Příspěvky uživatele - 167.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prebierka plodov, 23.6.2017 Obsahuje fotku
Jak na Vás koukám a čtu to, budu se muset pustit do probírky odrůdy Smiřické. Jabloň má přes 40 let, výška 8-10m. Letos jsem ji poprvé ošetřoval proti obaleči a mšicím. A "odměnila" se mi bohatou násadou.
Co Vaše réva 2017, 22.6.2017 Obsahuje fotku
Letos se opět potýkám s několika problémy révy. 1. Dvouletá sazenice údajné odrůdy Bianca (podle mě to Bianca není), trpí každým rokem potrhanými listy viz. foto.Provedl jsem letos akorát přihnojení na list a minulý týden postřik... celý příspěvek >
Puchrovitost 2017, 14.6.2017
U nás na severní moravě postiženy stejně jako loňi jen švestka domácí, ostatní bez puchrovitosti. Postiženo je jak na kterém stromě a to 10-50% Ošetřoval jsem přitom 2x
Kapková závlaha u révy, 12.6.2017
Budu reagovat jen na stagnaci růstu.  Nejsem vinař, pouze hobík. Letos mi takhle stagnují 4 sazenice a to Sieger, Beloje čudo a 2x Solaris. Přitom sucho tady není, spíš naopak. Během týdne 2x lilo jak z konve.  Čím to může být... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 6.6.2017
Po poradě s panem Zdeňkem budu dělat probírku po odkvětu a nechám na dvou nejsilnějších letorostech po jednom hroznu, zbytek pryč.
Poruchový chod bubnové sekačky, 5.6.2017
Zkusil bych, jestli se nože lehce otáčí a nejsou příliš tupé. Mám DAKR F2 a po výměně nožů seče perfektně.
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 2.6.2017 Obsahuje fotku
Roste 5 letorostů, na každém jsou 2 květenství. Tolik hroznů přece nemůže utáhnout bez újmy. Přidávám aktuální foto.
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 1.6.2017
Mám chybu v předchozím příspěvku, keř je jednoletý. To že nepomrzl je asi zásluhou polystyrénové izolace, kterou jsem před mrazy tento jediný keř ochránil. Někde jsem tu dával fotku.
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 1.6.2017 Obsahuje fotku
Potřeboval bych poradit se zatížením dvouletého keře Somerset Seedless. Kmínek cca 7mm, nové letorosty bují a mají i hodně květenství. Kolik letorostů a květenství ponechat? zvažuji tak 1-2 květenství a 5 letorostů?
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 24.5.2017
Ahoj, podle mě je to ok. Roub je asi 5cm (přesně to nevím) a podle fotek to roste z roubu.
Chemstop - na kmínek, ano či ne?, 24.5.2017
Aplikuji již druhým rokem chemstop. Loni jsem stromky omotal gázou a napatlal chemstopem, vcelku to dobře fungovalo. Letos jsem už chemstop aplikoval u některých stromků přímo na očištěný kmen. Dávám pruhy cca 10cm a u některých stromků jako švestka... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 23.5.2017
Uvidím, co ten pahýl ukáže. Asi jsem to pohnojil střihem po odkvětu, pak bylo zima, deštivo... tam se asi vloudila ta nemoc. Ošetřoval jsem celkem 3x ale to už jsem psal. Nu což, je to škola a hlavně škoda.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 23.5.2017
Ustřihl a spálil jsem celou korunku, zústal jen kmínek, rána zatřená balzámem. Nemám co ztratit, uvidíme. Pokud to je mrtvice tak na podzim bude vykopána. Zajimala by mne ale nějaká informace o náchylnosti dané odrůdy a podnože na mrtvici.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 23.5.2017
Jak tedy ostříhat? Všechny větve u kmínku nebo rovnou celou korunku a nechat pouze kmínek 60-70cm dlouhý?
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 22.5.2017 Obsahuje fotku
Přidávám dnešní fotku. Stříhat už není co. Radíte vykopat a spálit celou nebo nechat?
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika