Příspěvky uživatele - Jiřina7

Rajčata 2016, 17.10.2016
Letošní úroda rajčat byla ohromná, poslední plody z venku jsem klidila včera, byly lehce popraskané po posledním dešti. Do té doby jediné venkovní rajče neprasklo. Plíseň se dosud neobjevila, stejně jako minulý rok nemohu posoudit odolnost papírově... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 29.9.2016
U kamarádky se koncem července objevila na záhonku u rybníka po několika vlhkých dnech plíseň, postiženy byly hlavně žluté hruštičky, byla již na stoncích i plodech. Její manžel je postříkal urychleně Acrobatem. Na zastrčeném záhonku měla jednoho též... celý příspěvek >
Rajče Stupické polní rané, 8.8.2016
Tato rostlina nepatří Stupickému. Jde o záměnu semene. Takováto je jen jedna rostlina ze sáčku nebo je jich více? J.
Rajčata 2016, 7.8.2016
Jak chutná Cider?
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 7.8.2016
Prohlédla jsem fotky tazatele z 7.8. a dle mne jde o jasnou plíseň bramborovou. Pěstuji rajčata a brambory po léta a to je pro mne zatím jediná choroba, které se obávám. Různé jiné skvrny na listech ignoruji. U nás již začíná na bramborách, které... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 6.8.2016
Některý rok s nepříznivým průběhem počasí je infekční tlak plísně tak silný, že nepomůže ani postřik svěcenou vodou. Leto je rozložení srážek po republice nepravidelné, to vede v některých oblastech k výskytu plísní, jinde mají suicho. U nás naštěstí... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 5.8.2016
Tomatoberry F1 je výborné, pěstuji po léta z orginálních semen. Deterino jsem také někdy měla, pamatuji si, že bylo chutné, ale rostlo dost neduživě. V posleních letech nám chutná Datlo oranžové ze Zahrádkáře před několika lety. Sestra z Čech,... celý příspěvek >
Je toto plesen?, 3.8.2016
Na prvním obrázku jsou jasné příznaky plísně bramborové. Na druhém je nevidím jasně vyjádřené. Okamžitě bych postříkala něčím systémovým. Možná Vám to pomůže zastavit nadcházející suché počasí. J.
Rajčata 2016, 3.8.2016
Mandatem a Datlem se chystám nahradit Sladkaju Děvočku, protože sáček orginálních semen, která byla zakoupena v Moskvě obsahuje kulatá rajčata, která se Děvočce nepodobají vůbec v ničem. Závadná je celá šarže, protože další dva sáčky, které mají... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 3.8.2016
Čerň mám ve skleníku letos též v nebývalé míře. Na plody nejde, tak odmítám chemicky ošetřovat. Neznáte nějakou prevenci pro příští rok? Jinak Mandat mne ve skleníku příjemně překvapil chutí. Plánuji pro příští rok. Růst silný, plodnost vysoká,... celý příspěvek >
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 28.7.2016
Semeny to nebude, ti,  co ode mne mají sazenice, to nemají. Možná mi přetrvávají spory v konstrukci skleníku. J.
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 27.7.2016
Loni jsem to ve skleníku neměla, předloni toho bylo plno. Letos je to opět. U kamarádky ve dvou sklenících ve stejné obci se čerň nevyskytuje. Nevím, čím to je.  J.
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 27.7.2016
Neřeším. Manžel stříkal venkovní rajčata a brambory Acrobatem, mohl stříknout i skleník, to jsem odmítla kvůli každodenní komzumaci plodin ze skleníku. J.
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 27.7.2016
To je to samé, česky čerň nebo plíseň sametová, původcem je Cladosporium.  J.
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 27.7.2016
Mně to připadá jako Cladosporium, česky plíseň sametová, mám toho letos ve skleníku na rajčatech spoustu, je různá vnímavost mezi odrůdami, sama neřeším, na plody to nejde. Podívejte se na spodek listů, měl by tam být sametový povlak výtrusů, který... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika