Příspěvky uživatele - 180.241

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 25.9.2010
Na inkoustovkách je nutné používat speciální pigmentované inkousty odolné UV záření. Určené třeba pro tisk plakátů vylepovaných venku.  Normální inkousty nejsou UV záření odolné stejně jako ty fixy.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 25.9.2010
V jednom kutilském supermarketu Bau...   jsem viděl desky extrudovaného (napěněného)  PVC 3 mm silné 25x50 cm za cca 50 Kč. Do toho by neměl být problém vyrýt či vytlačit text a venku by to mělo vydržet minimálně pár let. Mělo by to... celý příspěvek >
Pozdní slivoň Presenta, 25.9.2010
Já myslím, že na nějakém osluněném svahu, třeba jižním a v závětří v pohodě dozraje i v 480 metrech vysoko. Jinde bude záležet na tom, jaká teplota, míněny tím podzimní mrazíky nebo sníh a studený déšť, definitivně zarazí další zrání této švestky,... celý příspěvek >
Myši všude - jak na ně, 25.9.2010
Bohužel některé systémy stavby jsou pro tyto hlodavce přímo ideální, protože jin poskytují nerušené možnosti přesunů uvnitř dutin a vyhryzaných izolací. Podle mně je první podmínka dělat takové izolace a dutiny otevíratelné, kdy se jednou za čas... celý příspěvek >
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 18.9.2010
jestli to chcete levně, podívejte se, jestli se někde neválí rozbitý plastový kýbl, vědro, kanystr, prostě nějaký termoplastický materiál, který teplem měkne. Ten nařezat na kousky a nápis v něm udělat třeba rozžhaveným hřebíkem nebo dírkováním malou... celý příspěvek >
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 18.9.2010
Obyčejný lihový fix vyšisuje skutečně během takových 20 slunečných dnů. Rozumný nápad je to gravírovací pero. Kdysi se odrůda vyrazila raznicemi do hliníkového plechu a ten se přivazoval drátkem, později to byl kousek plastu, na doma by klidně... celý příspěvek >
Co s neujatými rouby, 18.9.2010
Žádnou vědu v tom nehledejte.  Podle mně stačí jenom na jaře odumřelou část větve s roubem ufiknout a buď naroubovat znova a ufiknout vlky, které mezitím vyrostly, nebo větev jen zkrátit a naroubovat nejbližší nejvhodnější vlk. Nebo případně... celý příspěvek >
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 18.9.2010
Přirozená velikost jabloní je prostě několikametrový stromek, s tím nikdo nic nenadělá. A právě v přirozeném tvaru má jabloň nejvyšší odolnost proti nemocem a umí v případě správné odrůdy plodit v naší republice skoro všude. Zákrsky do těch dvou... celý příspěvek >
Zkušenosti se slívou Early Laxton, 11.9.2010
Máte někdo větší zkušenosti se slívou Early Laxton? Mně nedávno ze dvou stromků jeden odešel a tak budu z toho zbývajícího na jaře štěpovat buď švetskové odnože nebo semenáčky mirabelky a myrobalánu. Případně bych mohl použít i nějaký semenáč... celý příspěvek >
Přemnožené vosy, 11.9.2010
Napíchané ovoce podle mých zkušeností dělají hodně ptáci, špačci či kosové nebo podobná verbež. Teprve až druhotně dužinu vyžírají vosy nebo i včely. Nebo ovoce prostě skz naklované díry zhnije. U mně prostě nejvíc škodí ptáci, likvidují mi třešně,... celý příspěvek >
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 11.9.2010
Nemůžu říct jednoznačně, že se Golden do hor nehodí. Podle mých zkušeností se Golden jednoznačně nehodí do zastíněných poloh s malým množstvím slunce, tam produkuje plody chutí silně podobné extrémně podtrženým "polystyrenovým" Goldenům z... celý příspěvek >
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 11.9.2010
Já mám zahradu, tam mám jabloně a jen v podstatě prořezávám větve a sklízím jablka. Strupovitost tam mám taky, ale jen na plodech a tak do cca 10 % plodů, takže to není problém. Nezpozoroval jsem žádný rozdíl ve strupovitosti, když pohrabu listí na... celý příspěvek >
Podnož P 14, 11.9.2010
Pokud je podnož P14 málo vzrůstná, nejspíš se do těžké jílovité chudé půdy nehodí. Tam bybylo potřeba spíš středně vzrůstnou podnož a stromek pustit potom do výšky 4 - 6 metrů. Případně rovnou semenáč jaderničky nebo nějako jinou hodně vzrůstnou... celý příspěvek >
Návaznost zrání odrůd, 11.9.2010
No, několik odrůd na jednom stromku vypadá velice dobře v katalozích, ale ve skutečnosti je takové pěstování extrémně náročné. Musíte velice citlivě jednotlivé odrůdy řezem, popřípadně ohýbáním letorostů vyvažovat v růstu, aby jedna dvě odrůdy... celý příspěvek >
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 10.9.2010
Tak za prvé, strupovitost se týká výhradně jen plodů. Listí a kmeny napadají jiné houbovité choroby, strupovitost ne. Za druhé, z přiložených fotek mně vychází, že toto je typický případ podnoží zásadně nevhodných do příslušného prostředí. Běžné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika