Příspěvky uživatele - 26.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký květináč pro orchidejku?, 12.1.2011
Průhledný květináč je vhodný právě kvůli tomu, abyste viděla v jaké kondici jsou kořeny rostliny a také můžete posoudit potřebu zálivky. Pokud jsou stěny orosené, je zbytečné zalévat (máčet). Klidně můžete dát květináč do keramického obalu, nejlépe... celý příspěvek >
Fíkus Benjamín - žloutne a opadává, 11.1.2011
určitě je to Benjamin? Mně to spíš vypadá podle obr. na Lyrata. Typovala bych to na nějakou houbu nebo plíseň. Zkuste z listu odstranit černé až do zdravého a ošetřit třeba mletou skořicí. Je antibakteriální
Paphiopedilum spicerianum, 10.1.2011
Střevíčníky od nás z přírody jsou nádherné, ale jsou chráněné pod vysokou pokutou. Asi si nějaké koupím, ale spíš až pojedeme někam do zahraničí. I když u nás prodávají také pěkné, bohužel, jak jsem psala, bez bližšího označení. Pravda je, že Phaly... celý příspěvek >
Identifikace pokojové rostliny, 10.1.2011
Já používám v zimě vodovodní vodu, od jara do podzimu dešťovou, občas při údržbě akvária akvarijní, používám ji i na orchidee, azalky, anturia, citrusy, prostě na rostliny, které nemají rády vápno. Žádné problémy ale nemám, kytkám se daří. Jednou za... celý příspěvek >
Identifikace pokojové rostliny, 9.1.2011
Čím víc minerálních solí voda obsahuje, tím se označuje za tvrdší. Není to pouze obsah vápníku ale i jiných minerálů.
Phoenix roebelinii, 9.1.2011
tyto houbičky ničemu nevadí, způsobují rozklad substrátu a spíš prospívají. Mně se objevují také.
Paphiopedilum spicerianum, 9.1.2011
Je to nádherná kytka, v současné době nevlastním žádnou z těchto krásných orchideí, ale ráda bych vlastnila. Problém je, že nikde neuvádí bližší označení, a já bych potřebovala zakoupit spíš chladnomilný druh. Ale asi to budu muset risknout a... celý příspěvek >
Opadavani poupat, 9.1.2011
Zálivka není nijak náročná vzhledem k teplotě, jaká tam je. Kytky mimo to zvládají spíš přesušení než přemokření. Orchidee máčím zhruba 1x za 10 - 14 dní, jak si vzpomenu nebo mám čas. Kytky potřebují zalít v průměru každý 3. - 5. den, vyjímečně... celý příspěvek >
Opadavani poupat, 8.1.2011 Obsahuje fotku
Zimní zahrada je něco jako pokoj, jenom je celý prosklený, většinou i s prosklenou střechou, takže rostliny tam mají dobré světelné podmínky. Může být vytápěná nebo temperovaná, takže v ní nemrzne, ale v zimě v ní mohou být jenom chladnomilné... celý příspěvek >
Opadavani poupat, 6.1.2011
Jsou to hybridy, já mám kytek hodně, orchidee aby v zimní zahradě pořád něco kvetlo, nespecializuji se na ně. Slepičince se musí hodně ředit, já bych to neriskovala. Hnojím nepravidelně, když si vzpomenu, mám ale v zahradě dobré podmínky, dobro... celý příspěvek >
Množení orchideí, 6.1.2011 Obsahuje fotku
Ano, má dlouhá vlákna, v lese je zelený, za sucha béžový, dávám foto suchého, pro zelený bych musela do lesa
Množení orchideí, 5.1.2011
nejlépe zasadit do mechu, tam poroste nejlépe, mladým rostlinám to prospívá, drží dobře vlhko a je vzdušný, nejlepší je čerstvý, ale může být i suchý
Opadavani poupat, 5.1.2011 Obsahuje fotku
pokud je okno zasněžené, mají málo světla. Namáčení je dobré, ale nerosila bych, je to nárazově zbytečné, lepší se postarat o vlhkost u rostliny, ale u phalů není ani toto nutné. Teplota je dobrá, moje phaly mají v zimní zahradě jenom 15 st. a moc se... celý příspěvek >
Jak pestujete Anthurium?, 5.1.2011 Obsahuje fotku
Já Anturiu žádnou zvláštní péči nevěnuji, zalévám sporadicky, občas zaliji vodou s hnojivem na orchidee nebo citrusy, mám ji v zimní zahradě, v zimě teploty kolem 15st a kvete pořád
Krásná kytička mi umírá, 5.1.2011
taky se přikláním k pepřovníku, nezalévat. Zalít, až začne měnit barvu (jakoby šednout), lístky jsou na omak měkčí. Nikdy nenechat vodu v podmisce. ivik
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika