Podivné nemoci kaktusů



ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?)
14.2.2011 14:47
Já to vidím na hnilobu. Nezalívat, zkuste uříznout zdravou část, nechat ji důkladně zaschnout a potom znovu zakořenit. Pozor na potřísnění mlékem, namočit do studené vody
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 0.142 (?), 14.2.2011 12:06
tak jsem dneska na něj koukal, a asi už mu nic nepomůže, je chycený i hlavní kmen. Zde jsou fotky, snad na nic je něco vidět.
cele
cele
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.142 (?), 14.2.2011 12:08
a ještě detail, jedné větve, zloutně a pak vyschne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 14.2.2011 14:47
Já to vidím na hnilobu. Nezalívat, zkuste uříznout zdravou část, nechat ji důkladně zaschnout a potom znovu zakořenit. Pozor na potřísnění mlékem, namočit do studené vody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.142 (?), 14.2.2011 15:42
děkuji za radu, vybral jsem tři ramena, která nejeví známku napadení a uřízl je. Po zaschnutí je dám znovu zakořenit, jen nejsem bůh ví jaký pěstitel kaktusů, jediné co vím, je nezalívat přes zimu. Tehle mi přišel nejméně náročný a stejně o něj přijdu :-(. Jak postupovat co se týče zakořenění? děkuji michal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 14.2.2011 16:26

Postup normální - odříznout, vlažnou vodou opláchnout mléko (pozor, nesahat do očí!!), nechat dva dny zaschnout.  Pak zasadit jen lehce do země (lehčí, propustná) a zpočátku opavdu mírně zalévat tak 1x za tři dny, aby zakořenil. Snese spíš sucho, než přelití. Vždy před zálivkou musí zem vyschnout.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 29.1.2013 10:47

Dobrý den, také mám doma nemocný kaktus a nevím co s tím...:-/ Všimla jsem si, že změnil barvu zežloutl a místy je hnědý a je jakoby takový jakoby,,vycucaný,, Mohl by mi někdo prosím poradit co má za nemoc a jestli se dá ještě zachráit a případně jak? Přikládám foto. Předem děkuji za radu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 29.1.2013 11:59

To není kaktus, to je pryšec - Euphorbia. Na té fotce mi nemocný nepřipadá, jen je trochu do žluta. Nedávala bych ho v létě na přímý úpal a zjara bych ho přesadila, snese o trochu živnější zem, než běžné kaktusy. Nejlépe se přesazuje, když si rostlinu zabalíte do novin, abyste se nepopíchala. Pokud dělá na spdní části jakoby "kůru", je to běžný jev při stárnutí rostliny.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.118 (?), 1.2.2013 13:30

Tyto "stromovité" pryšce jsou poněkud choulostivé na nastydnutí, které se právě projevuje sežloutnutím. Pokud rostliny letníme venku, musíme je uklidit jakmile se objeví nebezpečí nočních mrazíků nebo denní teploty přestanou vystupovat nad 12ºC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika