Příspěvky uživatele - 180.241

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vrš na odchyt ryb, 12.8.2017
Hm, já nejsem rybář. Ale připadá mi, že v zahradním jezírku, pokud není totálně zarostlé rákosem či leknínem či jinak nepřehledné, jaksi mají ryby příliš málo prostoru k tomu, aby před sítí mohly unikat. Vidím to na konstrukci ze sítě, nějaký... celý příspěvek >
Nerašící cibulky gladiol, 2.7.2014
Vytahoval jsem po delší době cibulky tulipánů ze zanedbaného záhonu, zeminu jsem prosíval na sítu a nakonec jsem našel i dvě cibulky gladiol velikosti zhruba centimetr. Ty gladioly tam moje matka kdysi pěstovala, ale nyní jsem je tam už nějaký rok... celý příspěvek >
Česnek medvědí - rostlina téměř neznámá, 2.7.2014
Květy většiny cibulovin se vyznačují velmi vysokou produkcí nektaru i pylu, tudíž jsou pro včely velmi lákavé.
Česnek medvědí - rostlina téměř neznámá, 2.7.2014
Lidi, co blbnete s "neznámým" česnekem medvědím. Tady na severní Moravě, v povodí Odry je to místy v lužních listnatých lesích kolem vodních toků doslova invazivní rostlina, která pod listnáči likviduje skoro všechno ostatní rostlinstvo menšího... celý příspěvek >
Neznámé třešně, 2.7.2014
Mně to fotky připomínají obyčejné třešně Napolenky. Ty první fotky by mohla být klasické dobře uzrálá až trochu přezrálá Napoleonka v mladého stromku nebo z dobře živeného zdravého stromu na osluněné straně. Ty druhé žlutější by mohla být světlá... celý příspěvek >
Přemnožení špačci na třešni, 27.6.2014
Máme na zahradě třešeň Napoleonku od nepaměti. V posledních několika letech ale z ní nic nemáme, protože na ni vždy naletí hejno špačků a než třešně dozrají, do posledního je oklovou. Zrovna dneska tam jsou, je tam plno hluku, pod třešní je místama... celý příspěvek >
Hruškový kvas z neskorých odrôd, 4.1.2014
Asi nízká teplota kvasu, která kvašení zastavila. Je třeba kvas dát někde, kde je teplota vyšší než oněch 10 st C, případně aspoň nádoby, až se kvas rozkvasí, obalit nějakými hadry. Ono intenzívní kvašení taky nějaké teplo vyprodukuje, ale běžné... celý příspěvek >
Podnož ze semen okrasné jabloně, 4.1.2014
Mám doma natrhané plůdky okrasné jabloně, jsou velké asi tak centimetr, centimetr a půl a červené trochu rýhované. Původní stromky jsou, pokud jsem mohl posoudit, středně vzrůstné a běžné jabloně jsou od těchto okrasných poměrně daleko, takže semena... celý příspěvek >
Plody St. Julien, 7.9.2013
Měly by to být modré kuličky velice podobné plodůmy myrobalánu, ale trochu menší.  V asi trojnásobné velikosti lesní trnky s příjemnou málo sladkou jemnou švestkovitou chutí.  Trošku připomínají chuť lesních trnek prošlých mrazem, ale jinak... celý příspěvek >
Krasokvět?, 11.4.2013
My je máme doma, skutečně to vypadá na Krasokvět. Poměrně kvalitní podzimní až zimní odrůda, s velkými plody s aromatickou kyselosladkou silnou chutí. Pro plnou chuť vyžaduje oslunění a kvalitní dozrávání, na zastíněných větvích a podtržená jsou... celý příspěvek >
"Kožené" jablko, 11.4.2013
Francouzské Kožené, údajně historicky první zaznamenaná pěstovaná odrůda, před asi 800 lety. nebo Kanadská Reneta.
Co udělá mentol ve štěpařském vosku?, 11.4.2013
Občas si připravuji štěpařský vosk do nějaké použité tuby, ono je to mnohem praktičtější než z kelímku. Letos jsem vzal tubu od zubní pasty, vyčistil, ale tuba stále intenzívně smrdí mentolem, který se asi dostal ve větším množství do plastových... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 15.9.2011
Mám podobné zkušenosti. Přetlak oxidu uhličitého kvašení zastaví. PET láhve ale musí být plněny jen s minimálním množstvím vzduchu, který oxid uhličitý ředí a hlavně musí být po zakvašení a zvýšení tlaku za normální teploty uloženy v nízké teplotě,... celý příspěvek >
Vyčistění beček na kvas, 15.9.2011
Nejsem sice pan Šlosar... Zimní ostřikovací směsi obsahují hodně nemrznoucí kapalinu, letní taky trochu, dále potom obě obsahují saponáty, aby smyly nečistoty ze skla, parfémy, aby to nesmrdělo, stabilizační látky... To všechno se nasáklo do toho... celý příspěvek >
Zestaření pálenky pomocí ultrazvuku, 15.9.2011
Já myslím, že kdo bydlí v rodinném domku se zahradou a může dát otevřený demižón pálenky, chráněný jen proti padání prachu atd někde do nevytápěné místnosti či chatky na zahradě nebo na půdu, kde je na podzim a v zimě zima a není smrad třeba od... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika