Paphiopedilum spicerianum



ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?)
10.1.2011 21:45
Střevíčníky od nás z přírody jsou nádherné, ale jsou chráněné pod vysokou pokutou. Asi si nějaké koupím, ale spíš až pojedeme někam do zahraničí. I když u nás prodávají také pěkné, bohužel, jak jsem psala, bez bližšího označení. Pravda je, že Phaly pěstuji také při nižší teplotě než většina pěstitelů a prospívají perfektně. Asi je to tím, že mám kytek hodně a věnuji jim jenom malou péči. Zbytek je zásluha zimní zahrady. Takže to zkusím co nejdříve, dám potom foto
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 230.216 (?), 8.1.2011 22:30, zobrazeno: 9599x

V unoru jsem si koupila male sazenicky a ctyri - k memu velikemu prekvapeni-uz kvetou. 'Spice' je nenarocny a jestli se vam libi doporucuji, i kdyz vypada tak trochu jako z Marsu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 8.1.2011 22:31

Obrazek mi nejak nevysel

Paph spicerianum
Paph spicerianum
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?), 9.1.2011 20:54
Je to nádherná kytka, v současné době nevlastním žádnou z těchto krásných orchideí, ale ráda bych vlastnila. Problém je, že nikde neuvádí bližší označení, a já bych potřebovala zakoupit spíš chladnomilný druh. Ale asi to budu muset risknout a vyzkoušet. Krásný květ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 10.1.2011 19:49

Ivo,
Ja verim, ze kdyz pestujete Phals tak Vam porostou vsechny druhy Paphs. Posilam Vam fotku listu Paph, ktere jsou vetsinou teplomilne ale to taky vzdycky neplati. Tmave zelene a jednobarevne jsou vetsinou studenomilne. Horsi je odhadnout pH substratu a vody. Do Paph spice pridavam vapno a magnesium (Dolomite) aby udrzela a substrat co nejblize k pH7; Paphs jsou velmi citlivy na hnojivo a Phrags jeste vic. Nevim, jestli bych mela odvahu koupit bez jmena.  


PS: V Cechach rostou moc hezke Cypripediums


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?), 10.1.2011 21:45
Střevíčníky od nás z přírody jsou nádherné, ale jsou chráněné pod vysokou pokutou. Asi si nějaké koupím, ale spíš až pojedeme někam do zahraničí. I když u nás prodávají také pěkné, bohužel, jak jsem psala, bez bližšího označení. Pravda je, že Phaly pěstuji také při nižší teplotě než většina pěstitelů a prospívají perfektně. Asi je to tím, že mám kytek hodně a věnuji jim jenom malou péči. Zbytek je zásluha zimní zahrady. Takže to zkusím co nejdříve, dám potom foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika