Příspěvky uživatele - 53.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Infekce višně, 9.6.2009
Vlnatka krvavá? Bylo by dobré doplnit foto. M.R.
Kanadská borůvka - usychání, 9.6.2009
Foto by bylo ideální. Vlnatka krvavá? M.R.
Červivost plodů broskvoně, 9.6.2009
Broskvoně mám rozhodně déle než 10 roků a nikdy jsem se s podobným škůdcem nesetkala-možná jsem měla štěstí. Tudíž neporadím, ale ráda si přečtu rovněž názory a zkušenosti ostatních. M.R.
Jaké tyčky k rajčatům?, 9.6.2009
K tyčkám z roxoru musím trochu oponovat. Používám je opravdu spoustu let a nikdy se rostliny rajských nepoškodily-dávám cca 30ks. Asi před 3 roky jsme je natřeli takovou tou sříbrnou základovkou na železo, ale opravdu pouze z estetických důvodů, lépe... celý příspěvek >
Šeřík - poznáte druh?, 4.6.2009
Ano, šeřík čínský-Syringa x chinensis. Podle encyklopedie zakradních rostlin by se dotazovanému obrázku v květu mohl podobat ještě Syringa meyeri nebo Syriga sweginzowii, ale ani jeden druh neodpovídá ani trochu listem. Na květ i list tedy sedí pouze... celý příspěvek >
Klíšťata na zahradě, 4.6.2009
Důležité je zase si sledovat "vpich" a v případě pochybností zajít za lékařem, udělá Vám odběr krve na boreliozu a v případě nakažení se přelečuje docela úspěšně antibiotiky. M.R.
Copak je to za kytičku?, 4.6.2009
Určitě. Je to trvalka, která vydrží i zimu na záhonu, rovněž se dává hodně do květináčů a truhlíků, babičky ji mívaly na oknech a hodně ji dávají také coby ozdobu na hřbitov, protože nevyžaduje velkou péči. Kvete drobnými růžovými kvítky a v mém... celý příspěvek >
Sousedka klepna, 2.6.2009
Po pár dnech, kdy se zde ono vlákno objevilo, rozumím tomu čím déle, tím méně. Proč "klepna"? Chodí a probírá s okolními či vzdálenými sousedy témata o kterých hovoříte s přáteli či známými pod pergolou? Čím ruší? Tím, že poslouchá? Není to... celý příspěvek >
Had na zahradě, 28.5.2009
Dobrý večer, Alí. Netroufla jsem si poradit totéž. Moje maminka má rovněž tuto fóbii a je jí "zle" i ze slepýše nejen z hadů. Musím jí tajit, že několik roků se u nás na zahradě slepýši zdržují. M.R.
Šeřík - poznáte druh?, 28.5.2009
Syringa chinensis. M.R.
Co s novými letorosty na jabloni?, 28.5.2009
Tazatel to napsal dost "obecně". Pokud mu rozumím, sestřihují se letorosty na kosterních větvích na 2-3 pupeny. M.R.
Dvojčata u nekterinky, 28.5.2009
Dobrý večer, pane Skálo, dva zárodky na jedné stopce mívám skutečně ojediněle- navíc většinou na švestkách-a když si toho pouhým okem všimnu, většinou jsou už oba plůdky vrostlé do sebe a pokud je nechám, tak dorostou-takové rostlinné siamské dvojče.... celý příspěvek >
Tráva kolem stromů, 28.5.2009
Předpokládám, že při výsadbě stromků jste tam trávu neměli. Teď zbývá jediné: pěkně ručně oplevelit a nějakou dobu místo pod stromy udržovat bez trávy pouze mechanicky. Stromky jsou příliš mladé na to, abyste pod nimi používali k likvidaci trávy... celý příspěvek >
Okousano listy peckovin - kdo mi je žere?, 28.5.2009
Ještě jednoho možného škůdce jsem před chvílí uvedla ve vláknu "mravenci v zahradě". M.R.
Mravenci v zahrade, 28.5.2009
Ještě jsem něco našla: občas bývá bobkovišeň napadena lalokonoscem. Doporučuje se postřik Alfametrinem-je i pro jádroviny peckoviny, ale není údajně v malém balení. Pak lze použít Decis EW50,Decis Flow 2,5, Sumithion super, Zolone EC.M.R.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika