Doba postřiku



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?)
17.6.2016 23:30

Letos jsem se s postřikem proti vrtuli asi netrefila 😞. Stříkala jsem Mospilanem před 14 dny a červíci bohužel jsou 😞. Třešně v době postřiku začínaly žloutnout, ale bez už kvetl dlouho. Loni se ty třešně myslįm začaly vybarvovat dřív. Příště se budu raději řídit spíš tím bezem.😀

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
MAHO - (25) - 87.2 (?), 2.4.2014 18:22, zobrazeno: 11770x

Zajímá mne, kdy se má stříkat třešeň proti červovitosti (vrtule třešňová) a jabloň proti obaleči. V návodu u postřiku je uvedeno, že se má postřik aplikovat dle indikačních papírků. Jelikož nejsem odborník, nepoznám co se na lepící pásy nalepilo. Má se tedy stříkat během kvetení, nebo po odkvetení nebo až plody začnou dozrávat?

Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 2.4.2014 21:41

Proti vrtuli stříkám v době plného květu bezu černého, samozřejmě u nás. Stříkají se jen pozdní odrůdy. Pozor na ochranou lhůtu. Proti první generaci obaleče jablečného se stříká asi v tutéž dobu. Proti druhé na konci srpna až na začátku září. Mrkněte na AMS-SET a najděte si Vám podnebně podobnou stanici. Taky mrkněte na Metodiky ochrany zahradních plodin. A také na vlákno "Padlí, strupovitost..." Já ještě využívám lapač na obaleče jablečného ke stanovení data postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.230 (?), 2.3.2015 22:11

V časopise Zahrádkář 3/2015 nabízí ČZS dotisk publikace Metodiky ochrany zahradních plodin- viz naskenovaná informace.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.227 (?), 13.4.2016 23:42

Dobrý večer. dnes jsem ve 14 hodin postříkal třešně Rivan, Kaštánka, Van, Lapins a Kordie Horizonem. Kolem 20 hodin přišel déšť. Bude účinek Horizonu dostatečný? Všechny jsou těsně před květem, objevují se první bělma okvětních lístků, jen Kaštánka měla několik rozkvetlých květů. Stříkal jsem také právě odkvetlé meruňky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 14.5.2016 9:12

Staré záhradkárske pravidlo hovorí, že postrek čerešní proti vrtivke by mal byť načasovaný na dobu kvitnutia bazy čiernej. Na fotke je obrázok bazy, ktorú mám v kúte mojej záhrady (čiastočne aj aby zakryla trochu bordelu), vidno že začína kvitnúť. Takže priatelia záhradkári ktorí máte poloneskoré a neskoré odrody čerešní - prichádza čas postreku.  Pravda - táto situácia je u nás na teplej nížine, v iných oblastiach to môže byť podstatne iné.   IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 17.6.2016 23:30

Letos jsem se s postřikem proti vrtuli asi netrefila 😞. Stříkala jsem Mospilanem před 14 dny a červíci bohužel jsou 😞. Třešně v době postřiku začínaly žloutnout, ale bez už kvetl dlouho. Loni se ty třešně myslįm začaly vybarvovat dřív. Příště se budu raději řídit spíš tím bezem.😀

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 19.6.2016 19:52

Letos u nás, ve středně vyšších polohách baza černá(bez černý) u nás zrovinka z poloviny dokvétá.Nevím, zda to už není pozdě, ale i já jsem včera provedl postřik proti vrtuli třešnové Mospilanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 19.6.2016 20:04

Tento týden stříkali třešně kolem Těchlovic u HK. Ale mohl to být už druhý postřik pozdních odrůd (byly ještě zelené).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 19.6.2016 22:27
My už máme třešně i tresnovisne sklizeny. Červi byli jen v pár plodech v horní části koruny tresnovisne, kam ani rosičem nedostriknu. Třešeň Karesova je ještě vyšší, dozrává ale zhruba o týden dřív a vrtuli tak uteče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika