Příspěvky uživatele - Jaroslav u Prahy

Nájezdy hryzců = pletivo neúčinné, 8.10.2015
Lidská moč není příliš koncentrovaná ve srovnání na př. s močí psí, proto ji neupravuji, neliju ji přímo na kmen, na stromek vyjde 1 dávka (2 l) 2x ročně, postupně dávky rozšiřuji dál od kmene ev. do děr. Na stromech nepozoruji žádná poškození, snad... celý příspěvek >
Nájezdy hryzců = pletivo neúčinné, 7.10.2015
Také jsem měl potíže s hryzci, tahal jsem stromky okousané jako tužky, pastí si nevšímali. Před 10 lety jsem využil varování, že na pasti se nemá sahat holou rukou, hlodavci se takovým předmětům vyhýbají. Dovedl jsem to ad absurdum - stromky... celý příspěvek >
Určení druhu, 6.10.2015
Co je to "krátce plodící"? Plodí na krátké stopce? Mě z fotky připomíná Matčino - Nonetit. Ten je u mě již v konzumní zralosti - sladké, jemně navinulé jablíčko, křehká dužnina, suchá slupka. J.
Má smysl pěstovat Melodii?, 2.10.2015
Mně Melodie plně vyhovuje chutí i úrodností. Nahloučené plody protrhám a dozrálé si pak vychutnám. J.
Kříženec Konference, 2.10.2015
Decora mi rodí už 4 roky a plně mě uspokojuje. Cením si toho, že konzumní zralosti dociluje před vánoci, chuť je pak vynikající, konzistence máslovitá. J.
Podnož hrušiek, 22.9.2015
V mém zatravněném sadu mám hrušně Boscova l., Decora, Bohemica na semenáčích a plně se osvědčily. Výšku reguluji řezem. J.
Kdy sklízet Rubinolu,Topaz a Rosanu?, 21.9.2015
Při dozrávání jablek nejprve padají červivé plody (nestříkám proti obaleči). Ty lepší sbírám, ochutnávám a zkouším, jak jdou stopky od plodonošů. Když plod nakloním přes palec a lehce se oddělí, je čas sklízet. Teď jsem sklidil Topaz z 1 stromu,... celý příspěvek >
Očkování, 14.9.2015
Nikolování - to je jiná píseň. Do T-řezu se vkládá plátek dřeva srůstající s podnoží a na něj se vloží očko cv, který s podnoží nesrůstá. Na očku dřevo být nemusí. Po zavázání míza podnože spojí všechny materiály a (někdy) se očkování podaří. J.
Poraďte vhodnou odrůdu, 14.9.2015
Máslovka k uskladnění = Decora. Konzumní zralost o vánocích i déle. Jenom nevím, zda to platí i v 550 m.n.m. J.
Očkování, 12.9.2015
Aha - mám 4.vydání (1980), je to za kozí nožkou - roubování za kůru a zlepšené r. za kůru - je tam pěkně vykresleno, jak kambia mají přilehnout k sobě i bokem. To dřevo i na letorostu je letošní, ale už částečně zdřevnatělé, bude na to mít vliv i... celý příspěvek >
Péče o mladou třešeň, 11.9.2015
No nevím, jestli bude mít někdo odvahu a čas napsat vám zde učebnici sadaře. Doporučuji zakoupit literaturu, na př. 1000 rad... Zde se řeší obvykle detaily, neobvyklé vady a choroby. J.
Očkování, 11.9.2015
Bude to empirie - nejlépe srůstají kambiální pletiva, starší dřevo už není tak aktivní a srůstá hůře. Když roubuji za kůru, také dbám, aby kambia byla v kontaktu a nepletlo se jim tam starší dřevo (Bílek, Hanuš str.83-84). J.
Doporučíte odrůdu, 10.9.2015
Třešně jsou většinou cizosprašné, oplození a tím i úrodnost se zajistí výsadbou několika vhodných různých cv nebo se využije okolních stromů. Inzerované samosprašné třešně často zklamaly. Postříkané třešně jsou cítit postřikem, pokud je silný... celý příspěvek >
Doporučíte odrůdu, 9.9.2015
Já jsem se soustředil na rané srdcovky, které spolehlivě unikají vrtuli a nemusím stříkat proti červivosti. Postříkané třešně nám nechutnají a umýt se to nedá. Samosprašnost třešní je problematická. Vysadil jsem proto Burlat, Karešovu, které se... celý příspěvek >
Nashi hruška na dule, 9.9.2015
Nashi hrušky mě zklamaly, fádní chuť nás nezaujala. Doporučuji ochutnat, než se pro ně rozhodnete. Už jsem ji přerouboval Decorou. J.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika