Neznámé třešně



host - 180.241 (?)
2.7.2014 19:25

Mně to fotky připomínají obyčejné třešně Napolenky. Ty první fotky by mohla být klasické dobře uzrálá až trochu přezrálá Napoleonka v mladého stromku nebo z dobře živeného zdravého stromu na osluněné straně. Ty druhé žlutější by mohla být světlá varieta Napoleonky. Tomu by odpovídala i doba zrání, u nás na Severní Moravě Napoleonky teprve začínají červenat, v okolí Pardubic na od severu chráněném stanovišti už by mohly být zralé.

Ale můžu se mýlit,

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 245.240 (?), 2.7.2014 14:15, zobrazeno: 14887x

Už jsem vícekrát narazil na tuto chrupku se světlou dužninou s příjemně sladkou, slabě nahořklou (kořenitou) chutí. Je dosti rozšířenou odrůdou vysazovanou u cest a silnic. Odpověď na určení odrůdy by proto nemusela být zase tak těžká, co myslíte?









Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.28 (?), 2.7.2014 15:38

Co je to za odrudu nevím, ale řekl bych, že je to ta samá, která tady u nás nacházím na kopcích na pastvinách. Chci vzít roub, chutná docela dobře. Napoleonka to podle mě není.

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 245.240 (?), 2.7.2014 18:56

Chuť pestré chrupky na předchozích fotkách je ve stádiu žlutočerveném více nahořklá, ale pro mě velmi příjemně, později, když je už zcela červená je více sladká jen s nepatrnou kořenitostí. Opodál stojící pestrá chrupka zcela žlutá má také chuť velmi dobrou, méně kořenitou. Jestli jde o Dönisenovu těžko říct. Ve starším atlase bylo pestrých chrupek dost a možná, že i těch zcela žlutých. Těžko říct, jelikož ho nemohu najít, abych se podíval.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.241 (?), 2.7.2014 19:25

Mně to fotky připomínají obyčejné třešně Napolenky. Ty první fotky by mohla být klasické dobře uzrálá až trochu přezrálá Napoleonka v mladého stromku nebo z dobře živeného zdravého stromu na osluněné straně. Ty druhé žlutější by mohla být světlá varieta Napoleonky. Tomu by odpovídala i doba zrání, u nás na Severní Moravě Napoleonky teprve začínají červenat, v okolí Pardubic na od severu chráněném stanovišti už by mohly být zralé.

Ale můžu se mýlit,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 245.240 (?), 2.7.2014 22:18

Já si myslím stejně jako pan Jelen, že to Napoleonka není, a to ani v jednom případě. Napoleonka podle mě zcela nezčervená, jako ta první chrupka, ale stoprocentně to tvrdit nemohu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.121 (?), 2.7.2014 22:34

Nevím, zda to co roste tady, je to samé co na fotce pana Petra(vypadá to tak, ale poznávat podle fotky je složité), ale ta "moje" třešně Napoleonka není, chutná trošku jinak a navíc Napoleonka na zahradě je v jiné fázi zrání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 2.7.2014 22:50

Ty fotografie žlutobílých třešení - to by mohla být Dönisenova. Moje je hodně podobná (foto). Letos jsem ochutnal prvních pár plodů a chuti byly krásně sladké. Ty červené třešně - to je semenáč nějaké chrupky.

Dönisenova
Dönisenova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.7.2014 22:37

a nebude to nějaká z podnožových ptáčnic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 2.7.2014 23:05

Já si myslím, že ta první Napoleonova je. Ségra ji měla, krásně takhle červenožlutá, vidím i ty načervenalé flíčky a praskliny. Krása. Chuť nahořklá, pikantní, skvělá. Tvrdá dužnina. Hodně červivěla. Chutnější třešeň jsem od té doby nejedl. Žlutým třešním jsme tady na Královéhradecku říkali Smrtky, ale byly opravdu žluté. Tyhle jsou trochu do červena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 3.7.2014 6:27

Ta žlutá třešeň Napoleonova není, pokud to co mám na zahradě, Napoleonova je. Naopak ta červená by Napoleonova být mohla, když platí to v první větě. Či je jí aspoň hodně podobná. Ale najisto to říct asi nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika