Příspěvky uživatele - 175.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Červivost lískových ořechů, 22.8.2008
Zjistila jsem, že mi na lískové ořechy chodí nejen veverka a pták ořešník, ale velká část je červavá. Prosím, kdy a čím stříkat proti červivosti?Předem děkuji za informace.
Rajčata - recepty, 16.8.2008
Ten těstovinový salát děláme taky. Taky jsou tam vařené těstoviny, rajčata, papriky, okurka,  jen místo mrkve dáváme nakrájenou mladou cibulku a zakysanou smetanu napůl s majolkou. Děláme ho lavor a za odpoledne je pryč. Někdy do něj přidáme i... celý příspěvek >
moje pokojové rostliny, 16.8.2008
S tou voskovkou je to u mě stejné. Sice ji nemám vysoko, ale kdysi jsem četla, že je to vhodná kytka do hydroponie a tak jsem usoudila, že jí bude svědčit zálivka do misky. Naleji plnou misku a pak ji nechám, až je miska prázdná, třeba několik dní.... celý příspěvek >
zasychání phloxů, 16.8.2008
Moje maminka měla celý záhon různobarevných floxů, pak se začalo s opravami domu a květiny se přesadiy jinam. Tam se jim nelíbilo a než se mi podařilo je přenést na lepší místo, zůstaly mi jen bílé. Kde se dají sehnat floxy a v jaké roční době je... celý příspěvek >
Nakládání paprik, 11.8.2008
To vůbec není blbost. Místo sacharínu je možno dát jakékoli umělé sladidlo tak, že jedna kulička nahrazuje 1 kostku cukru. Já tak zavařuji okurky a je to ten nejlepší recept, který jsem za léta vyzkoušela. Jinak na toprecepty.cz je jiný, je sice na... celý příspěvek >
mrkev plná červíků, 5.8.2008
V časopisu Naše krásná zahrada doporučují vyset mezi řádky mrkve aksamitník (afrikán). Píší: "Jeho kořeny vylučují vonné látky, které lákají háďáta. Jakmile ale háďátka vniknou do kořennů aksamitníku, začne se v kořenech tvořit jed, který je pro... celý příspěvek >
stálobarevnost jiřin, 4.8.2008 Obsahuje fotku
No jo, určitě to tak je, jen s tím rozdílem proti tomu co píše pan Janča, že mně přezimují nejlépe ty červenofialové. Asi jsem ty lepší rozdala,  protože měly malé hlízy. Problém byl loni v tom, že mnohé ani nevykvetly, a tak jsem je nemohla... celý příspěvek >
stálobarevnost jiřin, 4.8.2008 Obsahuje fotku
Já mám stejný problém. Ať koupím jakoukoli jiřinku, po několika letech z ní mám fialovou. Jediné, které odolaly jsou bílé a pak červené pomponky. Ještě když mají dobrou náladu, rozkvetou oranžové.  Ale letos zatím žádná.
Mám taky koťata, 29.7.2008 Obsahuje fotku
Taky jsem měla kočičku, rezavobílou a ještě k nám přišel sousedovic černý kocourek. Prostě si nás vybral. Páníček umřel a panička o kočku moc nestála, tak přesídlil k nám. Bohužel ani jeden už není. Ale chodí mě navštěvovat od jiných sousedů siamský... celý příspěvek >
začínám s popínavými růžemi, 29.7.2008
Musí se dávat ta hromádka kompostu a případně chvojí také na pravokořenné už vzrostlé růže? Já myslela, že se to dělá, aby se zakryla ta část, kde byla růže naroubovaná, aby se nepoškodila mrazem. Pravokořenná z řízku nic takového nemá. A ještě vzkaz... celý příspěvek >
povinnosti vlastníků pozemků, 28.7.2008 Obsahuje fotku
Mám souseda, který si podél plotu postavil skleník, který má střechu tzv. sedlovou. Ta část, která je natočená k nám, vrhá velice nepříjemné odlesky - prasátka, spíše prasata - do naší zahrady. Upozornila jsem na to souseda a postupně jsem se... celý příspěvek >
Sadenie žaluďov dubu, 28.7.2008
Máte pravdu. Když už se někomu podaří zasadit strom a pak přijdou -náctiletí a jen tak pro svou zvrácenou radost ho polámou, tak lituji, že už nejsou tělesné tresty, (třeba lískovka), nebo je nikdo nepřinutí, aby vzali lopatu a motyku a zasadili nový... celý příspěvek >
Nemocný ořešák, 27.7.2008
Díky za útěchu. Jak je starý nevím přesně, ale tak 15 až 20 let, sázela ho moje maminka. Je vysoký do prvního patra a máte pravdu, ořechů má hodně. Opravdu mu to nějak viditelně nevadí, jen to není vzhledné. A těch škůdců a chorob mám letos požehnaně... celý příspěvek >
Sadenie žaluďov dubu, 27.7.2008
Je to fakt plevel. Já mám na zahradě dub a soused jasan a mám na trávníku nespočet nových doubků - asi tak 50 - nekecám a jasany v záhonu, když na ně přijdete až přerostou kytky, ty se nedají vůbec odstranit, jaké už mají kořeny. Mám stromy ráda, ale... celý příspěvek >
Nemocný ořešák, 27.7.2008 Obsahuje fotku
A takhle vypadají listy toho ořešáku dnes. A je jich napadených skoro polovina, no prostě moc. Tak prosím, co s tím?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika