Příspěvky uživatele - 175.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak se zbavit černoty z ořechů?, 3.10.2008
A ještě pro pana Skálu: Já ořechy neotloukám a čekám, až spadnou, ale ty zlotřilci padají minimálně z poloviny ve slupce. Když je tak nechám ležet v mokré trávě, jen zplesniví, než z nich ta slupka odpadne.  Takže vaše rada mi není nic platná.
Jak se zbavit černoty z ořechů?, 3.10.2008
Já to Savo nakonec zkusila a výsledek jak píšete veskrze žádný. Mám sice hezky vybělený dřez, ale na ruce to nezabralo, jen mi ještě dlouho smrděly chlorem, i když jsem je mockrát myla mýdlem a mazala různými krémy.
Jak se zbavit černoty z ořechů?, 3.10.2008 Obsahuje fotku
Ve středu tu byl velký vítr a sklátil spoustu ořechů. Šla jsem je sbírat a takhle jsem dopadla. Nikdy jsem neměla takové ruce a každý rok ořechy sbírám. Asi proto, že byly letos mokré. Zkoušela jsem všechno možné. Kamoška mi poradila: "Zkus to... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 27.9.2008
Prosím, kdo ví kde je v Liberci moštárna?  Mám spostu jablek na moštování a nevím, kam je odvézt. Předem děkuji za zprávu.
nebezpečný smrk, 26.9.2008
Mám takový nesmělý dotaz. Co tam bylo dřív - chata nebo smrk? Byl tam, když jste chatu stavěli, nebo je to dědictví po předchozích majitelích.  Proč se ptám, jestli nabylo možné zasáhnout, když byl menší, teď je to překrásný velký strom.... celý příspěvek >
Kdo pozná jablko?, 21.9.2008 Obsahuje fotku
Děkuji, teď jsem našla snímek, jak to vypadalo, než se sousedi nastěhovali. Dost hrůza, co? Ale teď už je pohoda.
Kdo pozná jablko?, 21.9.2008 Obsahuje fotku
Když soused kopil vedlejší domek, podědil také jabloně na zahradě. Jedna z nich má obrovská jablka, nutno podotknout, že ne zásluhou ošetřování, prostě se jí na té zahradě líbí. Když dozrají jsou žlutavá, ale zůstávají dost kyselá, jsou to prostě... celý příspěvek >
různé vybarvení stejných růží, 17.9.2008
Moje maminka kdysi koupila "modrou" růži, myslím, že se jmenovala Silver Star, a když nám vykvetla, byla spíše fialová. Máme kyselou půdu a ona se přebarvila, přibylo jí do té modré něco červené. Byla hezká, ale ne modrá.
muškáty, 17.9.2008 Obsahuje fotku
Já je na zimu stěhuji do sklepa, kde je téměř tma, ale je tam dost vlhko, takže neuschnou a ještě je podle potřeby trochu pokropím, ale ne moc, aby neshnily. (Nemám chladnou a světlou místnost.) Vydrží tam ty obyčejné "babičkovské" a také... celý příspěvek >
Červivost lískových ořechů, 2.9.2008
Tak jsme museli sklidit lískové oříšky. Přiletěli letos dokonce tři ptáci ořešníci a moc jim naše oříšky chutnaly. Z toho zbytku pak byla asi třetina červivá. No teda letos úroda nic moc.
Ostružiny ve vodce, 2.9.2008
Já to nakládám do pětilitrovky  "od okurek",  na vršek dám igelit a připevním gumičkou. Když to pěkně zalijete tím alkoholem, aby to nekoukalo ven, nic nemůže kvasit ani se kazit. Zelené ořechy jsou najaře, tak myslím konec... celý příspěvek >
Psí víno, 26.8.2008
Šlahouny psího vína (přísavník pětilistý) přezimují dobře, nemusíte je stříhat, jestli chcete mít mezi vámi a sousedem zástěnu. Na jaře zase vyrazí listy a budou se dál zahušťovat. Na podzim mají listy krásnou barvu.
Sršně - jak na ně?, 26.8.2008
Kdysi se mi usadili sršni v trámu na verandě, pan licencovaný hubitel je zničil actelikem, ale říkal, že jsou chránění a kdyby nebyli přímo nad vchodem do domu, že by je nehubil. Letos mi lítají na dozrávající hrušky, takže s česáním musíme čekat až... celý příspěvek >
rozmnožování pelargonií, 26.8.2008 Obsahuje fotku
Já s množením pelargonií nedělám vědu, ani s anglickými. Řízek asi se třemi patry listů zbavím nespodnějších listů a zapíchnu do zeminy asi 4-5 cm hluboko. Zalívám, ale s mírou, opravdu se nesmí přemokřit. A úspěšnost je minimálně 90%. Lepší... celý příspěvek >
Ostružiny ve vodce, 26.8.2008
Ovoce jsme takhle nakládali dost často, prosypávali cukrem a zalívali rumem. Dávali jsme všechno malé ovoce mimo lesních jahod ale nedávali jsme jablka a hrušky. Tem rum tomu nevadil a my ho raději než vodku, ta je moc ostrá. A ještě něco: ořechy se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika