Tykev k roubování melounů



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?)
11.4.2018 22:05

Možno zasadit hlouběji, pustí dobře kořeny, nevidím v tom problém. jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 131.34 (?), 10.4.2018 16:11, zobrazeno: 3341x

Chtěla bych vás poprosit o radu:

Poněkud nepěkně se mi vytáhly některé sazenice tykve Sprinter určené k roubování melounů. Můžu je stejně jako třeba sazenice rajčat zasadit hlouběji, nebo je to u tykve problém?

Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 11.4.2018 22:05

Možno zasadit hlouběji, pustí dobře kořeny, nevidím v tom problém. jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.247 (?), 29.10.2022 13:40

Již druhým rokem se bezvýsledně snažím vypěstovat plody tykve fíkolisté. Sazenice mám z kupovaných semen tykve fíkolisté určené k roubování melounů. Rostliny vytvoří obrovské množství hmoty, která však přes celé léto nemá ani jediný plodný květ. Některé rostliny jsem zaštipovala, jiné nikoliv, nebyl žádný rozdíl.  Až teď k podzimu se samičí květy s malými plůdky začínají objevovat, což je už k ničemu, nedozrají. Před více roky jsem nějaká náhodně nakoupená semena sela a plody byly. Má někdo nějaké rozumné vysvětlení (nějaká úprava, znemožňující přesev? V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.40 (?), 29.10.2022 16:14

 V nasich klimatickych podminkach neni mozno se dockat plodu tykve fikoliste semena se pouzivaji jen jako sazenicky k roubovani    zadnou chybu pri pestovani jste neudelala       vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 29.10.2022 19:47

nemohu s vámi souhlasit, tykev fíkolistá u nás zcela normálně dělá plody velikosti středního melounu. Sám jsem jí před někoka desítkami let pěstoval na semeno. Je si paní jistá, že opravdu pěstuje tykev fíkolistou? Nemá fotku dospělé rostliny?  Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.247 (?), 29.10.2022 20:49

Ano, semena jsou v origo balení od sema. Rostlina je obrovská, obrůstá přilehlá křoviska. Taktéž jsem před několika lety měla z jiného osiva plody se semeny. Ta časem došla, tak jsem koupila, bohužel to dopadá tak, jak popisuji. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.40 (?), 30.10.2022 8:00

Pred tremi lety jsem vysadil take tykev fikolistou od firmy Dobrasemena dopadlo to jak pise pani     napsal jsem panu Gajdoštinu majitel firmy dobrasemena odepsal  u nas nelze vypestovat plody      muzete mu napsat velice rad vam odpovi      vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 30.10.2022 9:25

Jak už jsem psal, před pár desítkami let, tuším, že to bylo ještě před 89r., jsem rouboval hadovky a zbyla mi semena tykve fíkolisté. Zasadil jsem je a vyrostlo mi nějakých 8-10 plodů váhy 3-4kg a samozřejmě i menší, jak je běžné, a celkem jsem z nich vyluštil okolo 1kg použitelných semen, které jsem pak nebyl schopen v takovém množství prodat, rodina a příbuzenstvo pak celou zimu semena loupali a zobali. Toť moje zkušenost. Nechci se s vámi přít a věřím, že vám žádný plod nevyrostl. Ale na sáčku Sema je napsáno selekce SM-CF 106 F1, tedy jde o klon tykve fíkolisté. Zřejmě tedy vyšlechtěný hybrid, vždyť jde přeci o artikl pro roubování okurek, u kterého je nejdůležitější vlastností mohutný kořenový systém. Navíc je vyloženě nežádoucí, aby si kdekdo semena podnože k roubování okurek a melounů vypěstoval sám, to by pak profesionálům nikdo nedal padesátikorunu za 15 semen, když v jediném plodu jsou jich stovky. Můžete tedy napsat panu Gajdoštinovi ještě jednou a zeptat se ho, kdo ta semena tykve, která jsou na trhu, vypěstuje a kde, případně kdo, vyšlechtil klon SM-CF 106 F1, z jaké původní rostliny a zda může mít plody. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 30.10.2022 9:28

Tykve obvykle nepěstuji, ale letos jsem zkusil tykev muškátovou a výsledek byl obdobný jako u V. L. Celé léto narůstaly výhony, rostlina však kvetla na plano. Až na konci sezony nasadila jeden jediný plod, který vyrostl do konzumní velikosti. Takže si myslím, že by na plodnost mohly mít negativní vliv letošní vysoké letní teploty, popř. nevhodné složení půdy, v níž chybí prvky podporující plodnost. Zdraví Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 30.10.2022 14:37

no a já jsem nikdy neměl tolik hokaid, jako letos. W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika