Příspěvky uživatele - Jaroslav u Prahy

To byly časy, 16.2.2016
Bať, bať - svatá pravda!
Hrušeň neroste, 25.1.2016
Drny dávám do kompostu. Za 2 roky (i více) přehazování dozraje na výbornou zralou drnovku. Zralý (2 letý) kompost dám ke kořenům, je to nejvýživnější zemina. Spodina (pod drnem) patří na povrch, kde dozraje. Když máme spoustu zralého... celý příspěvek >
Co se sadem po dědovi?, 3.1.2016
Sám jsem děda (75) a snažím se postupně a nenásilně předávat sad dětem a vnukům. Základem je literatura (Kutina..., 1000 rad...), plánek sadu s vyznačením cv, původní návěsky. Základní myšlenka - mít vlastní ovoce od května do května, chemicky... celý příspěvek >
Jaká bude Resista?, 23.12.2015
Proč hned silná slova? Každý cv chce své - Resista teplou polohu (u mě 220m n.m.) a dostatek vápníku. Pak se odvděčí výstavními chutnými plody s pikantní kyselinkou. Nejlepší je u mě na semenáčích, lepší než na původní M106. J.
Růst, 20.12.2015
Jabloně mají větve 50 cm a žádné přírůstky? To asi nebyly řádně přistřiženy při výsadbě a pochybuji, že byly řádně ošetřeny na kořenech. Doporučuji vyjmout ze země, ŘÁDNĚ ošetřit kořeny (je to popsáno v každé příručce, tady nemohu opisovat to, co... celý příspěvek >
Vaše Top ten odrůdy hrušní, 12.12.2015
Letního a podzimního ovoce je hafo, proto jsem se zaměřil na zimní ovoce k uskladnění vč. hrušek. Plně mne uspokojila Decora. Právě začíná konzumně dozrávat do máslovité konzistence, velmi dobré chuti. Vydrží do...? Zatím jsme ji každý rok... celý příspěvek >
Nejchutnější odrůdy meruněk, 18.11.2015
...a chválit budu, možná ovšem nemám Karolu. Zdědil jsem ji po tátovi a narouboval jsem ji z jeho Karoly na semenáč. Plodí líně, plody jsou tužší než VP, chuť je výborná. Budu dál zkoušet pomologii. Před 5 lety jsem koupil Karolu ze školky, úroda... celý příspěvek >
Bílá plíseň v půdě, 13.11.2015
Možná i plíseň na rozpadajících se kořenech bývalé meruňky. J.
Vhodná podnož pro vysokokmen, 30.10.2015
Mně vyhovují pro všechny tvary v zatravněném sadu moje vlastní semenáče z jader. Vysévám cca 500 - 1000 jader v předjaří, nejsilnější na podzim přesadím na místo. 2. rok v létě očkuji žádanou odrůdu nebo 3. rok na jaře roubuji. 4. nebo 5.rok... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 27.10.2015
Topaz mě opět překvapil - i bez zálivky si poradil v zatravněném sadu se šíleným suchem, shodil nadbytečné plody a vyrobil kvalitu u těch zbylých - jako každý rok. Ostatní cv jsou malé a podřadné, jen Melodie a Rezisty na semenáčích dorostly do... celý příspěvek >
Choroše na větvích i kmenu, 19.10.2015
Snížený přístup vzduchu nebude tak absolutní, nepatrné póry na hranicích kůra - obvaz k odvětrání vlhkosti stačí. V tomto případě bych nezatíral ničím, pro Váš klid byste mohla malou část rány natřít latexem nebo Balakrylem, za měsíc nebo na jaře... celý příspěvek >
Choroše na větvích i kmenu, 19.10.2015
Ten hnůj asi nebyl šťastný nápad - živil broskvoň i choroše. Doporučuji vyčistit rány do zdravého dřeva, ještě letos po opadu listu postřik Kuprikolem (celý strom a hlavně postižená místa - postřikuji tak celý sad). U velkých ran používám těsný... celý příspěvek >
Obrie hrušky, 9.10.2015
Nevím, rez jsem zlikvidoval již dříve vykácením jalovců. J.
Hnědnutí a usychání okrajů listů, 9.10.2015
Letošní mimořádně teplé a suché léto bylo plné překvapení. Usychání a hnědnutí okrajů listů jsem také zaznamenal, domnívám se, že se jedná o následky sucha. Na jaře budeme moudřejší. Pupeny pro jarní kvetení jsou zachovány. Rašení nových... celý příspěvek >
Obrie hrušky, 9.10.2015
Připomínají mi přehnojené Nashi, byly bez chuti, už jsem ji přerouboval. J.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika