Identifikace pokojové rostliny



ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?)
9.1.2011 21:35
Čím víc minerálních solí voda obsahuje, tím se označuje za tvrdší. Není to pouze obsah vápníku ale i jiných minerálů.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 230.216 (?), 9.1.2011 18:51

Alenko,

nic se nedeje. Kvalita vody v US jak kde,  zalezi na vodarne a jeji technice. Voda dobra a chuta na piti, nemuzi byt zrovna dobra pro kytky. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?), 9.1.2011 21:35
Čím víc minerálních solí voda obsahuje, tím se označuje za tvrdší. Není to pouze obsah vápníku ale i jiných minerálů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 10.1.2011 0:50

Souhlasím, že čím víc minerálů, tím je tvrdší. Ale - viz Wikipedie:

Tvrdost vody je vlastnost, která vyjadřuje obsah rozpuštěných nerostů (nejčastěji CaO a MgO) ve vodě.Tvrdost vody má význam pro její využití jako pitné i užitkové vody.Je zdrojem tvorby vodního i kotelního kamene a ovlivňuje i chuťové vlastnosti vody.

Může být trvalá a přechodná. Trvalá obsahuje rozpuštěné chloridy, sulfidy, dusičnany a křemičitany. Přechodná obsahuje rozpuštěný Ca(HCO3)2 (hydrogenuhličitan vápenatý). Po jeho vysrážení vzniká CaCO3 (uhličitan vápenatý), což je vodní kámen.

Přechodnou tvrdost vody lze, na rozdíl od tvrdosti trvalé, odstranit varem.

Tolik Wikipedie. Osobně tam, kde rostliny nemají v lásce mnoho vápníku, nebo kde se může usazovat jako vodní kámen a ucpávat průduchy na listech, doma vodu přivedu k varu a nechám vychladnout. Na zahradě třeba na rhododendrony používám dešťovou (jenže bohužel zahradu nemám u bytu).

Jinak na chemii moc nejsem, tak ještě, že ta Wikipedie je  :-))        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 10.1.2011 0:59

p.s - jinak na pití je lepší (chutnější) tvrdá voda - třeba ze studny a na zalévání a praní měkká - dešťová, říční (snižuje množství potřebného prášku). Jak je psáno nahoře, ty potřebné kytky, jako třeba karafiáty nebo komiklec mohou mít vápník v půdě. Odstátím vody se vápník neodstraní, jen vyprchá chlór a teplota vody se změní na pokojovou (u běžných kytek to dělám také tak).      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 10.1.2011 11:20

Že vám to toho zas kecám, ale Bromeliad, to je česky Bromelie? Ty rostou asi většinou na stromech a tedy když se mezi těmi listy zachytí nějaká voda, tak to bude nejspíš dešťová. Takže v podstatě je to destilovaná voda. Takže což to takhle zkusit zalévat destilovanou vodou, to byste se nejvíc přiblížily přírodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 10.1.2011 19:56

Ferdo, máte pravdu, jsou to bromélie a většinou to jsou epifyty. Destilka jistě použít jde, pokud není rostlin mnoho. Pokud jich je hodně, leze to do peněz a od tahání balené bolí ruce. Ale šlo by i tu destilku míchat třeba 1:1 s obyč. vodou. Ono to lze řešit více způsoby. Já holt používám tu, co mi zbude v konvici, když vařím kafe .           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.182 (?), 10.1.2011 20:51

Nojo, to je sice řešení, ale na přechodnou dobu, neb má údajně PH až 7, což je neutrál a časem může zvýšit i PH substrátu. Nejlepší je asi ta rašelina anebo reverzní osmóza, ale ta je strašně drahá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 11.1.2011 23:03

Když jsem kdysi měla doma azalku, která vysloveně vyžaduje kyselou zem, měla jsem ve 4l lahvi od okurek rašelinu, na kterou jsem vždy nalila vodu a tou jsem pak zalévala...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 12.1.2011 1:31

Lido, ja vim, to jsou zase veci 'jedna pani povidala'. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 12.1.2011 18:28

trocha rašeliny do např staré punčochy, zavěsit do konve..doporučují zahrádkáři jako nouzové řešní při zalévání rhododendronů, azalek atd, které mají problém s tvrdou vodou. To se mi, kozicko, nezdá jako jedna paní povídala..nebo je to opravdu nesmysl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika