Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 168.82 (?)
2.4.2016 15:10

Pekný deň všetkým. Marhule sú u nás v plnom kvete, ak nebude fúkať, večer bude vhodný čas na druhý postrek proti monilióze. Začali kvitnúť broskyne, postriekam rovno aj tie.

Už som sa pomaly zmieril, že aj na druhý postrek použijem Signum. Ale dnes som natrafil v jednej predajni mimo centra mesta na Zato. Veľa ho už nemajú. Nakúpil som radšej do zásoby. Mali aj Talent, aj Prolectus. 

Takže druhý postrek bude Talent + Zato, tretí pri dokvitaní asi vyskúšam Prolectus. 

Po minuloročnej skúsenosti, keď aj napriek trom postrekom som zaznamenal výrazné poškodenie letorastov a neskôr plodov, tento rok zvažujem štvrtý postrek. Čo by ste poradili, kedy je najvhodnejšia doba?  

Peter z Nitry

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 31.3.2016 14:40

Sporgon končí taky, je nesehnatelný i na Slovensku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 31.3.2016 22:19

Sad mám na kopci a je problém vychytat vhodné počasí pro postřik, hlavně bezvětří (prší málo kdy). Dnes téměř nefoukalo, tak jsem stříknul meruňky Horizonem, i když mámčástečně rozkvetlý jen Bergeron, VP ještě zdaleka ne. Letošní úroda VP bude slabá, ještě že mám zásobu meruňkovice z loňska:) Taky se mi zdá, že uschla hromada větví. Uvídím kolik toho je, až vyraší listy, ale není to pěkný pohled. Stejně tak u sousedů, málo pupenů a suché větve...

Dle prodavače postříků se smráká i nad Horizonem, je to pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 1.4.2016 8:03

Leje, leje, kroupy, zima, postřik žádný, včely žádný, prokletej severozápad :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 1.4.2016 9:05

A to se říká, že severozápad pod Krušnejma je nejsušší v Čechách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 1.4.2016 13:10

"A to se říká, že severozápad pod Krušnejma je nejsušší v Čechách..."

Asi jo, ale jde to špíš z extrému do extrému. Poslední dobou z Německa, kromě švestek, nic dobrého nepřichází :-). Tak snad zítra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 1.4.2016 12:06

Ostrava včera pěkně, teplo, bezvětří - včera Zato+Horizon do růžovějících poupat na Ledaně a Bergeronu (po Šittově řezu kvetu cca o týden později než sousedé)

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 168.82 (?), 2.4.2016 15:10

Pekný deň všetkým. Marhule sú u nás v plnom kvete, ak nebude fúkať, večer bude vhodný čas na druhý postrek proti monilióze. Začali kvitnúť broskyne, postriekam rovno aj tie.

Už som sa pomaly zmieril, že aj na druhý postrek použijem Signum. Ale dnes som natrafil v jednej predajni mimo centra mesta na Zato. Veľa ho už nemajú. Nakúpil som radšej do zásoby. Mali aj Talent, aj Prolectus. 

Takže druhý postrek bude Talent + Zato, tretí pri dokvitaní asi vyskúšam Prolectus. 

Po minuloročnej skúsenosti, keď aj napriek trom postrekom som zaznamenal výrazné poškodenie letorastov a neskôr plodov, tento rok zvažujem štvrtý postrek. Čo by ste poradili, kedy je najvhodnejšia doba?  

Peter z Nitry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 2.4.2016 21:37

Myslím, že by měly stačit dva postřiky, nejvýše tři. Koukal jsem na Prolectus -  v ČR není registrován pro použití do meruněk. Také mně zaujala poznámka o jeho možném selhání při silném infekčním tlaku. Zato jsem si též koupil do foroty a uvažuju ještě o Talentu a Horizonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 2.4.2016 21:48

Trochu mimo téma, ale když na to přišla řeč - jde někde na jednom místě sledovat, které pesticidy se budou vyřazovat z prodeje a nebo jaké jsou náhrady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 2.4.2016 22:41

To je tedy velmi prapodivná záležitost. A jaký je k tomu důvod? Bez Talentu, Horizonu, Sporgonu, Zata tady žádné meruňky nevypěstuju. Co mně je platná rezistence vůči šarce, když mně meruňky zajdou na úžeh. Na odolnost proti Monilinia laxa se nic nešlechtí. Tak si alespoň pořídím nějaké památeční fotky. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika