Příspěvky uživatele - 180.241

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Návaznost zrání odrůd, 10.9.2010
Z starých spolehlivých odrůd se hodně dlouhou dobou spotřeby vyznačuje parména zlatá zimní. U nás, severní podhůří Beskyd,  je možné spadaná jablka jíst už takový týden, téměř od začátku září, zralé parmény na stromě k trhání do sklepa budou tak... celý příspěvek >
Přesazování švestkových semenáčků, 10.9.2010
Děkuji za informace. Zařídím se podle nich, i když budu muset drobnější stromečky, 10 - 15 cmy vysoké asi nějak označit, abych je po opadu listů v trávě našel.
Podpník M9 a tráva, 10.9.2010
Pokud se jedná o extenzívní trávník neboli o zahradu, kde se jen roky tráva sekala a odvážela pryč, na krmení zvířectva nebo na kompost a ten se zpátky na trávu nevracel, je jabloň na podnoži M9 v podstatě na nic. Obvykle vyroste i bez řezání tak do... celý příspěvek >
Jaké ryby a kolik, 2.9.2010
25 kubíků a metr a půl hloubka, to už je v podstatě chovný rybníček, který v zimě nepromrzá.  Je možné se rozhodnout od okrasných po všelijaké rybniční chovné ryby... Podle toho, co se s tím rybníkem chce. A podle kvality a teploty vody Koupit... celý příspěvek >
Hnojení chmelovím odpadem?, 31.8.2010
Zřejmě taky i na nějaké jednorázové mulčování kolem stromů a keřů.
Co dělat, aby staré jabloně neplodily, 30.8.2010
Další možnost je pořídit si drtič a lis na takové množství, aby se jablka vždy mohla pravidelně posbírat do kýble, podrtit a vylisovat na mošt. Bude kvalitní pití a výtlačky se likvidují snadněji než celá jablka. Nebo prostě jen jablka, i nezralá... celý příspěvek >
Co dělat, aby staré jabloně neplodily, 30.8.2010
Další možnost je jablka zkrmovat zvířectvu. Jablka jako přídavek ke krmení ochotně konzumují všichni býložravci, králíci, kozy, ovce, možná i krávy a možná i prasata. Mít nějakého takového chovatele nablízku, třeba by v době zrání a padání jablek... celý příspěvek >
Co dělat, aby staré jabloně neplodily, 30.8.2010
Jestli to je technicky možné, stromy nejsou příliš vysoké a z nějakého vysokého žebříku, tak u letních odrůd takových 14 dní před jejich zráním a u podzimních a zimních odrůd takový měsíc před jejich uzráním nůžkami na tyči opatrně ostříhat. Dříve... celý příspěvek >
Plodový myrobalán, 30.8.2010
Jinak divoký myrobalán má taky mnohem řidší dužinu než třeba domácí švestka.  Já teď v poslední době docela dost dělám z těchto plodů povidla. U domácí švestky se vyloupe 5 litrů a musí se vařit s vodou, aby se nepřipálila a po propasírování je... celý příspěvek >
Plodový myrobalán, 30.8.2010
Já o něho mám zájem taky proto, že mám včely. A co mám zkušenosti s běžným myrobalánem, tak ten kvete mezi ovocnými stromy výrazně jako první a každý rok hodně a včelky na něho ochotně létají na pyl a asi i na sladinu. Myrobalán u včel tak docela... celý příspěvek >
Jak se zbavit včel?, 30.8.2010
Dost pozdě, ale možná to bude co k čemu Čmeláci žihadlo mají, ale bodáním šetří, bodají jen když někdo rozebírá jejich hnízdo nebo když je samotný čmelák přimáčknut. V hnízdu jich totiž bývá jen pár nebo později v létě tak desítky a bodnutí, i když... celý příspěvek >
Přesazování švestkových semenáčků, 29.8.2010
Já jsem se ptal, jestli už teď, kdy ještě mají úplně zelené listy, je může přesadit nebo ještě ne, aby z nich něco bylo a neuhynuly. Jestli to je dobrá investice nebo ne a jestli je v nich šarka nebo ne, to tady probírat nepotřebuji, to poznám sám.... celý příspěvek >
Co dělat, aby staré jabloně neplodily, 29.8.2010
Existují chemické "protrhávače" jablek, chemický postřik, kterým sadaři mohou zvětšit opad plodů někdy v květnu a červnu. Možná by po něm spadly všechny nebo aspoň by se jablka omezila. Pokud by se jen omezila, stoupla by jejich kvalita,... celý příspěvek >
Ošetření staré zanedbané révy, 29.8.2010
Réva je podle mých zkušeností hodně plastická a řez, jaký se provádí v produkčních vinicích, bývá maximalistický. Klidně můžete révu pěstovat i jako keř, s znatelně větším množstvím starého dřeva než je v těch vinicích. Většině druhů révy bude větší... celý příspěvek >
Čačanska Najbolja, 29.8.2010
Já ještě pamatuji naše domácí švestky v době, kdy tady šarka nebyla. Ani tehdy nebyla Domácí švestka nijak moc úrodná. My jsme sklidili ze stromu tak 10 - 30 kilo, víc nikdy ne. Ale pamatuji, jak jsem jako kluk pozdě na podzim po opadu listů lozil na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika