Aby hrušen nekvetla



víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?)
13.2.2013 21:44

ATS je amonium thiosulfate = thiosíran amonný. Jistě by se našly i další látky, které dokáží zlikvidovat tak citlivý orgán jako je květ. Jen je třeba aplikací neohrozit včely.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.2.2013 20:49

Ten motorový rosič a postřikovač je jedno a to samé. Záleží na použitém adapteru. Můžete s ním třeba ošetřovat trávník, nebo velmi vysoké stromy. Každá firma k takovémuto postřikovači nabízí celou škalu příslušenství. Záleží na typu a ceně. Cena nejběžněji používaných začíná na 12 tisících, ale také se prodávají i za 20 tisíc i více.

Pro dobného pěstitele se to nevyplatí, snad ještě pro vinaře. Lépe je požádat nějakého profesionála. Např. sousední, poměrně malá obec, takový postřikovač má, tam by nebyl problém.

Ta možnost spálit květy mne nenapadla, i když zrovna teď nevím, co  ATS zmiňované p. Vítkem je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 13.2.2013 21:44

ATS je amonium thiosulfate = thiosíran amonný. Jistě by se našly i další látky, které dokáží zlikvidovat tak citlivý orgán jako je květ. Jen je třeba aplikací neohrozit včely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 13.2.2013 21:55

No, já mám s novou zahradou taky novou hrušeň, sousedé mají před domem jalovec, a věřte, že jsme plod neměli ani jeden...

Nechcete si tu zahrádku udělat u nás?

Já bych k vám pak chodila na hrušky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 14.2.2013 6:29

Pánové se hezky rozjeli, ale povýtce velmi velmi teoreticky. Podle mne to pořád vede na jedno, dvě řešení. 1. často pod hruškou uklízet, případně dočasně zastínit nějakými plachtami, nebo slunečníky což je sice šetrné ale pracné. 2. Podříznout to, což vyřeší problém okamžitě, levně, rychle a úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika