěvek >
Použití méně obvyklých materiálů na aranžmá, 24.10.2008 Obsahuje fotku
Je to opravdu moc pěkné. Nevím, jestli už jsem to psala i tady, ale aby ty lista vydržely a nekroutily se, je dobré je postříkat lakem na vlasy. Oni pak neschnou a tudíž se nemohou kroutit. a dotaz, prosím, mohu ten obrázek poslat dceři? Ona dělá... celý příspěvek >
Stříhání borůvek, 23.10.2008
Já jsem v nějakém časopise četla, že u vzrostlých borůvek se má každým rokem odstranit třetina větví jako u rybízu. Je to pravda?
přesazování, 21.10.2008
Já bych to zkusila, třeba s tím větším balem hlíny. Dokud nezamrzne zem, budou pracovat na zakořenění. Já se přiznám, že se ještě chystám přesadit jahody a růže a taky jsem zvědavá, jestli příští rok pokvetou. Doufá, že ano.
přesazení rododendronu, 19.10.2008
Já bych do toho asi šla, ale u nás v Liberci rostou rododendrony skoro jako plevel. Taky to záleží na tom, jestli bude brzy zima a mrznout. Hlavně ale zalívat a zalívat i v zimě když zrovna nemrzne. Ony přes zimu spíše uschnou, než že by zmrzly.
Růže z jericha, 4.10.2008
No měli jsme ji doma, opravdu se otevírá a zelená. Předtím byla jako úplně uschlá, ale jinak to není nic moc, není moc hezká, na slavnostní stůl byste ji nedali. Myslím, že jsme ji už vyhodili. Nabízel to kdysi nějaký zásilkový obchod.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika