Meruňka z pecky



Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 133.251 (?)
28.2.2016 12:08

Jedna z meruněk už zarodila, po 5 letech, velké plody vynikající chuti. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 4.9.2013 21:18

Žádné jádro z pecek v kvasu nevyklíčilo. Vypadala jako živá a  nic. Pokud jde o meruňkové plodící semenáče, pár jsem jich viděl (chutných), ale vždycky mi na nich něco chybělo. Buď jsou plody malé nebo se pecka nedá odloučit apod. Jako zajímavost nebo šlechtitelský postup to beru, ale dal bych přednost jistotě. Pokud tedy nemáte latifundii na pokusy. U broskvoní je větší šance na plody vyšší kvality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 3.67 (?), 5.9.2013 12:20

Děkujeme za zprávu.

V koutě u zdi mám 5 semenáčů meruněk, které se mi nepodařilo očkovat ani roubovat, letos poprvé zakvetly (plody 0), tak je zkušebně ponechám zarodit a podám zprávu. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 133.251 (?), 28.2.2016 12:08

Jedna z meruněk už zarodila, po 5 letech, velké plody vynikající chuti. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.81 (?), 7.12.2016 19:25

Jádra z meruňěk nevyhazovat, je v nich vitamin B17.

„Vitaminovou teorii“ potvrdily mnohé kultury světa, které netrpí rakovinou. K těm šťastným patří obyvatelé žijící v odlehlých zákoutích Himaláje v malém království zvaném Hunza. Leží mezi západním Pákistánem, Indií a Čínou. Zdraví a dlouhověkost, prodloužení mládí a absence rakoviny, to vše je jejich bohatství. Hunzové svoji stravu obohacují jádry z meruněk, která jsou jedním z nejbohatším zdrojů vitaminu B17. Do tohoto odlehlého zákoutí se dostal lékařský tým a v roce 1922 o tom přinesl článek uznávaný britský chirurg Robert McCarrison. Přirozená strava Hunzů obsahuje více než dvěstěnásobek vitaminu B17 než průměrná dieta v industrializovaných společnostech. Pak už měli Hunzové o návštěvy dalších zástupců lékařského světa postaráno. Hunzové si nedokáží svoji stravu představit bez jader z meruněk. Přísun vitaminu B17 je součástí jejich životního stylu, naopak do jejich života nevstupuje rakovina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
proky - (25) - 241.241 (?), 17.2.2017 12:45

Pecky z ovoce házím na záhon z okna, každý rok něco vzejde, už mám 4-leté broskvoně loni jsem je přesadila na místo zapěstovaná koruna, letos by mohly začít plodit, 2- leté meruňky výška cca 90 cm a podařilo se mi vypěstovat jabloň Gloster je 3 - letá výška cca 1,30 m loni jsem zapěstovala korunku a příští rok ji přesadím na budoucí místo, jinak rodiče měli na zahradě broskvoně jenom z pecek náderné velké žlutomasé broskve, skvělé chuti. Na zahradě máme z pecky vypěstovanou švestku, rodí normální švestky, krásný strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.81 (?), 7.12.2016 19:42

Paní, já bych to tak viděl také, otec když koupil před 60 roky zahradu, sázel co se dalo a zasadil i několik pecek z meruňky.Meruňky plodily malé tuhé a voňavé plody minimálně 20 let, pak táta šel s dobou a pořídil si roubované, šlechtěné a řeknu vám, že od té doby už měl prd.Nové stromky zaplodily a další roky postupně v květu dostavaly mrtvičku, až uschly uplně.Kdybych byl mladší, neváhám si zasadit pecku. K.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.206 (?), 6.11.2021 8:08
Vazeni pratele, prikladam krasny priklad rozmanitosti prirody. Konkretne se jedna o klon merunky bergeron s neznamou odrudou. Listy pred opadem jsou zbarveny krasne pul na pul cervena/ zelena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lesija - (2) - 86.127 (?), 13.4.2018 15:11

Babička asi před šedesáti pěti lety vysazovala na zahradě pecky meruněk a broskvoní. Některé měly úžasnou sladkou chut, nezapomenutelné a neskutečně odolné. Škoda, že jsem si je nenaroubala zavčas jinam,  Odešly náhle asi před pěti lety.  Koupené dněšní odrůdy se nedají chuťově srovnávat. snad jen vesna. Meruňky byly malé, ale velmi štavnaté a rozplývavé. Broskvoně byly potomci madlenky - bělomasé a štavnaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.210 (?), 26.6.2015 16:16

Krásné téma - hodno velikosti člověka. Děkuji Vám. Teď vím všechno, na co jsem se v duchu ptala..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vagabund - (48) - 220.250 (?), 1.3.2016 20:58

Posílám fotky ze sklizně 2013. Všechno jsou to meruňky a broskve neroubované, z pecky. Meruňky byly nasazené (nikoli vyseté) na jaře 2011 a ta větší 2005. U menší je i detail. Broskev je sazená už dřív. Další foto jsou detaily téhož. 

Broskev je jak co do velikosti, tak i chuti výborná. Ta starší meruňka je sice dobrá ale s roubovaným Bergeronem se co do chuti srovnávat nedá. Ta menší meruňka je něco mezi tím.

U té starší meruňky to chtělo víc řezat a udělat větší probírku.

Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Pěstování meruněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika