Rajčata 2018



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?)
26.12.2017 22:08

Pane Milane, projděte si moje starší příspěvky zde na zahradě.cz, kde řízkování detailně popisuji včetně fotodokumentace a datování posledních asi sedm let. Příspěvky jsou pod názvy: Množení sazenic rajčat řízkováním a podobně.

Rajče Blumko je letošní novinka. Kopíruji popis ze stránek Sema: Nejde mi to zkopírovat, pokud si zadáte Blumko do Googlu, vyskočí to na vás.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 26.12.2017 14:15

Prezrela som tie webby a napr. u Anny Russian, Orange Banana   a aj iných majú napísanú rôznu dĺžku vývinu plodov Mne sa tieto vlani javili ako skoré(60- dňové), tak ktorý z tých webbov je najdôveryhodnejší? Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 26.12.2017 16:55

Zatím mám přesnější obraz o složení rostlin ve skleníku, venkovní posty ponechávám zatím otevřené. Letos se mi Tomatoberry F1 zdálo hůře rostoucí v druhé polovině sezony a lehce ve skleníku praskalo, byla jsem rozhodnutí ho r. 2018 vynechat, říkala jsem to dceři, té prý chutná a chce alespoň jednu rostlinu. Tak těžko se mi rozhoduje o jednotlivých odrůdách. S jistotou nebudu pěstovat Děvočku, došla mi orginální semena s expirací 2012, další balíčky, které mi byly dovezeny v dalších letech obsahují obyčejná kulatá rajčata, Děvočce se nepodobají, možná je někomu daruju, možná je vyhodím, ještě nevím. Za nosnou odrůdu, kterou jsem nadšená, považuji oranžové Datlo. Roste trochu slaběji, dle toho volím spon, vyštipuju jen tak do 60 cm nad zemí, potom jen vyvazuju. Chutné, nepuká, vydrží ve skleníku do mrazů, netrpí chorobami. Budu mít asi tři rostliny. Objednala jsem si v SEMU zahradnické balení s jedním gramem semen, budu přátelům rozdávat semínka a podle mých instrukcí si budou pěstovat sazenice sami. Dál po jedné rostlině Mandat, Finik O., Nasťa Slastěna. Ruské odrůdy tentokrát nebudu řízkovat, zaseju jen několik semen pro sebe, co vzejde náhodou navíc rozdám sousedům a v práci. Řízkovat budu Tomatoberry F1, dále nové odrůdy Nugget a Delicasy zakoupené v Německu od fy Kiepenkerel, oboje je označené NEU, sáčky obsahují 6 a 7 semínek, sáček stál několik Euro. Nugget a Delicasy chci u více pěstitelů, proto je budu řízkovat. Nebudu pěstovat Sveet100 F1, byť bylo chutné, tak pukalo a přezrávalo ve vodnatou břečku. Počítám s jednou dvěma rostlinami Stupického polního raného, které ukončím za třetím vijanem a potom vyhodím. Stejně jako letos dvě rostliny velkoplodých rajčat. To je třináct rostlin, více se mi do skleníku nevejde. Každá rostlina má předem danou pozici.

Z rajčat pro venkovní pěstování jsem si objednala barevný sáček odrůdy Blumko, zaujala mne údajná tolerance k plísni rajčatové, takže ho chci vyzkoušet. J.
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 26.12.2017 17:54

Chci se zeptat, zda rozumím správně: to Blumko je barevná odrůda cherry rajčat nebo spíš koktejlovka? Hledám plísniodolné odrůdy, ale třešňovky mne při mé spotřebě neuspokojují, i když jsou chuťově výborná. A odkud pochází? Myslím tím zemi původu. Jak velké má plody?

Děkuju.

Milan Hokus Pokus

A vlastně ještě něco: zdá se mi, že máte zkušenosti s řízkováním sazenic na venkovní výsadbu v květnu, což je i můj cíl. Měla byste pro mne nějaké tipy? Nebo varování před chybami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 26.12.2017 22:08

Pane Milane, projděte si moje starší příspěvky zde na zahradě.cz, kde řízkování detailně popisuji včetně fotodokumentace a datování posledních asi sedm let. Příspěvky jsou pod názvy: Množení sazenic rajčat řízkováním a podobně.

Rajče Blumko je letošní novinka. Kopíruji popis ze stránek Sema: Nejde mi to zkopírovat, pokud si zadáte Blumko do Googlu, vyskočí to na vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 27.12.2017 0:53

Díky. Obojí udělám.

MHP - teď už oficiální přezdívka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 27.12.2017 10:56

Blumko:

Popis produktu
Poloraná odrůda s plody oválného (švestkového) tvaru o váze 50 až 80 gramů. Plody jsou tolerantní k praskání, předčasnému opadu a vhodné k delšímu skladování. Blumko je určené ke sklizni jednotlivých plodů, můžeme sklízet i celé vijany. Plody jsou vhodné pro přímý konzum a na saláty, tak na vaření, jako např. boloňskou omáčku. Odrůda je tolerantní k plísni rajčatové. Vhodné pro pěstování na poli, ve folníku i ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 28.12.2017 11:33

Paní Irina Zacharias z Maxhuette-Haidhof pár desítek km za Rozvadovem, která pěstuje rajčata a přes web prodává i semena, známá i z filmu Oslava rajčat, který zde byl nedávno vzpomínaný, k novoročnímu přání přidala i hodnocení sezony 2017,které možná může být pro někoho zajímavé: " V tomto létě nebyly, alespon u nás, žádné extrémní rozdíly teplot přes den a v noci a díky tomu nebylo žádné extrémní množství rosy. Ale skoro celé léto, i při velkých vedrech, bylo velmi dusno. Taková vysoká vlhkost při vysokých teplotách představuje zvýšené nebezpečí fytoftory.Podle našeho mínění rajčata prostě natáhla vlhkost ze vzduchu do plodů. jenom tak si vysvětlujeme vodnatou chut našich rajčat, i když zaléváme velmi málo. Od zhruba poloviny srpna se chut zlepšila. To se už udrželo až do podzimu. Celkově co se týká chuti to nebyl jemný, ale spíše kyselý rok. Některé jemné odrůdy z toho profitovaly, jako např. Earliana, Banana Legs a dokonce Green Sausage.

Positivní: dostali jsme mnoho zpětných reakcí od našich statečných zákazníků, kteří dali na naše rady a dali rostliny dále od sebe, méně zalévali a hnojili. Byli sami překvapeni, jak to rostliny posílilo. Rostliny byly zdravější (když se odhlédne od perfektní zeleně) a plody chutnaly lépe. A zahradník je uvolněnější a má více radosti. Někteří psali, že i když ve skleníku optimálně nevětrali, tak díky většímu sponu, mulčování slámou a nižší zálivce měli méně chorob Samtblattkrankheit a Braunfäule" - to nevím jak přesně přeložit a ani slovník mi to nebere...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 29.12.2017 19:08

Tak dávam foto pre porovnanie pokusných rajčín z výsevov 30. novembra, teda zajtra bude tomu mesiac 1. obrázok Pink CharmerF1(47 dňová indet. koktejlová s Dwarf Sleeping Lady (60- dňová)juhozápadné okno, prisvetľované 4hod., teplota22/18 stupňov, 2. obrázok Sugar GlossF1 indet.cherry(50-dňová) a Dwarf Sleeping Lady východné okno bez prisvetľovania, teplota 17/14 stupňov. Posledný obrázok- Sleeping Lady vedľa seba z teplého a studeného odchovu.Eva T.

Pink Charmer a Sleeping Lady
Pink Charmer a Sleeping Lady
Sugar Gloss a Sleeping Lady
Sugar Gloss a Sleeping Lady
Sleeping Lady Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 29.12.2017 19:33

Evi, dík. Teď vidím, že je opravdu rozdíl mezi tyčkovými a keříkovými. Ty moje ale rostou pomaleji, což ale nemusí být tak docela na závadu.

A jaké máte plány s těmi sazenicemi dál? Do skleníku - nevykurovaného - je opravdu ještě moc brzy. Já plánuju je nechat doma, tedy až dorostou do běžných sazenic, ale v igelitových pytlích. A nejspíš budou potřebovat trochu víc přisvětlení. A v březnu je vyhodím do skleníku na balkoně (ale ten ještě neexistuje) a případně jim i přitopím. Jen netuším, jak budou velká.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 29.12.2017 19:59

Milane, tie tyčkové budem ešte niektoré množiť odrezkami, nietoré budem presádzať postupne do väčších nádob. Do sklenníka pôjdu až v marci podľa podmienok. Tento rok som prvé sadila do sklenníka 19. marca. Teraz skúšam, ako budú na jar nasadzovať plody aj za oknom. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika