Příspěvky uživatele - 15.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obaleč švestkový - 1. generace, 25.7.2016
Opylovač by měl být snad OK - cca 15 metrů od sebe vzrostlejší stromek Stanley. A blíže ještě i jiné slivoně (domácí, nějaká jugoslávská, ryngle). Uvidím příští rok.
Obaleč švestkový - 1. generace, 25.7.2016
Také mám takto starý stromek Gabrovské. Loni 3 plody, letos bohatě kvetla, ale nezůstalo nic. Ostatní slivoně mám docela obsypané. Možná bude citlivější na mráz? Z meruněk mi omrzly skoro všechny odrůdy.
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 10.7.2016
Pane Jiří, děkuji za reakci. Asi jsem se ve svém příspěvku nevyjádřila přesně. Snažím se zjistit název velmi rané odrůdy, kterou mám doma a která zraje cca 14 dnů před Dixired. Má miskovité květy a je zcela neodlučitelná od pecky. Foto jsem vkládala... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 10.7.2016
Dobrý den, pane Petře, děkuji za odpověď. FM3 to asi nebude, protože pokud ještě není zralá u vás, tak nebude ani u nás (podle Vašich příspěvků máte u vás všechno o chloupek dřív). Včera jsem dojedla poslední zapomenutý přezrálý plod, byl už chut'ově... celý příspěvek >
Skvrny na listech, 8.7.2016
Asi nakonec o nějaký stromek přijdu, slivoň Elena se nemá moc k růstu. Čeká mě konfrontace se sousedním zemědělcem (podnikatelem s bioplynkou). Nevíte někdo prosím odkaz na zákon, řešící škodu způsobenou zemědělcem? Ať si můžu připravit nějaké... celý příspěvek >
Skvrny na listech tresni, 5.7.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, pane Václave, narazila jsem na toto staré vlákno, jak pokračuje Váš boj s touto chorobou? Mám višeň (nějaký druh sladkovišně), která v posledních letech po sklizni přichází o hodně listí. Loni snad o 3/4, v důsledku toho byla na jaře i... celý příspěvek >
Bakteriálna spála, 4.7.2016
Odpoledne byla na zahradě brigáda . Jablíčka jsou posbíraná a jak jsem odstraňovala ze stromu ty suché trsy, tak jsem si vzpomněla na letošní řádění zobonosky ovocné. Vypadá to, že tomu rozšíření monilie asi napomohl tento škůdce.
Skvrny na broskyne Fenix, 4.7.2016
Postřik Syllitem doporučuji, mám odzkoušeno. Zastaví se tím šíření choroby, další listy narostou zdravé.
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 4.7.2016
Meruňku mám sázenou na jaře 2014, takže zatím moc zkušeností nemám. Loni měla asi 20 plodů a mně i dětem chutnaly. Nemůžu ale porovnat s jinou takto ranou meruňkou, zatím mi jiné neplodí. Letos byl díky pozdním mrazům plod jen jeden a uzrál asi 25.6.... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 4.7.2016 Obsahuje fotku
Mně dozrálo pár plodů rané broskvoně, netuším odrůdu (kupováno jako RH), co by to tak mohlo být? Olomoucko, 220 m. Dozrává cca 1 - 2 týdny po meruňce Spring Blush. Tuhá slupka, neodlučitelná od pecky, letos není nějak extre sladká. Děkuji za tip.
Bakteriálna spála, 4.7.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, ráda bych se zeptala zkušenějších, může za uschnutí listů letního průsvitného monilie? Nebo se mám obávat něčeho horšího? Děkuji.
Leskora, 4.7.2016
Jak se jednou moniliový úžeh na meruňce objeví, co tak pozoruji v okolí, pokud se nezasáhne, jde to se stromem z kopce. Napadení je rok od roku větší. Sousedům letos uschla polovina větviček na cca padesátileté meruňce. A to této chorobě odolávala... celý příspěvek >
Nepostříkal jsem stromky, 1.7.2016
U nás pravidelně začátkem léta ožírají hlavně mladé listy slivoní červeno-černí brouci - vrbaři.
Doba postřiku, 17.6.2016
Letos jsem se s postřikem proti vrtuli asi netrefila 😞. Stříkala jsem Mospilanem před 14 dny a červíci bohužel jsou 😞. Třešně v době postřiku začínaly žloutnout, ale bez už kvetl dlouho. Loni se ty třešně myslįm začaly vybarvovat... celý příspěvek >
Chloróza broskvoně 2016, 13.6.2016
Já už mám vyzkoušené, že opatrné přihnojení síranem amonným pomůže v naší zásadité půdě proti chloroze velmi rychle.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika