Příspěvky uživatele - víítek

Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky, 27.12.2012
Je pravda, že zdvořilý moc nejsem. Nemyslel jsem to tak.  Hezké svátky všem.
Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky, 27.12.2012
Ano, je to tak 6x8 je opravdu 48. Neměl jsem se do těch chromozómů pouštět, když neumím počítat.  Trnka a myrobalán nebudou nikdy považovány za totožný druh. Jsou morfologicky a ekologicky dost rozdílné.  Mezidruhové křížení stálo na... celý příspěvek >
Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky, 26.12.2012
Napíšu to teda trochu jinak. Myrobalán (Prunus cerasifera diploidní 2n=16ch.) a trnka obecná (Prunus spinosa tetraploidní 4n = 32 ch) jsou dva rozdílné druhy. Vzájemě se opylují, ale jejich bastardi jsou triploidní 24ch a většinou neplodí. Vyštěpil... celý příspěvek >
Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky, 25.12.2012
Pane Vysloužile, uvědomujete si, že slíva (Prunus domestica) je mezidruhovým křížencem trnky a myrobalánu? Zatím jsem se k nedostal k chutným plumcotům, apriumům ani asijským slívám. Uplně bych je ale nezatracoval. Kdybych kvality peckovin... celý příspěvek >
Podtinaci drevorubecka sekyra, 6.12.2012
Připojím video.
Malá pomologie, 4.12.2012
Jablka vyšla dvakrát. Kohout - 1960 a  Dvořák-Vondráček 1969
Jaké dvouruční nůžky na větve, 30.11.2012
Bahco nůžky (oranžové) jsou pevné.  Nežvýkají, ale jsou dost těžké. Čepel je široká, takže klade odporv v řezu. Stříbrné s převodem (Bahco expert) neměly takovou životnost.  Pořídil jsem si proto lehčí zpřevodované Kamaki. Vydržely asi dvě... celý příspěvek >
Řez třešně, 28.11.2012
Třešeň tvaruju trochhu jinak. Pokud má být růst vřetenovitý, usměrnil bych horní větve ohýbáním. větev musí být ohnutá do úhlu tupějšího než 90 stupňů. Vzpřímené větve silnější než 50% terminálu bych sesadil na aktivní čípek. Pro narovnání větví... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 16.11.2012
Apomixie?
Angold, 14.11.2012
Nejprve ochutnejte plody. Chuť je průměrná. Někomu nemusí vyhovovat. Kdybych měl prostor na dest jabloní, Angold bych nebral. Kdybych měl prostor na 50, jeden bych vzal...
Jadernicka moravska, 14.11.2012
Tetera není starý zdroj.  Proč myslíte, že se množí už jen jeden typ Jaderničky? Víte jak vypadají zdroje roubů pro CAC množen?
Jadernicka moravska, 14.11.2012
V. Tetera v knize Ovoce Bílých karpat o Jaderničce píše: Vyskytuje se v mnoha typech a variantách, její semenáče si většinou zachovávají charakteristické vlastnosti.
Zelená stěna v interiéru (ne hydroponie), 12.11.2012
Obecně platí, že v místnostech ve větší vzdálenosti od okna mohou růst rostliny, které rostou v podrostu. Takové rostliny mají kvůli menšímu světelnému požitku víc chlorofylu. Jsou tedy tmavší. Jestli máte v kanceláři podminky, které by vyhovovaly... celý příspěvek >
Zelená stěna v interiéru (ne hydroponie), 11.11.2012
A co světlo? Je ho dost? Napadá mě pouze tchýnin jazyk.
Mechelenská, 8.11.2012
Újferherto (česky Bílé Jezero) je město v Maďarsku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika