Příspěvky uživatele - Jiřina7

Rajčatový hokus pokus - poraďte, 19.11.2017
Rostliny k řízkování vysévám 6. 1. daného roku, na oknech mám takové podmínky, že přisvětlování nepotřebuju. Řízkování je popsáno ve starších příspěvcích včetně fotodokumentace. Crimsom Crush jsem letos pěstovala, plíseň nedostala do poloviny října,... celý příspěvek >
Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť, 12.11.2017 Obsahuje fotku
Již dříve jsem zde někde psala, že zahradu mám místo psychoterapie a posilovny. Co naroste, je bonus navíc. Jezdit někam do fitka bych se nedonutila a bylo by to určitě dražší, než běhat s konví nebo s kolečkem po zahradě. Nyní dokonce navážím listí... celý příspěvek >
Dehybridizace rajčat, 15.10.2017
Moje klonování řízkováním, kde získáte z jednoho semínka až 15 sazenic, mi přijde jednodušší, než snaha o vyšlechtění čisté linie, která je odolná na plíseň, v domácích podmínkách.  Rajče klíčí až 10 let, nakupovat z Ameriky by stačilo po více... celý příspěvek >
Plíseň bramboru na rajčatech 2017, 19.8.2017
Přijeli jsme z dovolené a rajčata i brambory zatím stále bez plísně. Prší zde minimálně.  J.
Plíseň bramboru na rajčatech 2017, 9.8.2017
Také se mi bílá místa letos vyskytla. Na osluněné straně, po horkých bezmračných dnech. Jde o poškození sluncem, jak píše pan Vladimír. Odlistění tomu jistě napomohlo. Jde jen o kosmetickou vadu plodu. J.
Hořknutí okurek, 8.8.2017
Divoká okurka bývala celá hořká, listy i plody. Šlechtěním se postupně hořkost z plodů odstranila. Běžná okurka tvoří hořké plody jen ve stresových podmínkách, třeba extrémní horko, sucho, chladno... Příště pěstujte okurky s označením geneticky... celý příspěvek >
Papriky pro 2017, 7.8.2017 Obsahuje fotku
Letos se paprikám daří i u nás na Vysočině, kde je teplo jak v Maďarsku. Nějaké plody mi zrají i venku, kam jsem vysadila několik zbylých sazenic. Rostliny ještě narážejí další květy, doufám, že bude ještě druhá sklizeň. Přikládám fotky ze skleníku.... celý příspěvek >
Plíseň bramboru na rajčatech 2017, 2.8.2017
U nás denně teploty nad 30 C, srážky žádné, plíseň jsem letos ještě neviděla ani na rajčatech ani na okurkách. Chemie netřeba. Rajčata mi naklovávají ptáci, to ještě nikdy nebylo, asi mají žízeň. Nemám ani provedeno základní odlistění přízemních... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 30.7.2017
U nás plíseň nebyla r. 2015, prptože bylo sucho. V r. 2016 v červenci trochu pršelo, proto proveden jeden preventivní postřik Acrobatem, od srpna bylo opět sucho, takže zase nebyla. Kamarádce u rybníka začla a suchem + jeden postřik se též vyléčila.... celý příspěvek >
Co to je za nemoc rajčat?, 30.7.2017
Dávám 10 gramů chloridu vápenatého do dvoulitrové PET lahve vody. Rozpustím a postupně používám k postřikům do spotřebování. Jde o 0,5% roztok. J.
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 28.6.2017
Dle mne Mospilan je na mšice, na svilušky neúčinkuje. J.
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 27.6.2017
Na svilušku jsem vždycky stříkala Vertimecem. Je ještě na trhu? Ochranná lhůta je asi týden, což je přiměřené. Bez postřiku by vám okurky zašly. Sama se postřikům zvláště ve skleníku pokud možno vyhýbám, proti svilušce je postřik nutný. J.
Rajčata 2017, 24.6.2017
U nás sucho horko, plíseň nehrozí, postřik se odkládá na neurčito. J.
Rajčata spodní listy, 24.6.2017
Odstraňuji jen nemocné listy a spodní listy pod odplozeným vijanem, aby byl porost vzdušnější. Nyní je suchý vzduch, plíseň nehrozí ani ve snu, neodstraňuji nic. V mém okolí někteří odstraňují většinu listů, ponechávají jen vrcholovou růžici a to i v... celý příspěvek >
Jedná se o plíseň okurkovou?, 20.6.2017
Plíseň okurková to určitě není. Ta vypadá jako taková mozaika, žlutohnědé čtverečky mezi žilnatinou rozeseté po listu. Spíše popálení od slunce nebo při přehnojení. J.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika