Identifikace pokojové rostliny



ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?)
10.1.2011 21:16
Já používám v zimě vodovodní vodu, od jara do podzimu dešťovou, občas při údržbě akvária akvarijní, používám ji i na orchidee, azalky, anturia, citrusy, prostě na rostliny, které nemají rády vápno. Žádné problémy ale nemám, kytkám se daří. Jednou za čas substrát propláchnu pod tekoucí vodou. Větší zasolení způsobuje hnojivá zálivka. Ona je to docela věda a já nejsem žádný odborník, ale pokud nebude v půdě nějaký vápník, nebude rostlina schopna přijímat i jiné prvky potřebné k životu(železo, sodík, draslík ap). O destilované vodě jsem četla, že není vhodná na kytky. Může se použít na kytky. Já využívám taky vodu ze sušičky prádla.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 176.18 (?), 12.1.2011 19:00

Alenko, rašelina přece okyseluje. Nevím, proč Kozička soudí, že "jedna paní povídala". Jejích rad si vážím, ale nemůže šmahem odsuzovat všechno, co zrovna nevymysleli v Americe.      Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 12.1.2011 19:49

Dobry den Lido,

po celym svete, pokud ja vim, se raselinove filtry pouzivaji(ly)  na snizovani pH vody v akvariu -odjakziva.  V akvariu je jaksi pH je dulezite pro citlive ryby a kazdy maly stupen hraje roli. O to nejde. A nevim kdo to vymyslel, mozna ze Cinani.

Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 13.1.2011 0:29

Lido, mne nekdy ty usptepacne poznamky mrzi a myslim ze jsou zbytecne. Ten Vas raselinovy recept neni otazka kdo co kde 'zrovna vymyslel,  ale spise otazka znalosti zakladni chemie.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 13.1.2011 3:33

Aleno, nerikam, ze je to nesmysl. Rozhodla jsem se konecne zalozit diskuzi o vode, i kdyz nevim, kam to povede.  "jedna pani povidala' neni urazka' Zivot neni cerno-bily a nektery veci, ktery se practikovaly za nasich babicek uz nedavaji smysl.

 Clovek musi kazdy den prijimat informace a ucit se.. jinak to nejde.. co se tyce vody, kdy zani nevite jake mate pH a chemicke slozeni od vasi vodarny kazda dalsi diskuze je plytvani casu.. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?), 10.1.2011 21:16
Já používám v zimě vodovodní vodu, od jara do podzimu dešťovou, občas při údržbě akvária akvarijní, používám ji i na orchidee, azalky, anturia, citrusy, prostě na rostliny, které nemají rády vápno. Žádné problémy ale nemám, kytkám se daří. Jednou za čas substrát propláchnu pod tekoucí vodou. Větší zasolení způsobuje hnojivá zálivka. Ona je to docela věda a já nejsem žádný odborník, ale pokud nebude v půdě nějaký vápník, nebude rostlina schopna přijímat i jiné prvky potřebné k životu(železo, sodík, draslík ap). O destilované vodě jsem četla, že není vhodná na kytky. Může se použít na kytky. Já využívám taky vodu ze sušičky prádla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.216 (?), 10.1.2011 21:57

Aha, takze se tato diskuze trosilinku prihriva. Skutecne nechtel by nekdo zalozit diskuzi o vode?

Jak rika Iva 'je to docela veda' ale v podstate to zas tak slozite neni, a je to i zajimave, aspon ja myslim. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.230 (?), 25.1.2011 14:39

Jenom malou poznámku k tomu eventuelnímu používání "destilované vody" pro zálivku nebo postřik rostlin. U opravdové velmi pečlivě a chemicky čistě provedené destilace by to snad ani nevadilo, i když nějaké zbytkové soli v té vodě být musí, stejně jako rozpuštěné plyny a pod., ale pokud by jste chtěli použít k zálivce tzv. "Destilovanou vodu technickou", tak proti tomu varuji, ta často obsahuje ionty kovů, např. mědi a ty se s kytkami moc nepřátelí. Opravdu nejlepší je odpršená dešťovka, tj. ne ta první co všechno spláchne, ale za pár hodin už i se střech teče opravdu dobrá kvalitní a měkká voda. Ale ono opravdu stačí zalévat rostliny klidně i středně tvrdou vodou a ty, kterým to vadí, dát občas opršet na déšť, nebo je čistou dešťovkou prolít. Destilka NE - dešťovka ANO.

Onion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 11.1.2011 3:35

Pane Ferdo,

vite na Anglickem forum je mnoho cizincu a podle jmen bych rekla i mnoho Cechu a Slovaku a nikdo se jim neposmiva nebo jim nevycita ze neumeji perfektne Anglicky. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 11.1.2011 12:15

Víte, já se vám neposmívám, ale pokud znám nějaký název, tak je český, tak se jen chci utvrdit, že jsem si ten cizí název správně přeložil, abych věděl o čem se píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 13.1.2011 0:44

Pane Ferdo, budu se vic snazit, ale nekdy nemam cas a hodim univ jmeno. Ano,  'bromeliad' je 'bromelia'. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika