Příspěvky uživatele - Jaroslav u Prahy

Přesazení višně, 6.9.2015
Nejdříve bychom měli vědět, proč se jí nedaří, jak jste to poznala? Přesazení v tomto věku bude riskantní, po opadu listů by se mohla vyrýt, přesadit do vykopané velké jámy, uchovat jemné i velké kořeny (jako při nové podzimní výsadbě), zasypat... celý příspěvek >
Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?, 4.9.2015
Každý jen tu svou má za jedinou... Kolik sadařů - tolik chutí! J.
Kvete jabloň Hana, 2.9.2015
Občas se to v neobvyklých povětrnostních podmínkách (letošní vedra) stává. Já poupata likviduji, úrodu stejně nedají a zbytečně se strom vysiluje. Důležité nyní je, aby strom správně nasadil květné pupeny na příští rok a synchronizoval opad listů.... celý příspěvek >
Praskání kmínků, 30.8.2015
Taky mně praskaly kmínky u peckovin - švestky, meruňky, třešně, broskve... Přestal jsem je hnojit a zalévat a stav se zlepšil - klejotok a praskání zmizely. Domnívám se, že se jednalo o přetlak mízy, který trhal povrchová pletiva - kůru. Úrodnost... celý příspěvek >
Padající jablka do okapů, 30.8.2015
Ořezat přesahující větve v rámci zmlazení. J.
Jakou odrůdu?, 16.8.2015
Letní hrušky mají omezené použití, musí se rychle spotřebovat, nemohou se skladovat. Pokud nemůžeme vysadit více stromů, doporučoval bych zimní cv, mně se osvědčila Decora, která dozrává ke konzumu v listopadu - únoru, chuť má sladce navinulou,... celý příspěvek >
Minimální závlaha?, 11.8.2015
U podniku vodovody se dá objednat cisterna vody (do sudů, do studny...). J.
Dozravani broskvoni v nasich koncinach, 9.8.2015
U nás zraje letos všechno ovoce dobře, vlivem sucha je drobnější, chuťově je ale výraznější, "koncentrovanější". Pokud nepřijdou kroupy nebo jiná katastrofa, bude úroda dobrá. Zejména to platí pro rané ovoce, vč. broskví, letos i meruňky se... celý příspěvek >
Poškozený kmen jabloně, 9.8.2015
Podle mých zkušeností po zahojení ran se strom vyvíjí normálně. K dobrému zahojení ran po velkém okusu srnčí zvěří mi pomohlo neprodyšné obalení kmene pružným obvazem (rozstřiženou veloduší, plastovou folií...), za rok se vytvořila nová kůra. J.
Bergeron je nejlepší, 8.8.2015
Bergeron je jistě chutný cv, ale jeho náchylnost ke strupovitosti mě od jeho pěstování odrazuje. Chemické postřiky na plody nepoužívám. Kvality ranějších cv mi Bergeron nahradí (Karola, VP, Lejuna, očekávám kvality Radky...). J.
Záměna podnože u stromku z ovocné školky Mezice, 3.8.2015
Před 10 lety jsem také bojoval s hryzci, kteří se k mým nově vysazeným stromkům stahovali od potoka vzdáleného 50 m. Koupil jsem past a v návodu bylo varování, abych na ni nesahal holou rukou, že lidský pach hryzce odpuzuje! Napadlo mě, že... celý příspěvek >
Řez letošních vyrašených roubů, 28.7.2015
Hodně záleží na tom, za jakým účelem jste rouboval, jakou podnož atd. To vše je třeba upřesnit, jinak se radit nedá. Já umisťuji roub na př. na 2 letý semenáč (nebo očkuji 1-2 letý) a pak pokračuji v zapěstování stromku do tvaru volného vřetene a... celý příspěvek >
Řez višní, 21.7.2015
Bez znalosti odrůdy a ev. fotky těžko radit. Višně rády zahušťují samy a proto bych s řezem na zahuštění nepospíchal. Možná po čase bude třeba řešit spíš řez prosvětlovací. Nechal bych ji zatím růst a plodit. J.
Hnedé listy, 16.7.2015
Podal jste nám hlášení, dík. Nebo se chcete na něco zeptat? U malých stromů by to vyřešila zálivka, u větších spoléhám na předčasný opad listů, něco zařídí 2.míza a na jaře se uvidí. J.
Choroba třešní, 10.7.2015
Pokud nelze terén odvodnit, je těžko radit. Možná bude počasí sušší a třešeň se vzpamatuje. Ořezat nedoporučuji, ať může odpařovat vodu. Na kácení je vždycky času dost. Bizarní nápad: Pod třešní vykopat studánku hlubokou 3 m a vodu odčerpávat a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika