Citroník



ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?)
28.2.2011 11:58
Já bych vám doporučila raděj objednat citrusy ze zahradnictví. Já mám velmi dobrou zkušenost se zahradnictvím ADAVO. Citrusy prodávané v hobymarketech sice pěkně vypadají, ale tím, že jsou pěstovány ve skleníku a přinuceny k bohaté násadě plodů v raném věku, jsou velmi vysílené a často uhynou. Jsou prodávány spíš jako spotřební materiál pro okrasu, než k dalšímu pěstování.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 186.139 (?), 24.2.2011 15:58, zobrazeno: 11728x
Ahoj, chtěla bych si pořídit citroník. Buď jsou na internetu nebo v OBI. Kterou možnost byste zvolili? Nezahynou ty z OBI? Zasadila jsem si i pár pecek z koupených citronů, ale zatím nic. Taky jsem někde četla, že nebudou plodit. Máte zkušenosti s pěstováním z pecek? Nebo co byste doporučili?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rigil - (19) - 200.23 (?), 24.2.2011 19:15

Zdravím, mám také citrus Fortunella ze supermarketu, rostliny jsou naroubované na nějakou podnož, aby kvetly a plodily, jsou hezké a mají spoustu plodů, které se musí otrhat, aby se rostlina nevysilovala (můžete nechat pár plodů na okrasu).  Musíte dávat také pozor na to, jestli rostlina nemá škůdce, nebo jestli nemá přemokřený substrát, jestliže máte možnost zajistit chladné přezimování (5-12°C), tak je to úplně ideální, já ho nezimuju sice v chladnu, mám ho přes zimu na okenním parapetu, kde je asi 18-20°C a opadne mu pár listů, ale přežívá, kvete a plodí druhým rokem. U semenáčů trvá nejméně 20-25 let, často mnohem více, než začnou plodit. Mám ještě jeden citroník ze semínka a vyklíčil mi po 2 měsících. Jinak kvalitní rostliny a méně známé druhy a odrůdy je možné zakoupit u citrusářů. Tak přeji hodně štěstí, ať si vyberete zdravou a hezkou rostlinu.

Rigil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.139 (?), 25.2.2011 21:30
Děkuji za odpověď. Tak já to teda risknu a koupím v OBI, když tam bude. Škoda, že ze semínek plodí až za tak dlouho. Už se těším a snad mi vydrží krásný aspoň pár let :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 28.2.2011 11:58
Já bych vám doporučila raděj objednat citrusy ze zahradnictví. Já mám velmi dobrou zkušenost se zahradnictvím ADAVO. Citrusy prodávané v hobymarketech sice pěkně vypadají, ale tím, že jsou pěstovány ve skleníku a přinuceny k bohaté násadě plodů v raném věku, jsou velmi vysílené a často uhynou. Jsou prodávány spíš jako spotřební materiál pro okrasu, než k dalšímu pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika