Opadavani poupat



host - 26.146 (?)
5.1.2011 17:51
pokud je okno zasněžené, mají málo světla. Namáčení je dobré, ale nerosila bych, je to nárazově zbytečné, lepší se postarat o vlhkost u rostliny, ale u phalů není ani toto nutné. Teplota je dobrá, moje phaly mají v zimní zahradě jenom 15 st. a moc se jim to líbí. Mají většinou 2-4 květní výhony, bohatě rozvětvené, na jednom stvolu napočítám klidně 40 květů a postupně dorůstají další
phalenopsis
phalenopsis
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
evau - (1) - 2.29 (?), 17.11.2010 10:00, zobrazeno: 36558x

Dobry den, pestuji celkem kratce orchideje. Zda se, ze "uspesne". Jedina vada je, ze po vypuceni poupat mne jich cast uschne a upadne. Dle rad zalevam, hnojim, rosim. prosim o radu, kde se stala chyba? Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.216 (?), 17.11.2010 16:24

Evo,  oh, to je smutne. Opadavaji vam poupata na vsech orchideii nebo jenom na jednom? O jaky orchidej(e) jde? Neb poupata jsou nejcitlivejsi casti orchideji je nekdy tezke urcit v cem je problem. Je neco pricin-nebo kombinaci pricin-a nektere se pokusim popsat. 

1. Zalevani a hnojeni: Kdyz se meni pocasi, je zima, a min svetla, je dost tezke odhadnou kdy zalevat. Kdyz se moc casto zaleva nebo hnoji -nebo oboji- koreny umiraji a poupata odpadnou. Kdyz se malo zaleva, kvetina bere vodu z poupat (nebo kvetu) a ty vyschnou.

2.Malo vlhkosti. Okolo 60% by melo stacit pro nektere -ale ne pro vsechny -orchidy. Pokud rosite zkuste to nad kvetnim stvolem aby jenom hodne jemna rosa dopadala na stvol - spise se zvyzovala vlhkost okolo kvetniho stvolu. Poupata by nemela byt mokra a hlavne ne vecer. 

3 Nahle zmeny teploty: Napr. ja mela jeden Phal v kuchyni a castejsi otvirani horke trouby se mu ale vubec nelibilo.

4. Cistota vzduchu: Kour, plyny methane a ethylene (z ovoce) jim vadi. 

5 Malo svetla muze byt rozhodne jeden z duvodu

6. Ruzne msice: nektere jsou videt a nektere ne.  

7. Geneticka vada : Ale kdyz uz kvetl, tak to nebude pricina.

Jiste mohou byt dalsi duvody, ktere ja neznam.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 16.12.2010 21:30

Musim dodat k cislu 6. kde jsem napsala 'ruzne msice' muzou byt duvodem proc opadavaji poupata/kvety..

Existuje neco cemu se rika 'thrips'  (z Rectiny). Jsou to male musky asi 0.5 mm a vycucavaji stavu z poupat a kvetu. Poupe upadne. Kvety mohou byt zdeformovane, mit na nich tecky, atd. a nakonec zvadne. Ja osobne s nima mam problemy na Encyclias a Epis. Take, pokud se rozmnozi, mohou znicit rostlinu. Je mnoho druhu -nektere se pry specializuji na orchidy -a jestli chcete mrknu se na latinska jmena i kdyz nemam poneti, ktery druh napada orchidy. Je mi to jedno, neb zpusob jak se jich zbavit je stejny. 
Prosim Vas vi nekdo obecne jmeno v Cestine?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 16.12.2010 23:29

To jsou třásněnky.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.136 (?), 29.12.2010 10:23

Dobrý den,

pestuji phalenopsis, vyrostly jim nove stvoly, zacaly se tvorit poupata, ale postupne mi usychaji, vubec nevim cim to je... rosim, v pokoji je celekem stala teplota kolem 20stupnu, zalevam tak ze kytku na chvili ponorim do vody at napije vodu, necham okapat a vytahnu..ale na oknech ted je snih, mam stresni... pred mesicem jsem se pristehvala z Prahy, kde jsem zila v byte, kytky mela u okna u topeni, kde bylo cca 25 stupnu, ani jsem nerosila, jen zalevala ponorenim a krasne kvetly, kvety neusichaly... nevim cim to je jestli tim svetlem? A ani fialkam se ztady moc nelibi... odumiraji jim listy, jakoby uhnily... nemuze to byt zmenou vody treba?jeji tvrdosti? Ale v ph byla voda, ze sem i psum kupovala balenou, kolik tam bylo chloru a tady je voda moc dobra... da se i pit... bydlim ted na vesnici...

dekuji za rady... Erika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 30.12.2010 1:09

Dobry vecer Eriko,

pokusim se odpovedet i kdyz doufam, ze jeste nekdo napise svuj nazor. Ja si totiz- na zaklade Vaseho popisu- nemyslim, ze   teplota u kytek je stala 20C. Myslim, ze Vam mrznou. Prosim, dejte teplomer k africkem fialkam nebo k Phal a napiste jaka byla nejnizsi NOCNI teplota co Vas teplomer zaregistroval Doufam, ze Vas teplomer to umi.. Pak pujdeme dal. S vodou je to trochu komplikovanejsi a Vas styl zalevani se mi taky moc nelibi, ale o tom priste.

Pisete: 'ale na oknech je ted snih, mam stresni'.. prosim Vas co je 'stresni'? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 4.1.2011 19:54

Kozičko, vidím, že Erika neodpověděla - "střešní" myslela střešní okna - okna ve střeše, kterými se větrá a osvětluje podkroví. Snad jsem to napsala dobře. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 4.1.2011 21:47

Eleno, dekuji, rozumim. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.146 (?), 5.1.2011 17:51
pokud je okno zasněžené, mají málo světla. Namáčení je dobré, ale nerosila bych, je to nárazově zbytečné, lepší se postarat o vlhkost u rostliny, ale u phalů není ani toto nutné. Teplota je dobrá, moje phaly mají v zimní zahradě jenom 15 st. a moc se jim to líbí. Mají většinou 2-4 květní výhony, bohatě rozvětvené, na jednom stvolu napočítám klidně 40 květů a postupně dorůstají další
phalenopsis
phalenopsis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 6.1.2011 15:52

Vase orchidy jsou super a 40 kvetu na jedne rostline se skutecne malokdy vidi. Ja nevidim listy te ruzove. Je to Phal schilleriana nebo jeji hybrid? 

Ted jsem si vzpomela,  ze jeden pestitel schillerianu  hnojil /zaleval necim cemu se ironicky rika 'fialkovy caj' a kvetla mu jako strom. Publikoval obrazek. Neco takoveho jsem skutecne nikdy nevidela. Ten caj vyrabel asi takto. Do pytliku (nebo silonovych puncochacu) dal uschla kureci h... a namacel ve vetsim sudu ve vode neco tydnu. Zredil a tim zaleval. Ja si ty pomery uz nepamatuji, silny caj by jiste spalil koreny. Kdybych mela moznost urcite bych to zkusila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika