Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?)
4.7.2016 13:02

Mně dozrálo pár plodů rané broskvoně, netuším odrůdu (kupováno jako RH), co by to tak mohlo být? Olomoucko, 220 m. Dozrává cca 1 - 2 týdny po meruňce Spring Blush. Tuhá slupka, neodlučitelná od pecky, letos není nějak extre sladká. Děkuji za tip.





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 112.195 (?), 1.8.2016 10:17

Podla mojho nazoru GF 677 znesie aj nizky obsah vapna, to podla mna nie je problem a v pripade potreby sa da vzdy dodatocne privapnit. Ale pochybujem, ze nejaka broskyna bude trpiet prave nedostatkom vapna, byva to skor naopak. Co som si cital v roznej literature, tak u GF677 uvadzaju cca o 20-30% silnejsi vzrast nez na semenaci. Ja by som to na Vasom mieste skusil. Bujnejsie podpniky sa vzdy vedia popasovat aj s horsimi podnymi podmienkami nez su pre ne idealne. Navyse, ak sadite na B-VA-2, tak GF677 bude rast urcite lepsie a predpokladam, ze ovela vyraznejsie lepsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 28.7.2016 18:07

A existuje vůbec nějaká pravá Dixired? Pan Miloš Vysloužil tvrdí, že jí měl, ale kvalita nic moc, už by jí nechtěl. Ať už je to "bordelík" nebo záměr, beru to jako podvod vůči zákazníkovi, kterému bylo zasláno jiné zboží než si objednal, nebo koupil přímo u prodejce, nebo ve školce. Už toho bylo kapku priveľa. Ze Zoji Semily nebyl ani jeden stromek pravý. Nakonec i ten Sunhaven je ještě zelený, takže záměna. Naopak Veteran od pana Topinky z Jaroměře již dávno dozrál, takže opět nesmysl. Hlavně, že měl vzorovou visačku. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 3.7.2016 21:33

FM3 se vybarvila, ale velikostně je tak na úrovni větších meruněk. Zřejmě v důsledku prasklého, nehojícího se, kmínku s výtoky klejotoku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 4.7.2016 13:02

Mně dozrálo pár plodů rané broskvoně, netuším odrůdu (kupováno jako RH), co by to tak mohlo být? Olomoucko, 220 m. Dozrává cca 1 - 2 týdny po meruňce Spring Blush. Tuhá slupka, neodlučitelná od pecky, letos není nějak extre sladká. Děkuji za tip.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.162 (?), 4.7.2016 17:38

Pani Štěpánka ako je odolná marhula Spring Blush na moníliový úžeh a mráz v kvete a ako sa vám javí po chuťovej stránke?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 4.7.2016 21:22

Meruňku mám sázenou na jaře 2014, takže zatím moc zkušeností nemám. Loni měla asi 20 plodů a mně i dětem chutnaly. Nemůžu ale porovnat s jinou takto ranou meruňkou, zatím mi jiné neplodí. Letos byl díky pozdním mrazům plod jen jeden a uzrál asi 25.6. Proti moniliovému úžehu jsem loni i letos ošetřovala jen při dokvétání a nějaké postižení bylo. Letos uschla jedna větvička a loni růžice pupenů (vyholily větvičky). Ona ta meruňka hrozně moc kvete, tak proto je asi na úžeh citlivější (listový pupen je celý obklopený i 6 květními pupeny). Nevím, na jaké ji mám podnoži, ale ze 3 meruněk, které jsem tehdy na jaře sázela, roste nejméně bujně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.162 (?), 5.7.2016 10:10

Ďakujem Vám pani Štěpánka za odpoveď.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 5.7.2016 12:48

Podle doby zrání to RH určitě není. Podle těch fotek by to klidně mohla být FM3. Týden až čtrnáct dní po Spring Blush je sice brzo, ale takových překvapení tady bylo už více. Pokud je to FM3 musela by mít miskovité květy. Dužnina na pecce neulpívá zcela, ale jen částečně. Méně než třeba na pozdnější Royalvee. Fenix by měl zářivější červeň na slupce a má zvonkovité květy. Tady dozrával až po falešné Dixired, což bylo snad krátce před FM3. Fenix byl také neodlučitelný. FM3 tady dozrává kolem 25.7.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 10.7.2016 12:04

Dobrý den, pane Petře, děkuji za odpověď. FM3 to asi nebude, protože pokud ještě není zralá u vás, tak nebude ani u nás (podle Vašich příspěvků máte u vás všechno o chloupek dřív). Včera jsem dojedla poslední zapomenutý přezrálý plod, byl už chut'ově dobrý a sladký, dužina se roztékala, ale byla stále úplně neodlučitelná od pecky. Pomalu mi začíná zaměkávat Dixired (zatím jen plody s prasklou peckou) a ta je chuťově lepší. Pokud si dobře pamatuji, broskvoň na jaře krásně kvetla, měla velké růžové květy (takže asi ty miskovité). Nemohla by to být Spring Crest? Stromek jsem sázela asi před 4 lety a už si bohužel vůbec nepamatuji, kde jsem ho koupila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.7.2016 13:11

Dixired má paní Štěpánko květ zvonkovitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika