Příspěvky uživatele - víítek

Mechelenská, 6.11.2012
Budu pokračovat v OT Petře, nikdo vás nenutí požívat archaické přídomky jako máslovka či čáslavka. Moderní literatura je už dávno nepoužívá. I staré pomologické soustavy se přestaly pro nepraktičnost používat. Bohužel se spousta starých poznatků... celý příspěvek >
Mechelenská, 6.11.2012
Čáslavky čili lékárnice jsou pomologickou skupinou hrušní. Patří mezi ně třeba: Letní lékárnice, Hardenpontova máslovka, Zimní lékárnice
Idaret, 4.11.2012
Když se otevře chlaďák s Idaredem, je cítit na dálku. Idared voní po choroších. I v chuti je cítit chorošová pachuť. V příznivých letech je slabší, ale je tam. Idared je spolehlivý plnič. Výnosama a pravidelnou sklizní patří k nejvýkonnějším odrůdám.... celý příspěvek >
Vhodné podmínky pro podnože, 2.11.2012
Těch 60cm je dobrých tak pro jahody. Meruňky bych nasázel na výše položené části pozemku.
Zvolil jsem vhodného opylovače?, 2.11.2012
Opylovače jste zvolil dobrého a chutného. Příčina neúrody Kordie může být způsobena její slabou mrazuodolností. Pestíky často umrznou už v pupenech. Stačí silnější velikonoční mráz, jako byl letos, a je po nich. Květy se normálně otevřou, ale pestík... celý příspěvek >
Pozdní odrůda jabloně, 1.11.2012
Asi Ontario.
Omlazení sadu, 31.10.2012
Nečetl jsem celou diskusi, ale mám pár poznámek k tomu co zde bylo řečeno: 1. To že mají stromy v silničních stromořadích dostatek vody není uplně pravda. Díky solení je půdní roztok nasycen NaCl a fysiologicky je i po dešti sucho. 2. I stromy na... celý příspěvek >
Jak ostříhat tuto cca 8mi letou jablůňku?, 28.10.2012
Zrušil bych tu vidlici. Levou silnou větev bych zjara uřízl na krátký čípek.  Terminál bych přitáhl k opoře. Chce to delší kůl. pokud nepůjde ohnout ve spodní části, bylo by dobré, aby se srovnal nahoře.
Omlazení sadu, 26.10.2012
Chtělo by to foto. Jedno z možných řešení je pokácet každý druhý strom. Ne, že by to zvětšilo jablka, ale zlepší to zdravotní stav stromů.
Mrazuvzdornost jablek pro uskladneni, 24.10.2012
Toto jsem zkopíroval z portálu CHMI: Předpověď na sobotu (00-24): Převážně polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky, většinou sněhové. V jihovýchodní polovině území zpočátku velká oblačnost se smíšenými srážkami. Nejnižší... celý příspěvek >
Mrazuvzdornost jablek pro uskladneni, 22.10.2012
Počasí příštího týdne jablkům neprospěje. Do víkendu je očešte. Většina zimních odrůd krátkodobě snese až -4, ale pokud za celý den nerozmrznou, bude po nich.
Třešeň a meruňka na stejném stromě, 21.10.2012
Pokud bych chtěl třešeň a meruňku na jednom stromě, použil bych myrobalánovou podnož ADARA.  Nevím, jestli je Adara kompatibilní s meruňkou, ale je to podnož pod třešně!!! Možná by šla použít jako vložka mezi třešeň a meruňku.
Trojnohý teleskopický žebřík na ovoce, 20.10.2012
Sháněl jsem loni taky třínohé žebříky.  Po teleskopických jsem nekoukal... Jsou to tradiční japonské žebříky. Původně je dělali z bambusu. Z Japonska je do Evropy dováží jedna belgická společnost. Dají se sehnat i čínské... V ČR se dají... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor jako vysokokmen, 20.10.2012
Při extenzivním způsobu pěstování budou plody drobné.
Průsvitné letní, 12.10.2012
Podnož řekne:"Chtěla jsem rodit malá trpká jablíčka a teď je ze mě chiméra".
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika