Příspěvky uživatele - 73.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?, 18.8.2020
Sázím na starou klasiku nebo naše šlechtění (výpěstky se špatně shánějí).Tyto sorty ještě chutnají jako angrešt.Ty novinky s honosnými názvy a kdejakého křížení s čímkoli se slibem rezistence mě neoslovily.Pár jsem jich ochutnal a... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 18.7.2019
Tou jednou větou jsem řekl vše co uvádíte ve dvou odstavcích.Kdo chce rozumět pochopil i bez vypisování z učebnice. Inu pověste koho a kde někoho nabádám k následování roubování na pařízek.Jenom spekulace.Vaše rady nepotřebuji.Svým stromům... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.2.2019
Pane SteSvo - Sirius - neuvedl jste zamýšlený tvar, zda zákrsek nebo vřetenový zákrsek který není závislý na ortodoxním zapěstováním kosterních větví. Klasický zákrsek - přitáhnout levou první a druhou větev od spodu ke kmínku.Dorovnáte tím... celý příspěvek >
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 21.8.2018
Pánové, je to určitě Williamsova červená.V normálních letech ji klidím kolem 20÷25 srpna.Což je o 14÷17 dnů později než Clappova.Letos je to vyjímka.Klidil jsem ji 8.srpna a nyní je již k jídlu.Neumím si však vysvětlit proč mají letos tak atypický... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 29.5.2018
Jak jsem psal od neděle do středy minulého týdne jsem měl v lapáku 20 obalečů.Od té doby pouze dva kusy i přes teplé podvečery.Proto jsem v neděli v podvečer aplikoval Integro. - Mičurin II (470 m)
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 17.5.2018
Názory a termíny pro likvidaci plodomorky se zde dosti liší.Svůj jarní postřik budu provádět dál.Věřím v jeho účinnost.Zalistoval jsem ještě v publikaci : Účinná ochrana zahradních plodin autorů Horák, Rod.A co jsem nenašel. 1 - Bílé lepové desky... celý příspěvek >
Světlé fleky na listech i plodech - hrušeň Erika, 2.5.2018
Proboha, tak masivní napadení to jsem ještě neviděl aby to napadalo i plůdky.Je to virová choroba a pokud má předřečník pravdu a já myslím že má.Tak rychle odstranit a spálit ať Vám to mšice neroznesou na další stromky.Zřejmě nějaký agresivní kmen... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 19.4.2018
Feromonový lapač na obaleče jablečného plní především funkci monitorovací.Odchyt monitoruji asi jednou za 3 dny.Pokud nezachytíte přesný termín největšího náletu nic se neděje.Tozptyl 2÷3 dnů nahraje zase tak velkou roli.Zásah se provádí dle... celý příspěvek >
5 TOP odrůd jabloní, 20.3.2018
Ano Admirál jsem vysadil, hlavně pro rozporuplné informace o této odrůdě.Chci znát pravdu.Zdejší popisování vlastností jsou jenom TOP ale hlavně protichůdné.Mnohdy to připomíná reklamu ke koupi.O mlžení hořké pihovatosti nemluvě.Očem píšu? Šlechtitel... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 24.10.2017
Dnes trochu obšírněji ovocníci. Jak jsem již kdysy naznačil přeroubovávám Verierovu palmetu (Banánové zimní) jinými odrůdami.Vertikály malého U-tvaru jsou již přeroubovány odrůdou Holiday.Vertikály velkého U-tvaru zatím marně přeroubovávám.Nedaří... celý příspěvek >
Stiga collector 46, 24.11.2016
Rychlost pojezdu je variabilní podle toho, jak rychle ji tlačíš. Vlastní pojezd tato Stiga Collector 46 nemá. Ta s pojezdem je označena Stiga Collector 46S.
Totálne neškodný herbicíd, 17.10.2016
Nevím kolik máte stromků a jak veliké ale obaleče bych nepodceňoval.Má většinou 2 generace a když připočtete květopase a pilatku můžete mít sklizeno než začnete.Co Vám způsobuje masivní žír listů netuším.Naštěstí to neznám.Černý úhor je ideální... celý příspěvek >
Pestovatelsky tvar, 10.10.2016
Pro pana 168.31.Beni Shogun pěstuju ve tvaru štíhlého vřetena na podnoži M9.Tento tvar je pro tuto odrůdu optimální.U koupeného špičáku odměřte od země 40÷60 cm (výška kmínku) a přidejte 5÷6 pupenů a zakraťte.Pod ponechanými 5÷6 horními pupeny obrost... celý příspěvek >
Gala Mitchgla, 4.10.2016
Na ochutnání si ještě chvíli počkám.Nevidím však rozdíl mezi dozráním v Itálii a tady.Obě lokality dosáhly u Galy sklizňové zralosti i když v jiných termínech.Proti strupovitosti ošetřuji čtyřikrát a to všechny odrůdy.Gala byla čistá, což u některých... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 3.10.2016
Každému chutná něco jiného a je to přirozené.Pro mě je Šampion chuťově stále špičkovou odrůdou a trochu mě útlum v nabídce této odrůdy překvapuje.Ovšem odrůd jabloní je tolik, každý se má kam vrátit nebo vyzkoušet něco nového lišicího se výrazně od... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika