Příspěvky uživatele - 186.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Lora, 9.5.2018
U mně se právě zakořeňuje. Podle nevyzrálého vymrzlého letorostu bych ještě nedělal závěry, mě letos právě takhle vymrzl Aladin a to byl na zimu zabalený a na chráněném místě. Loni jsem ho moc popoháněl k růstu a několikametrové letorosty... celý příspěvek >
Meruňka Ledana, 4.5.2018 Obsahuje fotku
Místo roubování by mělo zůstat nad úrovní země tak, aby nezapustila kořeny nad ním. Přijde mi, že ji máte utopenou dosti...
Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku, 27.4.2018 Obsahuje fotku
Na nějaké velké pěstování fíkovníků ve volné půdě (konkrétně mám BT) jsem se rozhodl po zkušenostech několika posledních let postupně rezignovat. Problémem by nebyly velké zimní mrazy, které v podstatě nebyly, ale naopak teplo v zimě, fíkovníky se... celý příspěvek >
Moruša, 23.4.2018 Obsahuje fotku
Na těch prvních snímcích mi přijde, jako bych viděl jen tyčinky a samčí kvety? Ale nejsou dost ostré.. Já se takto napálil před lety zakoupením stromečku, ze kterého se vyklubal samec M. rubra a tak jsem 2 roky systematicky přeočkovával a rouboval.... celý příspěvek >
Doba postřiku proti pilatce, 20.4.2018
a máte nějaké na lepových deskách? U mě totiž prakticky nic! Oproti minulému roku, kdy byly plné, ale zase zmrzly švestky (asi umřely hlady)
Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 18.4.2018
Pokles teploty chápu jako studené deštivé dny, kdy teploty nevystupují vůbec nad 12st. Ale možná mě někdo vyvede z omylu. to Katoo: co se mravenčích stezek týče, to je fakt marný boj - chemstop a lepící folie mě vždycky celého zalepily a ještě... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
nebo zastínit
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
Réva je opravdu plevel - loni jsem použil pár prutů z jarního ořezu jako oporu k hrachu a ač byly v zemi 15cm a zbytek půl metru nad zemí, zakořenila. Ale někdy se jí nechce a pak je dobré pomoct.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
Na slunce se nemá dostat slunci nepřivyklá část letorostu, vyvazujete část nad zemí, aby se nevylomily.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 17.4.2018
1) odhrnete, abyste vylomil nadbytečné letorosty u báze, ponecháte 2 nejsilnější 2) odhrnete, abyste odstranil kořínky, které vyžene nad úrovní země. Vždy poté zahrnete. Co je na tom nejasného?
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 16.4.2018
Meruňka kvete na loňských letorostech - pokud je střihem na staré dřevo odstraníte, odstraníte i květní pupeny. Rovněž může být ve stínu druhého stromu (?). Pokud vyžene letos dlouhé letorosty, zkuste je v červnu zaštípnout cca za 8-12 listem. Příští... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 13.4.2018
Já jsem včera stříknul Signum na meruňky, tj. den po odkvětu a vyšlo to krásně i na ostatní peckoviny těsně před otevřením květů. Letos to byl jediný postřik a věřím, že při počasí v posledním období (sucho a kolem +20st.) nebyl důvod ke dřívější... celý příspěvek >
Jak říznout špatně rostlou třešeň, 12.4.2018
Úplně v pořádku to nevypadá, moje třešně na Giselách 5 měly první 2 roky asi metrové přírustky, třetím rokem kolem 0,5m. Pokud jste třešen sázel 2016, vyhnala první rok dlouhé šlahouny a 2017 jen krátké, vidím-li dobře. Může za tím být problém s... celý příspěvek >
Strih na št.vřeteno, 11.4.2018
Podle fotek bych řekl, že při výchovném řezu nezakracujete terminál. Od tohoto jsem upustil, protože vznikají dlouhé mezery mezi patry. Možná někdo namítne, že vřeteno nemá patra a kosterní větve, ale mám na mysli úseky kmene s nedostatečně silným... celý příspěvek >
Skleníky Tobiáš - zkušenosti, spokojenost?, 11.4.2018
Ta mezera mezi skly a pozednicí má asi sloužit odtékání vody zkondenzované uvnitř na sklech. Táhlo tam při severáku velice a vyřešil jsem to naprosto stejně - zapěnoval. Životnosti skleníku to asi neprospěje, pěna bude nasávat vlhkost. Navíc jsem se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika