Podnož ze semen okrasné jabloně



host - 180.241 (?) 
4.1.2014 9:18, zobrazeno: 2414x

Mám doma natrhané plůdky okrasné jabloně, jsou velké asi tak centimetr, centimetr a půl a červené trochu rýhované. Původní stromky jsou, pokud jsem mohl posoudit, středně vzrůstné a běžné jabloně jsou od těchto okrasných poměrně daleko, takže semena s nimi moc pokřížené nebudou. Doma na zahradu běžně používám semenáčky kvůli hlubokému kůlovitému kořenu vysázené přímo na místě, ale letos jsem semena z "mé" osvědčené polodivoké či divoké lesní jablůňky už nestihl a mám jen ty okrasné. A potom semínka běžných odrůd, ty se mi ale na podnože použít nechce, jsou nevyrovnané a většinou hodně vzrůstné.

Má někdo zkušenosti s podnožemi těch okrasných jabloní? Budou normálně použitelné z hlediska odolnosti a afinity k odrůdám nebo ne?

Je už totiž pomalu nejvyšší čas ty semínka uložit do země, aby byla dodržena minimální doba stratifikace 3 měsíce v půdě a aby to včas na začátku dubna vyklíčilo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 4.1.2014 11:55

Afionita bude asi dobrá, ovšem vzrůstnost, odolnost a jiné vlastnosti nepředvídatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika