Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?)
18.8.2020 13:35

Sázím na starou klasiku nebo naše šlechtění (výpěstky se špatně shánějí).Tyto sorty ještě chutnají jako angrešt.Ty novinky s honosnými názvy a kdejakého křížení s čímkoli se slibem rezistence mě neoslovily.Pár jsem jich ochutnal a slabota.Invictu jsem také vysadil - po třech letech vykopal - nechutná hmota.

Tak tedy mám Bílý nádherný, Citronový obří a z červených Karát.Vše ve stromkové formě.Právě Karát bych doporučil pro pěstitele a vyhledavače sladké chuti.Letos příjemně slaďounký při zachování angreštového aroma a chuti.Roste bujněji, má zvýšenou odolnost k padlí, plody jsou vínově červené kapkovitého tvaru a dozrává později.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 18.8.2020 9:59

Invicta opravdu není nic moc. Sice je neuvěřitelně plodná, plody jsou okolo 2cm velké, ale sladká opravdu není. Chuťí nevyniká a plody vystavené přímému slunci se spaří a stávají se nechutnými. Ale pro sběr na angreštový kompot může být dobrá. Vloni jsem si pořídil odrůdu Remarka, letos jsem ochutnal prvních asi 10 plodů a za mě vynikající, ještě sladší, než Rolonda. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 18.8.2020 13:35

Sázím na starou klasiku nebo naše šlechtění (výpěstky se špatně shánějí).Tyto sorty ještě chutnají jako angrešt.Ty novinky s honosnými názvy a kdejakého křížení s čímkoli se slibem rezistence mě neoslovily.Pár jsem jich ochutnal a slabota.Invictu jsem také vysadil - po třech letech vykopal - nechutná hmota.

Tak tedy mám Bílý nádherný, Citronový obří a z červených Karát.Vše ve stromkové formě.Právě Karát bych doporučil pro pěstitele a vyhledavače sladké chuti.Letos příjemně slaďounký při zachování angreštového aroma a chuti.Roste bujněji, má zvýšenou odolnost k padlí, plody jsou vínově červené kapkovitého tvaru a dozrává později.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.187 (?), 19.8.2020 7:21

Připojím své 3-leté zkušenosti s angreštem. Letos u nás polovina plodů pomrzla (stejně jako rybízu), proto toho moc nebylo.

Můj top z červených zatím Hinnonmaki Rot, sice malé plody, ale chuť přesně pro mě, stromek roste rovnoměrně a plodí hodně. Rolonda zatím jen roste a plodí mi málo. Invicta se tady sice netěší velké oblibě, mě překvapuje ten její neustálý růst a tvrdost plodů.. Ale v tom letošním roce ještě že ji mám, plodí pravidelně hodně i v letošním blbém roce. Koule velké. Dokonce jsem našel okno asi třech dní, kdy uzrály tak akorát a daly se jíst ve větším množství, i mi v tu chvíli chutnaly. Invictu nezatracovat :-). Rixanta málo roste,  plody jsou dobré, ale malé. Hodně sázím na loni vysazenou Primu, letos se hezky rozrostla a čekám úrodu příští rok, letošní ochutnávka dopadla na 1*

PeP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika