Příspěvky uživatele - Jiřina7

Žloutnutí listů u okurek, 2.6.2017
Může to být třeba sviluška nebo cokoliv jiného, chtělo by to foto. j.
Náhlá viditelná žilnatá kresba u listů rajčat + světlání, 7.5.2017
U mne ve skleníku také přísada rajčat hraje všemi barvami. Zčásti to přičítám nestandardnímu počasí, zčásti stresem z pěstování v nádobách, kdy se může projevit určitý nedostatek prvku ve výživě, který je jen relativní. Zkrátka v půdě je, ale... celý příspěvek >
Roubování okurek 2017, 6.5.2017
Úvazek sundávám asi po týdnu od naroubování. Pokud je srůst dobrý,  v danou dobu se nic neděje, rostlina si nelehá.  Většinou u okurek roubovaných jazýčkovou metodou nemám žádnou oporu do doby odříznutí kořene okurky. Ve chvíli... celý příspěvek >
Roubování okurek 2017, 5.5.2017
Včera jsem naroubovala několik nakladaček, protože mi zbylo několik podnoží, které mi bylo líto vyhodit, nakladačky jsem měla vyseté k hrnkování, abych je vysadila na pole po zmrzlých. Tentokrát okurky byly nedorostlé, podnože mírně přerostlé, metoda... celý příspěvek >
Roubování okurek 2017, 29.4.2017 Obsahuje fotku
Dneska jsem roubovala poslední okurky. Sazenice má zamluvené moje sestra na Šumavě, která si netroufne sázet okurky do skleníku v první polovině května, aby jí nezmrzly. V posledních dnech jsem zkoušela odřezávat prvně kořen okurky před odstraněním... celý příspěvek >
Roubování okurek 2017, 27.4.2017
Také beru roubování jako formu hry a kdo si hraje, nezlobí. Navíc ráda dělám pokusy a pokud bych je dělala v zaměstnání, skončila bych brzy v kriminále, takže na pokusy mám zahradu. Dále mi vadí, že prodávané hadovky nejsou v označených odrůdách,... celý příspěvek >
Roubování okurek 2017, 27.4.2017
Pro Bohouše - Zkoušela jsem před lety naroubovat 11 ks nakladaček, pamatuji se, že rostly lépe než neroubované, roubované rostliny jsou vitálnější. Porost vydrží déle. Nedělám to však, za tu námahu a zakrámovaný parapet zvýšení úrody nestojí.... celý příspěvek >
Která rajčata mají "bramborový" list?, 25.4.2017
Z odrůd u nás dostupných má bramborové listí ještě Summer Cider. Mám ji letos poprvé v jednom exempláři a opravdu list je bramborový. Jinak se semínky z Ruska mám svoje zkušenosti, často je v jednom sáčku směs nejméně dvou odrůd nebo úplně něco... celý příspěvek >
Roubování okurek 2017, 20.4.2017
Dnes jsem roubovala polovinu poslední várky okurek, roubovala jsem na lagenárii Emphasis, na Azman, na tykev f. i na Sprinter. Sprinter má nejtlustší stonky, nejjemnější stonky má lagenárie, Azman má též stonky tenčí, tykev fíkolistá dělá krátké... celý příspěvek >
Kdy papriky do skleníku, 18.4.2017
Pokud máte k dospozici elektriku v dosahu prodlužovacího kabele, tak to není problém.
Kdy papriky do skleníku, 17.4.2017
Vyjmutí ze země považuji za blbost. Také mám první várku paprik ve skleníku. Zastavila jsem další výsadbu. Vysazené dle předpovědi počasí budu zakrývat. Můžete kombinovat s hřibitovními svíčkami. Hodně zalít, eventuelně postavit do skleníku barel... celý příspěvek >
Začátečník v novém skleníku - papriky, okurky, 17.4.2017
Skleník mám postavený u zdi. Na zdi pěstuji rajčata do výšky 3 m. V prostoru mám papriky a v čele vždy 3 roubované okurky, okurky střídám, jeden rok v čele, druhý rok u vchodu. Předtím salát, ředkvičky, kedlubny. Co tam budete dělat se 14... celý příspěvek >
Roubování okurek 2017, 14.4.2017 Obsahuje fotku
Včera jsem roubovala několik rostlin do rozštěpu mezi děložní lístky. Jako rouby jsem použila zálistky z roubované okurky, u které jsem již dříve uřízla vrchol jako roub. Rostlina Dominiky i Midios vyhnala několik dalších bočních zálistků. Tyto jsem... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 12.4.2017
 Rajčata vypadají zdravě, jeví se mi to jako popálení od sluníčka. Přihnojení může i zhoršit náchylnost k popálení.  J.
Roubování okurek 2017, 3.4.2017
Roubuji na Sprintera, vyfocené rostliny byly roubovány 19. 3. 2017. Vysévám podnože do kokosového substrátu, okurky do výsevního substrátu. Pěstuji na okenním parapetu v obýváku, 1OO% vzdušnou vlhkost zajišťuji převráceným průhledným plastovým... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika