Skvrny na listech tresni



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?)
5.7.2016 11:38

Dobrý den, pane Václave, narazila jsem na toto staré vlákno, jak pokračuje Váš boj s touto chorobou? Mám višeň (nějaký druh sladkovišně), která v posledních letech po sklizni přichází o hodně listí. Loni snad o 3/4, v důsledku toho byla na jaře i dost proschlá. Letos jsem si myslela, že mám stromek pod kontrolou, ale stejně už mu zase listí žloutne a opadává (předpokládám, že ta moje trpí dírkovitostí i tou skvrnitostí) - při sklizni byly listy zelené a týden po tom už 1/4 žlutá. Dírky na listech byly už koncen května. Ošetřovala jsem 11.4. před květem Horizonem, po odkvětu 25.4. Teldorem (postižení moniliovým úžehem bylo minimální), 10.5. Talentem, 4.6. Horizonem. Sklizeň začala 18.6. a hned potom začaly listy žloutnout a opadávat. Teď 1.7. jsem udělala záchranný postřik Syllitem, snad se to zastaví. Další 2 višně, které mám v zahradě, tímto tak netrpí.




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 27.7.2012 21:24

Tak to, co jsem uváděl na začátku července o Těchlovanu, už naprosto neplatí. Během posledních dvou dní se projevy houby ukázaly ve velikém rozsahu, navzdory tomu, že poslední fungicidní ošetření (Diskus+ Syllit) bylo 14.7. Zřejmě v důsledku počasí posledních dní.

Na stromek je docela špatný pohled, všimla si toho dokonce i moje žena, která je v tomto směru úplný antitalent.

V neděli se pokusím s vnukem umístit sem foto. Je to 8-letý vřetenovitý zákrsek, ale srpen je za dveřmi a opět nevypadá dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 27.7.2012 21:57

Zrovna jsem se Vás pane Vinšálku chtěl zeptat, jak to u Vás s touto chorobou vypadá. Vy jste provedl preventivní ošetření, já jsem jen sbíral opadané listí. U mne je aktuální stav takový: prvé příznaky napadení jsem zaznamenal asi před 10-ti dny, ale nikoli na Těchlovanu, ale na Hedelfingerské. Udělal jsem hned prvý postřik Baycorem. Avšak koncem minulého týdne a začátkem tohoto bylo u nás deštivo a teploty jen kolem 20°C, takže jsem pozoroval silný nástup a rozšíření choroby. Předevčírem, po odeznění dešťů jsem udělal druhý postřik Dithanem. (Dithane mi v minulosti spolehlivě zabral na suchou skvrnitost). Stav napadení jednotlivých odrůd je momentálně takový : Hedelfingerská... postiženo cca 40% listů,  Těchlovan I.... 20%, Burlat... 10%, Karešova a Těchlovan II.... 0 %. Napadené listy zatím ještě nejsou v opadavé fázi. Všechny tyto třešně rostou poblíž sebe. Loni na tom byly oba Těchlovany v porovnání s ostatními mými odrůdami zdaleka nejhůře. To, že nezabralo Vaše preventivní ošetření je na pováženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.7.2012 18:42

Na obrázku č.1 nemocné osmileté vřeteno Těchlovanu na podnoží Colt, vpravo sedmiletá Kordia na ptáčnici +mezikmen P-HL-A.
Obrázek č.2 nemocné listy ve vrchní části korunky.

Obrázek č.2
Obrázek č.2
Obrázek č.1
Obrázek č.1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 5.7.2016 11:38

Dobrý den, pane Václave, narazila jsem na toto staré vlákno, jak pokračuje Váš boj s touto chorobou? Mám višeň (nějaký druh sladkovišně), která v posledních letech po sklizni přichází o hodně listí. Loni snad o 3/4, v důsledku toho byla na jaře i dost proschlá. Letos jsem si myslela, že mám stromek pod kontrolou, ale stejně už mu zase listí žloutne a opadává (předpokládám, že ta moje trpí dírkovitostí i tou skvrnitostí) - při sklizni byly listy zelené a týden po tom už 1/4 žlutá. Dírky na listech byly už koncen května. Ošetřovala jsem 11.4. před květem Horizonem, po odkvětu 25.4. Teldorem (postižení moniliovým úžehem bylo minimální), 10.5. Talentem, 4.6. Horizonem. Sklizeň začala 18.6. a hned potom začaly listy žloutnout a opadávat. Teď 1.7. jsem udělala záchranný postřik Syllitem, snad se to zastaví. Další 2 višně, které mám v zahradě, tímto tak netrpí.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika